χωρις λογια

axerkwtis

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από axerkwtis »

μετα τα σχολια για την ταινια χατσιτο και ειδικα την ιστορια εκατσα κ την ειδα τωρα για πρωτη φορα..εν ντρεπομαι να πω πως εκλαψα που την ειδα..ο καθενας μας ειχε 8α εχει η θελει να εχει ενα τετοιο σκυλο..καποτε ειχα γιαυτο και με επιασε καπως πιο εντονα..ονομαζοταν jack και τον επιασα απο το στρατοπεδο που ειμουν οταν καποιος το εγκατελειψε δεν πρεπει να ηταν ουτε ενος μηνου και προσπαθουσα με το πιπερο να τον μεγαλωσω..ηταν μεσα στο σπιτι και κοιμομασταν μαζι..ειχε αναπτυξη μια αριστη σχεση με ολους μεσα στο σπιτι..οταν εφυγα για σπουδες ο σκυλος βγηκε στην αυλη και η μονη του παρεα ειδικα οσο ελειπα ηταν ο παπας μου που καθε μερα πριν να παει δουλεια ξυπνουσε εβγαινε στην αυλη να πιει τον καφε του και μιλουσαν...οταν ο παπας μου "εφυγε" ο σκυλλος για μεγαλο διαστημα καθε μερα την ιδια ωρα κ για οση διαρκεια υπηρχε κεινη η επαφη εκλαιε δυνατα(περιπου 1 ωρα καθημερινα απο τις 5:30 - 6:30) σε σημειο που μας εκαμνε κ μας να νιωθουμε ακομα πιο ασχημα λογο αναμνησεων..μετα απο 2 χρονια ο σκυλλος πεθανε η απο μολυνση εσωτερικη η καρκινο δεν μαθαμε σιγουρα και πηγε για αυθανασια για να μην βασανιζετε..τουτος εν ο δικος μου χατσιτο...ηταν διασταυρωση rotweiller-pit bull-german sherped
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από FRANCHI »

όσοι εντέξουν και τον δουν έχει και για την κακομεταχείρηση των σκύλλων εκτός από άλλα ζώα. Εγώ όταν το είδα πριν 3 χρόνια άκοψα το κρέας 3 μήνες

http://www.youtube.com/watch?v=FHA4HNbmDLg
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από marinos.a »

ουφφφ είδα το Hitchiko εψές και έλυσα.

τι είναι αυτό που συνδέει ένα άντρα τόσο πολύ με ενα σκύλο?

την ώρα που τον εκπαίδευε θυμήθηκα τα δικά μου
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Αναρωτιεμαι...

Ενας που συρνει ψατζιες...ενας που παιζει σκυλους...ενας που ξαπολα σκυλους...ενας που κακοποια σκυλους...ενας ...ενας....ενας.....

Μπορει να δει αυτη την ταινια;;;; Μπορει να συνεχιζει να καμνει αυτα τα πραματα;;;;
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Breda Pegaso έγραψε:Αναρωτιεμαι...

Ενας που συρνει ψατζιες...ενας που παιζει σκυλους...ενας που ξαπολα σκυλους...ενας που κακοποια σκυλους...ενας ...ενας....ενας.....

Μπορει να δει αυτη την ταινια;;;; Μπορει να συνεχιζει να καμνει αυτα τα πραματα;;;;
Φιλε μου θα την δει και θα γελα ,γιατι η ευεσθισiα σε αυτο το ιδοσ ανθροπων ο θεοσ να τουσ καμι ανθροπουσ ινε λεξη αγνωστη
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από Anthimos »

marinos.a έγραψε:ουφφφ είδα το Hitchiko εψές και έλυσα.

τι είναι αυτό που συνδέει ένα άντρα τόσο πολύ με ενα σκύλο?

την ώρα που τον εκπαίδευε θυμήθηκα τα δικά μου


:lol: Επειδη απο αρχαιοτατων χρονων οι αντρες επέρναν τα σκυλια μαζι τους στο κυνηγι και συνδεονταν πιο πολυ με αυτα...πιο πολυ κι απο τις γυναικες τους.......εν γενετικα τουντα πραματα
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από beretta682 »

Giorgos Aristotelous έγραψε:http://www.movie2k.to/Hachiko-A-Dog-s-S ... 06602.html

Πατήστε το play και θα αρχήση
πολλά δυνατή ταινία... πρώτη φορά να δακρύσω σε έργο....
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από FRANCHI »

επίσης κάποιοι που πουλούν κυνηγετικούς σκύλλους και τους έχουν σε ένα χώρο 1χ2 μέσα στο βουνό, δεν τους βγάζουν βόλτα απλώς τους έχουν για αναπαραγωγή και πώληση, σε τόπους που παν κυνηγοί και παίζουν σιηπεθκιές δίπλα τους και παίφτουν τα σκάγια πας τους τσίγγους και δεν σταματούν να λάσσουν και τούτοι είναι εγκληματίες-κακοποιοί
I believe half of what I see and nothing of what I hear
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: χωρις λογια

Δημοσίευση από mikros »

523975_399015880109229_289965747680910_1566498_1652661365_n.jpg

4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ ΖΩΩΝ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

χωρις λογια

Δημοσίευση από Γιατρός »

Πολύ καλό
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”