Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε Άριστε καλημέρα, εγώ καμιά ώρα επία εχτές αλλά δέν είδα ποιοί ήρταν απο το περιοδικό διότι ήταν στα "τερέν" με τους σκύλλους, εγώ έμεινα μακριά σάν θεατής διότι αγωνίστικάν το Σάββατο ! Τωρά για την όχι ιδιαίτερη σημμασία, χωρίς να θέλω να δικαιολογίσω κανέναν, αφού κανένα συμφέρον δέν έχω, ούτε στο συμβούλιο είμαι αλλά ούτε "παράγοντας", το μόνο που ξέρω είναι ότι την Κυριακή επιένναν τριφτοί λόγο του ότι εφέυκαν απόγευμα οι κριτές για Ελλάδα. Τωρά για τες διαφημίσεις τί να σου πώ εγώ;;; Εν θέμα του περιοδικού και των εκτροφέων :) Άν θέλεις τωρά που έπια το πτυχίο να ρτω να σου κάμω το marketing :lol: Πάντως το Σάββατο ήταν πιό χαλαρά τα πράματα και με τα διπλάσια σκυλιά. Ο λόγος που σε αστείεψα είναι διότι το Σάββατο ήμουν ούλλη μέρα ενώ εχτές μιά ώρα κατάφερα να πάω. Όπως και να έχει το τηλέφωνο μου νομίζω ξέρεις το, άν θέλεις την αποψή μου περί δοκιμασιών, drahthaar και dvd πιάσμε να τα πούμε :!:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από admin »

Το θέμα Αντρίκο μου δέν είναι η διαφήμιση αλλά η εκτίμηση, κατανοώ ότι η ανθρώποι επιέναν τριφτοί λόγω υποχρεώσεων, κριτών, διοργάνωσης κ.τ.λ αλλά και εμείς πήγαμε εκέι για να προωθήσουμε την προσπάθεια τους, όπως κάναμε απο την αρχή της δημιουργίας του ομίλου, περιμέναμε κάποια καλύτερη συμπεριφορά για να κάνουμε ένα καλύτερο έργο για αυτούς προπάντος.Ακριβώς αυτό είναι το παράπονο μας ότι ενώ το κάνουμε απο την καρδιά μας και μακριά απο οικονομικά συμφέροντα που κάποιοι άλλοι εάν δέν έχουν ώφελος δέν πατούν εντούτοις δέν λάβαμε οποιαδήπτε εκτίμηση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
and73
Full Member
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:48

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από and73 »

Χαίρετε,
Ως “παράγοντας “ οφείλω να αναφέρω ότι έχουμε πάρει την «σπόντα» από τον admin, αναφορικά με την φιλοξενία των δημοσιογράφων και θα προσπαθήσουμε την άλλη φορά να είμαστε σε καλύτερο επίπεδο τόσο οργανωτικά όσο και για άλλα θέματα. Είναι κάτι που δεν το έχουμε συζητήσει από πριν εν τούτοις οφείλω να παραδεχτώ ότι είχαμε εξαιρετική δημοσιογραφική κάλυψη από 2 σχετικά «κανάλια», χωρίς βέβαια να κάνουμε οποιαδήποτε διάκριση ανάμεσα στους 2 που κάλυψαν την εκδήλωση μας. Σίγουρα η συνεργασία μας με το περιοδικό θα συνεχιστεί και σκοπός μας είναι να βρεθούν οι τρόποι ενίσχυσης αυτής της συνεργασίας. Σίγουρα αναγνωρίζεται ιδιαίτερα τόσο η προσπάθεια και ο κόπος τόσο του Πέτρου όσο και του κινηματογραφιστή που ήρθε, και βεβαίως όλα τα μέλη ξέρουν ότι το περιοδικό βρίσκεται δίπλα στον όμιλο από την πρώτη μέρα λειτουργίας του, τόσο με δημοσιεύσεις για την φυλή, όσο και με την κάλυψη του πρώτου σεμιναρίου.

Εγώ έχω ένα μόνο να σας πω, να συνεχίσετε την καλή δουλεία, τέτοια θέματα θα υπάρχουν δυστυχώς συνέχεια στην agenda σας, εσείς πρέπει να μείνετε συγκεντρωμένοι σε αυτό που κάνετε και στην βελτίωση της κυνηγετικής-κυνοφιλικης-σκοπευτικής κουλτούρας, αν είναι να δούμε “πράσινη” μέρα.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τόσο το περιοδικό Ηunt & Shoot όσο και το channel 4 hunting που κάλυψαν με βίντεο και ρεπορτάζ την εκδήλωση. Ιδιαίτερες ευχαριστίες αξίζουν βέβαια και προς τους χορηγούς της όλης εκδήλωσης που είναι η τροφές σκύλων eukanuba, η εταιρεία JOVACO Trading Ltd και η εταιρεία Stekas & Symeou Developments Ltd.

Η πραγματικότητα είναι ότι οι δοκιμασίες είχαν εξαιρετικό ενδιαφέρον τόσο από πλευράς συμμετοχής όσο και διοργάνωσης. Σκοπός μας είναι να αναδείξουμε την πολυχρηστικότητα της φυλής των Ντραχτχααρ αναδεικνύοντας όλα εκείνα τα προτερήματα που έχουν κάνει την φυλή να είναι σήμερα το νούμερο 1 στο γενικό κυνήγι.

