ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Απάντηση
Persassia

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Persassia »

:D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Persassia την 18 Ιουν 2012, 14:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Persassia

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Persassia »

:D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Persassia την 18 Ιουν 2012, 14:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Lykoshillos

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Lykoshillos »

Persassia έγραψε:
Lykoshillos έγραψε:Φίλε Persassia έτσι εντελώς φιλικά μιας και αρέσκουν σου οι "ιστοριούλες" πάρε να έχεις και μια παροιμία.

**Ο μακρολαίμης πετεινός, στη γειτονιά του κράζει, μα τα δικά του δε θωρεί κι άλλους καταδικάζει**

Κάποιοι από εμάς δεν γουστάρουν και ούτε πρόκειτε να γουστάρουν ποτέ, γι' αυτό μεν έχεις έννοια. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Λυκοσιλε μου, :D και εσυ με εκανεσ και ευθυμισα γιατι μου θυμησεσ την κουβεντα με μια γελιογραφια του ΑΡΚΑ με τον ισοβητη. λεει που λεσ η ιστορια που μου αρεσουν πολυ..... στην φυλακη βγαινει μια ανακοινωση τα χριστουγεννα οτι το κρατοσ στελνει δωρα στουσ κρατουμενουσ αλλα επειδη δεν ειναι αρκετα για να καλυψουν ουτε τουσ μισουσ, η διεθυθνση των φυλακων θα τα παραχωρισει με αλφαβιτικη σειρα. τοτε ακουγετε απο ενα κελι καποιοσ να λεει 'δεν θελω ουτε εχω αναγκη αλλα ουτε και ΓΟΥΣΤΑΡΩ ρε τα δωρα σασ εγω. να τα χωσεται εκει που ξερεται'....... και του φωναζει ο φυλακασ απο εξω ..." Ωραιοπουλε σκασε να μην ερθω μεσα" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και αν με ηξερεσ καλα θα γνωριζεσ πωσ η γειτονια μου εφτασε μεχρι την αυστραλια. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Αγαπητέ Persassia, δαμέ εν σε ξέρω εσένα, που να ξέρω την γειτονιά σου που έφτασε ως και την αυστράλια. :roll:

Πάντως με έτσι καλάμι, εντζαιν παράξενο που έφτασες ΤΟΟΟΟΟΣΟ μακριά. :lol: :lol: :lol:

Το μόνο που με λυπεί πραγματικά είναι ότι δεν υπάρχουν "ακαββαλίτζευτοι" που να θέλουν να εκπροσωπούν την χώρα μου.
Persassia

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Persassia »

:D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Persassia την 18 Ιουν 2012, 14:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε Λυκόσιηλλε, μια συμβουλή, έννεν εποχή τωρά για να παέννεις πεζός...εννα πάθεις καμιά ηλίαση :lol: :lol:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
sotiris!129

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε παρεα Persassia αφου εισαι εκτροφεας, ανθρωπος υποτιθεται με "γνωσεις" στο χωρο, εμπικες δαμεσα ζε αντι να κερδισεις τις εντυπωσεις με βοηθεια,συνβουλες και μοιράζοντας τις γνωσεις σου στους απειρους νεους κυνηγους χανεις συνεχος εδαφος εξαπολύοντας επίθεση δεξια και αριστερα χουμιζωντας το ΕΓΩ σου και μειώνοντας ανθρωπους και καταστασεις!
προσωπικα παντα ηθελα σκυλους του είδους και συντομα θα εχω, το μονο σιγουρο ειναι πως δεν θα τους εχω απο κυπρο και ποσο μαλον απο ανθρωπους εκτροφεια γιατι δεν φτανει που εχω την χειροτερη εντυπωση για σας τωρα μου την επιβεβαιοσες με τα γραφομενα σου!

πρην 4-5 μηνες σε ενα εκπαιδευτικο που ειμουν τυχεα εντελος σε μια περιοχη για εκπαιδευτικο και ειδα ατομα του ομιλου σας φαλαγκα 10-15 αυτοκινητα να κατεβαζουν σκυλους για εκπαιδευτικο η αγονες δεν πολικαταλαβα, και λογο του οτι με απασχολη η συνκεκριμενη φυλη ειπα να παρακολουθισω για λιγο , δεν ξερω αν εισουν και εσυ μεσα σε αυτους αλλα για να εισαι τοσο γνωστος οσο λες συγουρα καπια σκυλια πρεπει να ηταν ή δικα σου ή σκυλοι που πουλισες χωρις να βαζω το χερι μου στην φωτια!
τα πλιστα σκυλια που παρακολουθησα ηταν κατω του μετριου ηταν οπως πολοι κυνηγοι λενε μονο για το show, αρα με αυστραλια με ενδιαφερει αν εστηλες σκυλο με βορειο πολο!

