Ιχνηλατης πορσελεν

Απάντηση
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από lagomania »

Καλησπερα κοπελια ψηνουμε για αγορα θυληκου πορσελεν μιας και εμεινα με 3 σκυλια τα γιουρα μου και απο τι ειδα και διαβασα ταιριαζουν τα πορσελεν στον τροπο εργασιας των γιουρα και εχουν και καλη φωνη. Απλα θα ηθελα να μαθω αν εχει κανενας στην Κυρπο πορσελεν και αν μπορουν να αντεπεξερθουν στις θερμοκρασιες που εχουμε στο νησι και αν μπορουν να δουλεψουν καλα?
pavlos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 15:12
Τοποθεσία: Λευκωσια
Επικοινωνία:

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από pavlos »

Γεια σου φιλε λαγομανια! Γιατι δεν προσθετεις ακομη 1 γιουρα στην ομαδα και προτιμας να χαλασεις την ομογενεια της ομαδας των σκυλιων σου?
Συνηθως, δοκιμαζουμαι αλλη φυλη οταν δεν ειμαστε ευχαριστημενοι απο την φυλη που ηδη κατεχουμε και βαση των λεγομενων σου μεχρι σημερα ακουγεσε κατι περισσοτερο απο ευχαριστημενος απο τα γιουρα!
Πιστευω να μεινεις σταθερος στη φυλη με την οποια εισαι ευχαριστημενος και αν θελεις να προσθεσεις νεο μελος στην ομαδα τοτε κανε μια αυστηρη ερευνα και φερε ενα γιουρα το οποιο θα ανεβασει ακομη πιο ψηλα το επιπεδο της ομαδας των γιουρα σου, βελτειωνοντας ετσι την ομαδα σου! Αυτη ειναι η φιλικη μου συμβουλη ως προς εσενα!
Παρεπιπτοντως, το πορσελεν ειναι ενας αριστος ιχνηλατης παντως εδαφους και καιρου, ο οποιος φημιζεται κυριως για την πολυωρη καταδιωξη του!
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από GiorgosT »

pavlos έγραψε:Γεια σου φιλε λαγομανια! Γιατι δεν προσθετεις ακομη 1 γιουρα στην ομαδα και προτιμας να χαλασεις την ομογενεια της ομαδας των σκυλιων σου?
Συνηθως, δοκιμαζουμαι αλλη φυλη οταν δεν ειμαστε ευχαριστημενοι απο την φυλη που ηδη κατεχουμε και βαση των λεγομενων σου μεχρι σημερα ακουγεσε κατι περισσοτερο απο ευχαριστημενος απο τα γιουρα!
Πιστευω να μεινεις σταθερος στη φυλη με την οποια εισαι ευχαριστημενος και αν θελεις να προσθεσεις νεο μελος στην ομαδα τοτε κανε μια αυστηρη ερευνα και φερε ενα γιουρα το οποιο θα ανεβασει ακομη πιο ψηλα το επιπεδο της ομαδας των γιουρα σου, βελτειωνοντας ετσι την ομαδα σου! Αυτη ειναι η φιλικη μου συμβουλη ως προς εσενα!
Παρεπιπτοντως, το πορσελεν ειναι ενας αριστος ιχνηλατης παντως εδαφους και καιρου, ο οποιος φημιζεται κυριως για την πολυωρη καταδιωξη του!
+1000
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από lagomania »

Καλησπερα φιλε σωστα τα λεγομενα σου το θεμα ομως ειναι οτι τα σκυλια τα εφερα απο Ελβετια.. Στην Κυπρο με φιλους και γνωστους που κυνηγασα ειδα τα γιουρα τους αν και καθοροαιμα με πετιγκρι κτλ ειχαν διαφορετικο τροπο εργασιας απο τα δικα μου δεν ειδα σκυλι γιουρα στην Κυπρο να εχει το τροπο εργασιας των δικων μου καθε γραμμη παρουσιαζει αρκετες διαφορες. Ετσι θελω να βαλω ενα πορσελεν γιατι ειδα καποια σκυλια σημερα πορσελεν στο βουνο οπου πηγα με ενα φιλο που γνωρισα χθες το βραδυ στα μπουζουκια ηταν γνωστος του φιλου μου κτλ κτλ. ακριβος το ιδιο τροπο εργασιας των δικων μου ειχαν τα 2 πορσελεν μαζι με τα δικα μου ηταν τελια και ο ανθρωπος ειπεν μου οτι εν να μου χαρισει ενα πορσελεν το καλοκαιρι που εν να εχει γεννα απο εκεινα τα σκυλια. μακαρι να βγει καλο
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από HUNTER »

