ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Anthimos »

φίλε Ανταρτη καλα τα όσα λές και σωστα
Το γεγονος όμως ότι τετοιου ειδους αγωνες στη Κυπρό ειναι σε νηπιακο σταδιο.
Νομιζω οι πολλοι κανονισμοι θα περιπλεξουν τα πραγματα και θα αποθαρυνουν πολλους να ασχοληθουν. Ας γινει όπως γινεται τωρα να φανει και τι "υλικο" υπάρχει σε σκυλιά και αφου καθιερωθει σαν θεσμος και αρχισει να εχει ενδιαφερον , μπορει ο Κυνολογικος να διαμορφωσει τους κανονισμους και τις διαφορες αγωνιστικές διαβαθμισεις
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από ANTARTIS »

τους κανονισμούς τον αγώνων τους καθορίζουν τα διαφορα club τον φυλων βάση τον διεθνών ομιλων τον φυλων ,αν είμαι σωστός, και όχι ο okk ως εκτούτου καλο είναι όχι μονο να υπάρχουν αλλα να ισχύουν κιόλας.
δεν πιστεύω ότι θα αποθαρρυνθεί ο κόσμος απλά υπάρχουν διαφορων λογιων άγονες για όλα τα γούστα και olla τα επίπεδα. παράδειγμα ο αγώνας πρακτικού του kurzhaar club τον οκτώμβριο που ήσουν και εσύ παρόν!!

διαφωνώ ότι οι άγονες στην κύπρο είναι σε νηπιακό επίπεδο. άγονες γίνονται εδώ και παραπολλά χρονια και χρόνο με το χρόνο ανεβαίνουν τα επίπεδα. παράδειγμα το pointer setter club που σχεδόν κάθε χρόνο έχει εθνικές στα πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα και κάνει και άγονες διεθνούς επιπεδου CACIT.
και το epaniel έκανε άγονες και εκπροσωπούσε τι χωρα μας σε διεθνής άγονες αν δεν κάνω λάθος,
και το kurzhaar club διοργανώνει άγονες και εκπροσώπησε τι χωρα μας σε παγκοσμιους άγονες πριν 2 χρονια αν δεν κάνω λάθος.
άρα είμαστε σε ένα καλο επίπεδο και στα χερια τον αρμοδιων είναι να κρατηθεί και να aνεβεί το επίπεδο άντο
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από ANTARTIS »

απολογούμαι για τα ελληνικά μου αλλα είναι από greeklish σε greek μετάφραση και ειλικρινά βαριέμαι να διορθώσω οτιδήποτε ορθογραφικό λάθος υπάρχει.
το νόημα νομίζω το καταλαβαίνετε ;) ;) ;)
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από Anthimos »

ANTARTIS έγραψε:τους κανονισμούς τον αγώνων τους καθορίζουν τα διαφορα club τον φυλων βάση τον διεθνών ομιλων τον φυλων ,αν είμαι σωστός, και όχι ο okk ως εκτούτου καλο είναι όχι μονο να υπάρχουν αλλα να ισχύουν κιόλας.
δεν πιστεύω ότι θα αποθαρρυνθεί ο κόσμος απλά υπάρχουν διαφορων λογιων άγονες για όλα τα γούστα και olla τα επίπεδα. παράδειγμα ο αγώνας πρακτικού του kurzhaar club τον οκτώμβριο που ήσουν και εσύ παρόν!!

διαφωνώ ότι οι άγονες στην κύπρο είναι σε νηπιακό επίπεδο. άγονες γίνονται εδώ και παραπολλά χρονια και χρόνο με το χρόνο ανεβαίνουν τα επίπεδα. παράδειγμα το pointer setter club που σχεδόν κάθε χρόνο έχει εθνικές στα πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα και κάνει και άγονες διεθνούς επιπεδου CACIT.
και το epaniel έκανε άγονες και εκπροσωπούσε τι χωρα μας σε διεθνής άγονες αν δεν κάνω λάθος,
και το kurzhaar club διοργανώνει άγονες και εκπροσώπησε τι χωρα μας σε παγκοσμιους άγονες πριν 2 χρονια αν δεν κάνω λάθος.
άρα είμαστε σε ένα καλο επίπεδο και στα χερια τον αρμοδιων είναι να κρατηθεί και να aνεβεί το επίπεδο άντο


Ναι όντως γινονται αγωνες απο τα διάφορα clubs και ειναι σε πολύ καλό επίπεδο. Με το ''νηπιακο σταδιο" εννοω το Ντερπυ ως θεσμό.
Νομιζω όμως ότι το Ντερπυ Ηπειρωτικών κατω απο τον ΟΚΚ εγινέ με ελαφρα διαφορετικo χαρακτηρα με σκοπο να μπασει σ αυτο το μερακι και άλλους που απεχουν απο τα clubs και τους αγωνες και ν αναπτυξει και προαξει την κυνηγετική κυνοφιλία μεσω και του ΟΚΚ .....
Εκτος αν το αντιλαμβανομαι εγω λάθος :?
Φίλε stakis??
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
axerkwtis