κατα την αποψη μου το θεμα επρεπε να κλειδωθει εδω και μερες παρολα αυτα εχω μια υποψια γιατι δεν εγινε αυτο!!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από admin »

Αγαπητοί φίλοι θα το επαναλάβω για τελευταία φορά όποιο δημοσίευμα είναι εκτός θέματος θα διαγράφεται, όταν άτομο προβαίνει σε προσωπικές επιθέσεις εναντίον άλλου απλά θα απενεργοποιείτε. Είναι καλό να υπάρχει ελευθερία να βγαίνουν πράγματα πρός τα έξω και να συζητιούνται αλλά κάποιοι νομίζω το παρατραβάτε κατεπανάληψη και παρά της συστάσεις που σας έγιναν
Προσέχουμε...για να έχουμε
Persassia

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Persassia »

sotiris!129 έγραψε:ε παρεα Persassia αφου εισαι εκτροφεας, ανθρωπος υποτιθεται με "γνωσεις" στο χωρο, εμπικες δαμεσα ζε αντι να κερδισεις τις εντυπωσεις με βοηθεια,συνβουλες και μοιράζοντας τις γνωσεις σου στους απειρους νεους κυνηγους χανεις συνεχος εδαφος εξαπολύοντας επίθεση δεξια και αριστερα χουμιζωντας το ΕΓΩ σου και μειώνοντας ανθρωπους και καταστασεις!
προσωπικα παντα ηθελα σκυλους του είδους και συντομα θα εχω, το μονο σιγουρο ειναι πως δεν θα τους εχω απο κυπρο και ποσο μαλον απο ανθρωπους εκτροφεια γιατι δεν φτανει που εχω την χειροτερη εντυπωση για σας τωρα μου την επιβεβαιοσες με τα γραφομενα σου!

πρην 4-5 μηνες σε ενα εκπαιδευτικο που ειμουν τυχεα εντελος σε μια περιοχη για εκπαιδευτικο και ειδα ατομα του ομιλου σας φαλαγκα 10-15 αυτοκινητα να κατεβαζουν σκυλους για εκπαιδευτικο η αγονες δεν πολικαταλαβα, και λογο του οτι με απασχολη η συνκεκριμενη φυλη ειπα να παρακολουθισω για λιγο , δεν ξερω αν εισουν και εσυ μεσα σε αυτους αλλα για να εισαι τοσο γνωστος οσο λες συγουρα καπια σκυλια πρεπει να ηταν ή δικα σου ή σκυλοι που πουλισες χωρις να βαζω το χερι μου στην φωτια!
τα πλιστα σκυλια που παρακολουθησα ηταν κατω του μετριου ηταν οπως πολοι κυνηγοι λενε μονο για το show, αρα με αυστραλια με ενδιαφερει αν εστηλες σκυλο με βορειο πολο!