Καλησπερα κοπελια ψηνουμε για αγορα θυληκου πορσελεν μιας και εμεινα με 3 σκυλια τα γιουρα μου και απο τι ειδα και διαβασα ταιριαζουν τα πορσελεν στον τροπο εργασιας των γιουρα και εχουν και καλη φωνη. Απλα θα ηθελα να μαθω αν εχει κανενας στην Κυρπο πορσελεν και αν μπορουν να αντεπεξερθουν στις θερμοκρασιες που εχουμε στο νησι και αν μπορουν να δουλεψουν καλα?
Κορυφή
lagomania έγραψε:Καλησπερα φιλε σωστα τα λεγομενα σου το θεμα ομως ειναι οτι τα σκυλια τα εφερα απο Ελβετια.. Στην Κυπρο με φιλους και γνωστους που κυνηγασα ειδα τα γιουρα τους αν και καθοροαιμα με πετιγκρι κτλ ειχαν διαφορετικο τροπο εργασιας απο τα δικα μου δεν ειδα σκυλι γιουρα στην Κυπρο να εχει το τροπο εργασιας των δικων μου καθε γραμμη παρουσιαζει αρκετες διαφορες. Ετσι θελω να βαλω ενα πορσελεν γιατι ειδα καποια σκυλια σημερα πορσελεν στο βουνο οπου πηγα με ενα φιλο που γνωρισα χθες το βραδυ στα μπουζουκια ηταν γνωστος του φιλου μου κτλ κτλ. ακριβος το ιδιο τροπο εργασιας των δικων μου ειχαν τα 2 πορσελεν μαζι με τα δικα μου ηταν τελια και ο ανθρωπος ειπεν μου οτι εν να μου χαρισει ενα πορσελεν το καλοκαιρι που εν να εχει γεννα απο εκεινα τα σκυλια. μακαρι να βγει καλο
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από lagomania »

φιλε μου και εγω στην αρχη ηταν να αγορασω αλλα εγνωρισα εκεινο το ανθρωπο το Σαββατο που ενα γνωστο μου εντελος τυχαια και πηγαμε και την Κυριακη πρωι μαζι στους σκυλους και μου ειπε εν να μου χαρισει ενα οταν θα εχει γεννα
editor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 09:16

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από editor »

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Ξέρετε ότι εμείς στο περιοδικό πάμε συχνά για αρκετές κινηματογραφήσεις για να σας παρουσιάζουμε στα DVD διάφορες φυλές κυνηγετικών σκύλων ιχνηλατών και φέρμας. Με αυτές τις ευκαιρίες που μας δίνονται μαθαίνουμε πολλά για τις διάφορες φυλές, τον χαρακτήρα τους, την συμπεριφορά τους και ειδικότερα τον τροπο εργασίας τους. Τα πορσελέν που είδα εγώ του φίλου Παντελή Συμεού ή αλλιώς SIRIVIDI DOG FARM με ενθουσίασαν για το απιστευτο πάθος που τα διακατέχουν προς αναζήτηση του θηράματος και όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω για την δυνατή κραυγή που έχουν. Ειναι πραγματικά δυνατά σκυλιά με γερό σωματότυπο για να μπορούν να ανταπεξελθούν στα πιο δύσκολα εδάφη όπως είναι φυσικά και τα γιούρα, τα αριέγης, τα σαπουέσο και πολλές άλλες παρόμοιες φυλές ιχνηλατών.
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από AU-79 »

lagomania έγραψε:Καλησπερα κοπελια ψηνουμε για αγορα θυληκου πορσελεν μιας και εμεινα με 3 σκυλια τα γιουρα μου και απο τι ειδα και διαβασα ταιριαζουν τα πορσελεν στον τροπο εργασιας των γιουρα και εχουν και καλη φωνη. Απλα θα ηθελα να μαθω αν εχει κανενας στην Κυρπο πορσελεν και αν μπορουν να αντεπεξερθουν στις θερμοκρασιες που εχουμε στο νησι και αν μπορουν να δουλεψουν καλα?
Οι μπλε γασκωνης εν εκαμαν με τους γιουρα?
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από lagomania »

οι ρε φιλε εν εκαμναν ηταν πιο γρηγοροι πανω στην μαλαη και επαρασιρναν τους μεγαλους ακομα εν μιτσιοι 13 μηνων περιπου τον ενα επουλισα τον και το αλλο εδωκαν τον μαζι με τζινο που επουλισα
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Ιχνηλατης πορσελεν

Δημοσίευση από AU-79 »

lagomania έγραψε:οι ρε φιλε εν εκαμναν ηταν πιο γρηγοροι πανω στην μαλαη και επαρασιρναν τους μεγαλους ακομα εν μιτσιοι 13 μηνων περιπου τον ενα επουλισα τον και το αλλο εδωκαν τον μαζι με τζινο που επουλισα

Κριμα παντος ρε φιλε να εχεις ομαδα με καθαροαιμα και να βαλεις ξενη ρατσα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”