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από axerkwtis »

φιλε ανταρτη καλως ορισες κ απο μενα(ωραιο ψευδονυμο παντως ισως απομακρυσμενο ονειρο στις μερες μας..)διαβασα με προσοχη τα οσα εγραψες και απαντω..αφου ισως να ηθελες να απαντησω σ κανω την χαρη.. :D γενικα για τον αγωνα καταλαβαινω πως σκοπος ηταν να ρθουν νεοι κοντα και οσοι δεν ειχαν την χαρα,την ευκαιρια η για τον οποιοδηποτε λογο δεν συμμετηχαν ξανα σε αγωνες με καποια ελαστικοτητα οσο αφορα τις απαιτησεις οπως ειπε και ο ακης ακριβως για τις νεες συμμετοχες..τωρα για το θεμα κυπριακης εκτροφης κλπ νομιζω ας μεινει πισω..ενα κουταβι οπου κ αν γεννηθει σημασια εχει που μεγαλωνει ποιος το μεγαλωνει κλπ..(κ στην αμερικη να γενιομουν παλι Ελληνας θαμουν..)
κατι ειπες για τις εκλογες κ εισουν κ εκει οπως λες κ αυτο φαινεται απο την απαντηση που εδωσα..εχω σκυλια απο τον ταδε κ τον ταδε..εγω το ειπα μετα απο ερωτηση του προεδρου πως αν δεν κανει λαθος εχω σκυλλια hege haus κ γιαυτο η απαντηση μου..η προσπαθεια μου νομιζω φανηκε απο το ενδιαφερων μου με τις συμμετοχες στους αγωνες..το εργο μου που ηθελα να προσφερω ηταν γνωστο σε καποια ατομα γιατι δεν μ αρεσει να μιλω αλλα να κανω..ΗΘΕΛΑ γιαυτο το λογο εκανα κ αιτηση να μ παραχωρεθει χωραφι η οποια αιτηση ειναι εγγριμενη και περιμενω να μ δειξουν το χωραφι μου οπου μεσα θα γινετουν ακομα 1 διχτυοστασιο για τον ομιλο αφου για καποιους ειναι δυσκολο η επισκεψη στην λευκωσια και ειναι γνωστο πως ειναι αρκετα τα μελη της Λεμεσου Παφου κυριως που θα εποφελουνταν...σε μια συνελευση που ειδες πως ηταν το κλιμα κ ειδες ποσος χρονος υπηρχε για κουβεντες δεν υπηρχε πολυτελεια της παρουσιασης η τις συστασεις περα π καποια στερεοτυπα..το να ελεε καποιος θα κ θα κ θα σιγουρα δεν αρμοζει σε κυνοφιλικο ομιλο..
επι της ευκαιριας κατι π δεν αναφερα ξανα νομιζω επιβεβλημενο θαταν καποιος π θελει να ειναι στην διοικηση καποιου συγκεκριμενου ομιλου να εχει σκυλλι που να υπαγεται αλλα κ να συμμετεχει στους αγωνες του εν λογω ομιλου...


φιλικα
lusso
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 10:52

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από lusso »

οσον αφορα τις εκλογες του κουρζχααρ κλαμπ ειμαι πολλα περιεργος να δω τι σκυλλους και αν τυγχανει να εχουν φυσικα, αρκετοι απο τους ψηφοφορους. δεν ξερω γιατι αλλα γυριζει μες τον νου μου οτι οι μισοι απ οσους ηρθαν να ψηφισουν ( βλεπετε αποτελεσματα 24/27 κλπ κλπ) μπορει και να μεν εχουν κουρζχααρ, μπορει να εχω και λαθος, ελπιζω δηλαδη, και να ερτουν τουτοι ουλλοι μια μερα σε κανενα αγωνα και οχι απλα να πληρωνουν κα8ηστερημενες συνδρομες με σημαντικη εκπτωση, ετσι απλα για να δικαιουντε να ψηφισουν.....
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από ANTARTIS »

για σου φιλε axerkwti και ευχάριστο. για το derby ταπαμε ok σύμφωνοι ότι έγινε έτσι και σύμφωνο k με τον άνθιμο καλά έγινε για τους σκοπούς που έγινε :| :|

για τις εκλογές φιλε ένα παράδειγμα ηπα δεν έδειξα ούτε ονόμασα ούτε οτιδήποτε άλλο για κανέναν. δεν ξέρω αν εσύ ήσουν ούτε ζήτησα να απάντηση κάποιος!