κατα την αποψη μου το θεμα επρεπε να κλειδωθει εδω και μερες παρολα αυτα εχω μια υποψια γιατι δεν εγινε αυτο!!!
Αυτα ειναι κυριοι τα προβληματα!!!! ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ!!!!!!!!!!!!! Ενασ απλοσ κυνηγοσ παρακολουθησε τουσ αγωνεσ που εγιναν και δεν καταλαβε το τι ηταν αυτο που εβλεπε αλλα αρκεστικε να πει οτι τα πλιστα σκυλια ηταν κατω του μετριου!!!!!!!! Εχουμαι πααααααααρα πολυ δουλια να κανουμαι για να επιμορφοσουμαι και τον κοσμο και τουσ κυνηγουσ. Οχι φιλε μου αλλα σε ευχαριστω για αυτην την τεραστια αποκαλυψη που εκανεσ και επονυμα. αυτο που παρακολουθησεσ ηταν οι αγωνεσ επιλογησ τησ περιβοητησ εθνικησ κυπρου στουσ οποιουσ δεν παρεβρεθηκα ουτε εγω ουτε σκυλια μου και κατηγορηθηκα για αυτο. δεν εχω να κερδισω εντιπωσεισ και δεν χριαζεται να γινω αρεστοσ γιατι δεν προσπαθω να σασ πουλησω τιποτα. γιαυτο και το υφοσ μου. και δεν με νοιαζι αν λετε πωσ χανω εδαφοσ γιατι εδω αντι να προσπαθουν ολοι χορισ συμφεροντα να δουν να σιζητησουν και να λυσουν ενα θεμα που δημηουργει σοβαρο ζητημα σε μια φιλη βαζουν βαλτουσ και ανωνημουσ να κατηγορουν τα σκυλια καποιον. ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ και δεν με νιαζει να σασ πουλησω. πωσ να το πω. ουτε εδαφοσ θελω να κερδισω. κε δεν χουμιζω το εγω μου αλλα το προστατευω απο τον καθε ανωνυμο που του επιτιθετε. παρεα μου σωτηρη.... θελω ενα σθεσμοσ που με ενδιαφερη να εργαζετε σωστα να διορθωθει. φυσικα ομωσ οφειλο να σε εφχαρισησω γιατι η παρατηριση σου ισωσ ξυπνησει καποιουσ για να καταλαβουν τι βλεπει και ο απλοσ ο κοσμοσ. σκθλια κατω του μετριου ειδε ο ανθρωποσ........ ΞΥΠΝΑΤΕ...... οχι για να τα βελτιωσετε και να τα ανευασετε πανω του μετριου αλλα για να μαθετε στον κοσμο ωσ θεματοφιλακεσ τησ φυλησ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΝΕ...... σε ευχαριστω σωτηρη μου..... ;)
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από stakis »

Φιλοι, ενας αγωνας που εγινε με πρωταρχικο στοχο να ελθουν νεα παιδια κοντα στους αγωνες και κατ' επεκταση κοντα στους Ομιλους εγινε αφορμη για να βγουν στην φορα τοσες αντιπαραθεσεις. Το ευχαριστο ειναι οτι τα παιδια που συμμετειχαν στον αγωνα εφυγαν με ορεξη να δουλεψουν τα σκυλια τους περιμενοντας την επομενη ευκαιρια για αυτο θεωρω οτι ο στοχος αυτος πετυχε σε μεγαλο βαθμο. Αυτο ειναι το μεγαλυτερο ωφελος. Κρινω σαν ατυχες την συγκριση του εποπτη του αγωνα με τα γεγονοτα στην Κροατια. Τα παιδια εδειξαν τα σκυλια τους και οι ιδιοι πηραν το βαπτισμα του πυρος σε αγωνα. Τωρα αν ο Ανδρεας με μια δοση χιουμορ προσπαθησε να "διασκεδασει" λιγο την εντονη αντιπαραθεση κακως εκληφθη απο τον Βασιλη σαν ειρωνια. Θα παραθεσω πιο κατω τα στοιχεια ολων των κουταβιων που ελαβαν μερος τα οποια μολις επεστρεψω απο Θεσσαλονικη θα αποστειλω στον Κυνολογικο Ομιλο ετσι για να μην υπαρχει γκριζο σημειο.

Boss Exclusiv of Lazic 14-05-2011 Zenit Fantastic of Miki - Pia fantastic of Miki Andreas Parellis
Sammy of Katodris 26-01-2011 Asta of Katodris - Zen George Hatzipanagis
Ingo Kykladon 03-04-2011 Randa Kykladon - Xawer Dacshwisse Andreas Nikolaou
Rea of Katodris 15-07-2010 Cita Fantastic of Miki - Zen Tasos Perdikos
Vallia of Katodris 31-07-2011 Walli Kykladon - Vasco Fantastic of Miki Pampos Haralampous
Vini of Katodris 31-07-2011 Walli Kykladon - Vasco Fantastic of Miki Akis Stavrou
Fauno Kykladon 26-01-2011 Wella Kykladon - Xawer Dacshwisse AKis Stavrou
Sito of Katodris 20-01-2011 Asta of Katodris - Zen Akis Stavrou

Ολα τα πιο πανω σκυλια εκτος απο την Vini of Katodris ειχαν λαβει μερος στην εαρινη δοκιμασια VJP που ειχε διοργανωθει τον Μαρτη απο τον Ομιλο μας και τα σκυλια ειχαν ελεχθει - ταυτοποιηθη ενα προς ενα. Αλλωστε μιλαμε για νεαρα σκυλια που δεν υπηρχε ουτε υπαρχει λογος για "παρατυπια"
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”