Μόλις μπορέσω να καταγράψω τα αποτελέσματα θα τα αναρτήσω για πληροφόρηση.

ΑΑ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από admin »

Έτσι είναι Αντρέα όπως το είπες μέσα απο καλή συνεργασία θα στηθεί ένα καλύτερο μέλλον για όλα τα θέματα. Τόσο εμείς όσο και το 4 Hunting με τους οποίους πιθανό να ξεκινήσουμε σύντομα συνεργασία ευελπιστούμε να βρίσκουμε ανθρώπους συνεργάσιμους για να μπορούμε να παράγουμε και εμείς καλύτερο έργο. Είμαι άνθρωπος 'ισιος' και όταν κάτι δέν μου αρέσει το λέω για να φεύγει απο μέσα μου . Αντρίκια και σταράτα έτσι έμαθα, έτσι βελτιωνόμαστε όλοι μας σιγά σιγά και όπως ίσως το ξέρεις και εσύ πολύ καλά στον τομέα μας όλα χρείζουν βελτίωσεις.
Προσέχουμε...για να έχουμε
and73
Full Member
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:48

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από and73 »

Αποτελεσματα VJP


ΟΝΟΜΑ ΣΚΥΛΟΥ ΚΥΝΑΓΩΓΟΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Dani 61
2 Ivan Christoforos Loizides 60
3 Sito of Katodris Gun Dogs Akis Stavrou 63
4 Ingo II Kykladon Andreas Nicolaou 66
5 Carlos Antonis Koupparis 62
6 Samy of Katodris Gun Dogs Giorgos Hadjipanayis 64
7 Rea of Katodris Gun Dogs Tasos Perdikos 64
8 Pani Christoforos Loizides 63
9 Wally Kykladon Akis Stavrou 61
10 Cita Fantastic of Miki Akis Stavrou 60
11 Zeus Costas Constantinou 59
12 Boss Exclusive of Lazic Andreas Parellis 65
13 Vara of Oscar Dog Training Giorgos Grigoriou 62
14 Arion Panayiotis Panayiotou 68
15 Kirki of Oscar Dog Training Giorgos Grigoriou 65
16 Arco Andreas Parellis 59
17 Iris Andreas Parellis 61
1 Festas of Oscar Dog Training Giorgos M. Grigoriou 56
19 Zita Costas Constantinou 58
20 Bruce Antonis Xenophontos 63
21 Cleio Costas Kolanis 66
22 Beta Exclusive of Lazic Pantelis Ioannides 67
23 Konan of Katodris Gun Dogs Doros Charalambous 67
24 Bella Exclusive of Lazic Costas Kolanis 63
25 Vallia of Katodris Gun Dogs Charalambos Loizou 62
26 Persa of Lefkotheas Dog Farm Pantelis Ioannides 62
27 Lille Skovbos Amadeus Donna Kyriacou 70
28 Max 63
29 Nena Pantelis Ioannides 65
30 Ariandi II apo Fira Evrou Andreas Andreou 67
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από stakis »

Αγαπητε Αριστε, αφησα να περασει αρκετος χρονος και μετα να απαντησω στην αναρτηση σου. Σκοπος της απαντησης μου δεν ειναι η αντιπαραθεση, αλλα η αποκατασταση του ολου ζητηματος γιατι φαινεται οτι ο καθενας το "βλεπει" μεσα απο τον δικο του φακο. Πρωτιστα νοιωθω την αναγκη να σε ευχαριστησω για την μεχρι σημερα καλυψη των εκδηλωσεων του νεοσυστατου Ομιλου Γερμανικου Σκληροτριχου Δεικτη (Ντραχτχααρ) Κυπρου. Οπως εμεις προσπαθουμε να προσφερουμε τοσο στα μελη μας αλλα και ευρυτερα στον κοσμο που ασχολειται με τα καθαροαιμα σκυλια Ηπειρωτικων Φυλων και πιο εκειδικευμενα με το Ντραχτχααρ, γνωσεις, εμπειριες, και πολλα αλλα, λεμε συνεχως οτι προσπαθουμε να βελτιωνομαστε μαθαινοντας απο τις εμπειριες που αποκομιζουμε μετα απο καθε εκδηλωση. Το ιδιο πιστευω ισχυει και για εσας, εκτος αν εσεις πιστευετε κατι αλλο. Την συγκεκριμενη μερα που το συνεργειο σας ηταν παρων στην δοκιμασια, ηταν συνεχως μαζι μου, παιρνοντας πλανα απο την δοκιμασια. Εγω ημουν εκει κανοντας τον συνδεσμο μεταξυ κριτων και "δοκιμαζομενων" κυναγωγων. Τωρα τι περισσοτερο μπορουσαμε να προσφερουμε εκτος απο ενα δροσιστικο που οντως μεσα στην πιεση ειχαμε παραλειψει να εχουμε ακομα και για εμας, ειμαστε ετοιμοι να ακουσουμε. Μαθαμε να ακουουμε αποψεις, ιδιαιτερα αποψεις απο ανθρωπους που εχουμε να τους προσφερουμε αλλα εχουν και να μας προσφερουν. Οσο αφορα την καλυψη του προηγουμενου Σεμιναριου το οποιο κατα γενικη παραδοχη ηταν ενα απο τα καλυτερα σεμιναρια που πραγματοποιηθηκαν ποτε απο Ομιλο Φυλης, επιμενω στην αποψη μου οτι εγινε πολυ καλη παρουσιαση μεσω του DVD που συμπεριλαβατε στην συγκεκριμενη εκδοση σας, αλλα και μια γραπτη παρουσιαση του σεμιναριου θα ηταν πολυ πιο πληρες σαν παρουσιαση εκ μερους σας. Οταν σου το ενεφερα δεν ηταν υπο μορφη παραπονου, αλλα υπο μορφη αποψης με σκοπο την βελτιωση. Οσο αφορα την διαφημιση απο τους εκτροφεις, δεν μπορω να σου απαντησω εκ μερους αλλων εξειδικευμενα, αλλα σε γενικες γραμμες θα σου ελεγα οτι οι εκτροφεις παιρνουν πολυ, μα παρα πολυ δυσκολες μερες, το χομπυ τους δηλ, η εκτροφη εχει γινει πολυ ακριβο σαν χομπυ, για αυτο θα επρεπε και εσεις να δειτε το ολο θεμα κατω απο τις σημερινες δυσκολες συνθηκες. Το κοστος ειναι ενας πολυ σημαντικος παραγοντας, και νομιζω οτι με καταλαβαινεις απολυτα τι εννοω.