απλά ηπα την άποψη μου

εκείνο με το χωράφι τι είναι? πέσμου και εμενα να το κάνω και εγώ!!! από που ζητάς χωράφι και σου δίνουν?? αυτό κι αν έχει ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
Άβαταρ μέλους
ANTARTIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 09:05

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από ANTARTIS »

το εκλέγειν και εκλέγεστε είναι δημοκρατικό δικαίωμα του καθενός μας. δυστυχώς φιλε δεν μπορείς να κανεις τίποτα αν όλα είναι βάση τον κανονισμών!
θα δείξει το μέλλον και η πορεία του νέου συμβουλιου αν σωστά εκλεγήκαν αύτοι που εκλεγήκαν.
Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι.
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από stakis »

Anthimos έγραψε:
ANTARTIS έγραψε:τους κανονισμούς τον αγώνων τους καθορίζουν τα διαφορα club τον φυλων βάση τον διεθνών ομιλων τον φυλων ,αν είμαι σωστός, και όχι ο okk ως εκτούτου καλο είναι όχι μονο να υπάρχουν αλλα να ισχύουν κιόλας.
δεν πιστεύω ότι θα αποθαρρυνθεί ο κόσμος απλά υπάρχουν διαφορων λογιων άγονες για όλα τα γούστα και olla τα επίπεδα. παράδειγμα ο αγώνας πρακτικού του kurzhaar club τον οκτώμβριο που ήσουν και εσύ παρόν!!

διαφωνώ ότι οι άγονες στην κύπρο είναι σε νηπιακό επίπεδο. άγονες γίνονται εδώ και παραπολλά χρονια και χρόνο με το χρόνο ανεβαίνουν τα επίπεδα. παράδειγμα το pointer setter club που σχεδόν κάθε χρόνο έχει εθνικές στα πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα και κάνει και άγονες διεθνούς επιπεδου CACIT.
και το epaniel έκανε άγονες και εκπροσωπούσε τι χωρα μας σε διεθνής άγονες αν δεν κάνω λάθος,
και το kurzhaar club διοργανώνει άγονες και εκπροσώπησε τι χωρα μας σε παγκοσμιους άγονες πριν 2 χρονια αν δεν κάνω λάθος.
άρα είμαστε σε ένα καλο επίπεδο και στα χερια τον αρμοδιων είναι να κρατηθεί και να aνεβεί το επίπεδο άντο


Ναι όντως γινονται αγωνες απο τα διάφορα clubs και ειναι σε πολύ καλό επίπεδο. Με το ''νηπιακο σταδιο" εννοω το Ντερπυ ως θεσμό.
Νομιζω όμως ότι το Ντερπυ Ηπειρωτικών κατω απο τον ΟΚΚ εγινέ με ελαφρα διαφορετικo χαρακτηρα με σκοπο να μπασει σ αυτο το μερακι και άλλους που απεχουν απο τα clubs και τους αγωνες και ν αναπτυξει και προαξει την κυνηγετική κυνοφιλία μεσω και του ΟΚΚ .....
Εκτος αν το αντιλαμβανομαι εγω λάθος :?
Φίλε stakis??
AΝΘΙΜΕ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΕΣ. ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ "ΣΦΥΓΜΟ" ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ VJP ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΝΤΡΑΧΤΧΑΑΡ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΑΡΤΗ "ΜΕΡΑΚΛΩΣΑΝ - ΠΟΡΩΘΗΚΑΝ" ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΛΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟΝΤΑ Η ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΖΑΘΟΥΝ. ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΤΟΥ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΓΩΝΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ. ΑΠΟΔΕΚΤΗ Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ 'ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ" ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ. ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ. ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ.
axerkwtis

Re: ΑΓΩΝΑΣ ΝΤΕΡΠΥ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ

Δημοσίευση από axerkwtis »

ANTARTIS έγραψε:για σου φιλε axerkwti και ευχάριστο. για το derby ταπαμε ok σύμφωνοι ότι έγινε έτσι και σύμφωνο k με τον άνθιμο καλά έγινε για τους σκοπούς που έγινε :| :|

για τις εκλογές φιλε ένα παράδειγμα ηπα δεν έδειξα ούτε ονόμασα ούτε οτιδήποτε άλλο για κανέναν. δεν ξέρω αν εσύ ήσουν ούτε ζήτησα να απάντηση κάποιος!

απλά ηπα την άποψη μου

εκείνο με το χωράφι τι είναι? πέσμου και εμενα να το κάνω και εγώ!!! από που ζητάς χωράφι και σου δίνουν?? αυτό κι αν έχει ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o
το παραδειγμα σου φιλε ευστοχο αστοχο δεν ξερω..ξερω πως αφου δεν διεκδικω το απροσωπο και αφου εγινε μια μεγαλη συζητηση παρουσιαστηκα που μονος μου να πω πως αυτο που ειπες....ηταν λεγομενα δικα μου..και απαντησα το γιατι το πως κ το διοτι να μην τα ξαναλεω..οι αποψεις ειναι σεβαστες αν το κλιμα ειναι καταλληλο....κ δεν θηγει κανενας κανενα...η ερωτηση σ για το χωραφι εν ξερω κατα ποσο ειναι πραγματικη ή ειρωνικη αλλα...αμαν εισαι προσφυγας κ εχεις χωραφια στα κατεχομενα που χρησιμοποιουνταν για γεωργικους σκοπους μπορεις να καμεις αιτηση να σου παραχωρεθει στις ελευθερες περιοχες..να καμω το περβολουι μ να ποσκολιουμαι κ γω...ελπιζω να σε καλυψα..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”