Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από GiorgosT »

Laurona έγραψε:Φιλε Γιωργο σωστες οι υποθεσεις των παιδιων πιο πανω αλλα σε παρακαλω πες μου ποση ειναι η σκυλιτσα , ποσο το κουταβι , και εαν τα εχεις μαζι στο ιδιο κλουβι.Επεισης ποσο καιρο ειναι πο εχει ερθει το νεο κουταβι μαζι της, στην ομαδα σου και εαν σταματησε μετα που ηρθε η το ειχε κανει απο πριν να το παρεις.
η σκυλιτσα 2 χρονων, το κουταβι 8 μηνων, ναι τις εχω και τις 2 μαζι στο ιδιο κλουβι, εχει 3 μηνες που είναι μαζι. εχει 15 μερες τωρα που δεν κλαφοθνιζει 5 εκπαιδευτικα. θα την παρω και αυριο να δουμε ειμε πολι περιεργος.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από GiorgosT »

Rai έγραψε:ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΑΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΣΙΛΛΗΣΕΙ ΛΑΓΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΚΥΛΛΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΚΑΤΑ 99%.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΡΕΥΜΑ ΣΤΟ ΖΩΟ ΓΙΑ ΓΑΥΓΙΣΜΑ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.......
Φιλε Ραι,
Μια φορα μου τσιλλησε λαγο αλλα πριν κανενα χρονο. και αυτο διοτι έτυχε. δεν εχω βαλει ρευμα στο ζωο για γαυγισμα αλλα μονο στην εκπαυδευση και τις πιο πολλες φορες με την πουρου.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από lagomania »

φιλε πηρε κανενα λαο στο στομα τις μουνταριστο και ακκασε αλαλ εφιεν τις? ο λογος ειναι ισως αυτος προσπαθει να ειναι οσο πιο αθορυβη γινετε για να πιανει τους λαους στο γιατακι αν ειναι αυτο εχεις να καμεις με μια πολλα καλη σκυλα και προσεχε να δεις σε λιγο καιρο οτι θα επανελθει αν ειναι αυτο το προβλημα ειχα γνωστο μου που ειχε τουτο το προβλημα με ενα μπασταρτογκεκας αλλα το κσυλι τσιλα πολλους χαμε
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από GiorgosT »

lagomania έγραψε:φιλε πηρε κανενα λαο στο στομα τις μουνταριστο και ακκασε αλαλ εφιεν τις? ο λογος ειναι ισως αυτος προσπαθει να ειναι οσο πιο αθορυβη γινετε για να πιανει τους λαους στο γιατακι αν ειναι αυτο εχεις να καμεις με μια πολλα καλη σκυλα και προσεχε να δεις σε λιγο καιρο οτι θα επανελθει αν ειναι αυτο το προβλημα ειχα γνωστο μου που ειχε τουτο το προβλημα με ενα μπασταρτογκεκας αλλα το κσυλι τσιλα πολλους χαμε
Φίλε Λαγομανια,
εν θέλω να μου τους τσιλλα θέλω να τους φκάλει και εγώ να τους παίζω. Αλλά και πάλι δεν την έχω ικανή να τσιλλα λαγούς. μόνο αν τύχη. Απλα πιστεύω ότι ακόμα εξελίσσεται και θέλω να πιστεύω ότι θα δω πράγμα ακόμα.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από pai »

GiorgosT έγραψε:
pai έγραψε:
GiorgosT έγραψε:Έχω μια καθαρόαιμη σχεδόν 2 χρονών Beagle που ενώ κλαφούνιζε πάνω σε ντόρο μαλαι και αρκετά μάλιστα έχει τώρα 5 διαφορετικές φορές που την πήρα έξω σταμάτησε να κλαφουνίζει ενώ δουλεύει καλά και βγάζει και λαγούς πάνω στην καταδίωξη κλαφουνίζει κανονικά.

Την πήρα και σε τελιασμενο από περιέργεια να δω αν κλαφουνίσει εκεί που θα βρει πολλούς λαγούς και δεν το έκανε παρά μόνο όταν τους έτρεχε από πίσω.

Κάποιος μου έχει πει ότι τώρα δεν ζητά βοήθεια από κανένα και για αυτό δεν κλαίει άλλος μου είπε ότι επειδή ζήλεψε από την μικρή σκυλίτσα, έχω ακόμα μια μικρή Beagle 8 μηνών που κάποτε τους παίρνω μαζί αλλά τις περισσότερες φορές μόνες τους.

Σε ένα ελληνικό φόρουμ διάβασα ότι μπορεί να νομίζει ότι με το να σταματήσει να κλαφουνίζει να μπορέσει να τσιλλισει τον λαγό και να μην της φύγει και ότι με τον καιρό θα ξεκινήσει να κλαφουνίζει και πάλι.

Συνέβηκε κάποιου κάτι παρόμοιο εσείς τι πιστεύετε ότι έγινε?