Παντα στην διαθεση σας

Φιλικα
Ακης Σταυρου.
and73
Full Member
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:48

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από and73 »

ΧΑΙΡΕΤΕ,

Ο Ομιλος Γερμανικου σκληροτριχου δεικτη (drahthhar) Κυπρου, επιθυμει να σας ενημερωσει για την διοργανωση Εαρινης Δοκιμασιας VJP τον Μαρτιο 2013. Η προκαταρτικη ημερομηνια διεξαγωγης των αγωνων ειναι 9 & 10 Μαρτιου 2013
Περισσοτερες πληροφοριες θα ανακοινωθουν αργοτερα.

Προσκαλουνται ολα τα μελη του Ομιλου, και ολοι οι κατοχοι καθαροαιμων ντραχτχααρ οπως συμμετασχουν στην εκδηλωση. Για ακομα μια χρονια δεν θα υπαρχει ηλικιακο οριο στην διοργανωση.

Για οποιαδηποτε επιπροσθετη πληροφορια εδω ειμαστε.

ΑΑ
Άβαταρ μέλους
MsgJack
Full Member
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Φεβ 2012, 01:12

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από MsgJack »

and73 έγραψε:ΧΑΙΡΕΤΕ,

Ο Ομιλος Γερμανικου σκληροτριχου δεικτη (drahthhar) Κυπρου, επιθυμει να σας ενημερωσει για την διοργανωση Εαρινης Δοκιμασιας VJP τον Μαρτιο 2013. Η προκαταρτικη ημερομηνια διεξαγωγης των αγωνων ειναι 9 & 10 Μαρτιου 2013
Περισσοτερες πληροφοριες θα ανακοινωθουν αργοτερα.

Προσκαλουνται ολα τα μελη του Ομιλου, και ολοι οι κατοχοι καθαροαιμων ντραχτχααρ οπως συμμετασχουν στην εκδηλωση. Για ακομα μια χρονια δεν θα υπαρχει ηλικιακο οριο στην διοργανωση.

Για οποιαδηποτε επιπροσθετη πληροφορια εδω ειμαστε.

ΑΑ
ρε φιλε βαλε καποιο τηλ εποικινωνιας
Hunt, Search, Track, Avast, Retrieve?
Get a D. Drahthaar...
and73
Full Member
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:48

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από and73 »

Το τηλ του Προέδρου,

99648246
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Διοργάνωση Εαρινής Δοκιμασίας, VJP, Ντραχτχααρ

Δημοσίευση από stakis »

Ο Ομιλος Σκληρότριχου Γερμανικου Δείκτη (DRAHTHAAR) Κύπρου διοργανώνει σεμινάριο με θέμα "Φθινοπωρινή Δοκιμασία " γνωστη ως ΗΖΡ . Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 8 Μαρτιου ημέρα Παρασκευή στο κέντρο Βασιιλική στην Χοιροκοιτια η ωρα 7.30. Το Σεμιναριο θα παρουσιάσουν οι κριτές Ηπειρωτικών Φυλών κκ Παντελής Τερζής και Ματα Σκούρα. Κοστος συμμετοχής μετα φαγητου και ποτου 20 ευρω. Κατα την διαρκεια του σεμιναριου θα δωθουν τα αποτελέσματα της περσινής δοκιμασίας σε όσους είχαν συμμετάσχει.
Το σεμινάριο είναι ανοικτό για όλους τους κυνόφιλους κυνηγούς.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”