γεια σας και απο μενα !φιλε μια αλλη πολυ πιθανη εξηγιση μπορει να ειναι η εξης.το σκυλι εχει αρχησει να μπαινει στο νοημα(οτι ο λαγος εν κουτσομενος και πετασσεται που κοντα στα σκυλια πλα πλα πλα!λοιπον η σκυλα σου κατεμενα εχει αρχησει να πονηρευεται και ετσι δεν λασει πας την μαλαι γιατι νομιζει οτι εν να τον τσιληση!αν ειναι αυτο μετα απο 5 6 μουνταρισματα που εν να καταλαβη οτι οι λαοι εν πιανουνται ετσι ευκολα εν να ξαναρχιση το λαξημω!αμαν σου ελασσεν πιο πριν πας την μαλαι εν ειναι γονιδιακο το θεμα του σκυλιου σου!
παντα φιλικα!
ρε την Πονηρή,
Εν να δείξει το πράγμα πάντως πριν έκλαιε πάρα πολύ, όταν του είπα του παρέα μου που πάμε μαζί κυνήγι δεν το πίστευε και μόνο όταν την είδε πίστεψε.
Φιλε γιωργο μην φοβασε αν το σκυλι σου δουλευη το να μην λασσει δεν ειναι τοσο σημαντικο!ΣΙΓΟΥΡΑ θα επανερθει!αλλα τη σου ειναι τα σκυλια εννεν?Εχω μια σκυλα στην κατοχη μου η οποια εφκαλε φωθκιες στα εκπεδευτικα και κανενα μηνα πριν το κυνηγι μεχρι σημερα ΤΠΤ μα ΤΙΠΟΤΕ τωρα το γιατι δεν ξερω!τωρα εγω δεν νομιζω οτι ειναι θεμα ζηλιας γιατι τα μπηκλ σαν σκυλια ειναι συνεργασημα αν θα το εκανε απο ζηλια θα το εκανε τον πρωτο καιρο!(δεν μας ειπες ομως τωρα τελευταια εχει πολλες συναντησεις με λαγους???στο λεω γτ ειναι πολυ σημαντικο)
παντα φιλικα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από GiorgosT »

πράγματι τι ειναι τα σκυλιά,
τωρά που έχει πολλες υγρασίες και βοηθά ο καιρος εχει αρκετές συναντήσεις με λαγούς. τί σημασια παιζει όμως?
τωρά με την δική σου ειναι πιο παράξενη περίπτωση όμως.
πόσο χρονών είναι? τι ράτσα? όταν βγάλουν τα άλλα σκυλια λαγο τον τρέχει και αυτή?
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από pai »

GiorgosT έγραψε:πράγματι τι ειναι τα σκυλιά,
τωρά που έχει πολλες υγρασίες και βοηθά ο καιρος εχει αρκετές συναντήσεις με λαγούς. τί σημασια παιζει όμως?
τωρά με την δική σου ειναι πιο παράξενη περίπτωση όμως.
πόσο χρονών είναι? τι ράτσα? όταν βγάλουν τα άλλα σκυλια λαγο τον τρέχει και αυτή?
Πεζει φιλε γιαυτα που σου ειπα πιο πανω αν εχει πολλες συναντησεις αυτο σημαινει οτι ελιγκρεπσεν που λεμε!φιλε τωρα ειναι 3 χρονων ειναι μπηκλ καθαροαιμη!φιλε τπτ ουτε συγκηνητε και να σκεφτεις πριν το κυνηγι οταν την επερνα εξω 2 3 καθε φορα μετα 0 και εκεινο με το ζορι! :lol: :lol: :lol:
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από lagomania »

ρε φιλε για να σου εφκαλε 2-3 σημαινει η σκυλα εν καλη για να κοψει αποτομα κατι συνεβη στην τελευταια καταδιωξη που εκαμε θυμασε αν ειχεν τιποτε η αν επεξες καμια ντουφεκια πανω σε κανενα λαο και εξισεν την σκυλα? παντος εν πολλα παραξενο να κοψει αποτομα και εν κριμα το σκλυι και οι κοποι σου που εφαες οσπου να μαθει
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από GiorgosT »

pai έγραψε:
GiorgosT έγραψε:πράγματι τι ειναι τα σκυλιά,
τωρά που έχει πολλες υγρασίες και βοηθά ο καιρος εχει αρκετές συναντήσεις με λαγούς. τί σημασια παιζει όμως?
τωρά με την δική σου ειναι πιο παράξενη περίπτωση όμως.
πόσο χρονών είναι? τι ράτσα? όταν βγάλουν τα άλλα σκυλια λαγο τον τρέχει και αυτή?
Πεζει φιλε γιαυτα που σου ειπα πιο πανω αν εχει πολλες συναντησεις αυτο σημαινει οτι ελιγκρεπσεν που λεμε!φιλε τωρα ειναι 3 χρονων ειναι μπηκλ καθαροαιμη!φιλε τπτ ουτε συγκηνητε και να σκεφτεις πριν το κυνηγι οταν την επερνα εξω 2 3 καθε φορα μετα 0 και εκεινο με το ζορι! :lol: :lol: :lol:
όταν βγάλουν τα άλλα σκυλια λαγο τον τρέχει και αυτή?
στον κτηνιατρο επηρες την? τελιασμενο? ειχε κανενα σκυλλο μαζι της πριν και μετα τον εφυες απο διπλα της?
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Σταμάτησε να κλαφουνίζει!!!!!!

Δημοσίευση από pai »

lagomania έγραψε:ρε φιλε για να σου εφκαλε 2-3 σημαινει η σκυλα εν καλη για να κοψει αποτομα κατι συνεβη στην τελευταια καταδιωξη που εκαμε θυμασε αν ειχεν τιποτε η αν επεξες καμια ντουφεκια πανω σε κανενα λαο και εξισεν την σκυλα? παντος εν πολλα παραξενο να κοψει αποτομα και εν κριμα το σκλυι και οι κοποι σου που εφαες οσπου να μαθει
Γεια ρε παιδια φιλε λαγομανια στην τελευταια καταδιωξη(πριν απο αρκετο καιρο)δεν ειχε σημβει τπτ το παραξενο ουτε ντοθφεκια(αφου σταματησε να κινιγα πριν το κυνηγι!)τι να σας πω ρε παιδια και εγω σπαω το κεφαλι μου και δεν μπορω να βρω τι ειναι!ουτε αρρωστη ειναι και οταν βγαζουν τα αλλα σκυλια τρεχει λιγο και μετα παλι πισω!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”