Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω στα σκυλιά μου τα οποία είναι φέρμας φίμωτρα για δηλητήρια. Υπάρχει κάποιος που τα χρησιμοποίησε σε σκυλιά φέρμας; επηρεάζει τον τρόπο που δουλεύουν; υπάρχουν κατάλληλα φίμωτρα για τούτα τα σκυλιά;

ευχαριστώ
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από marinos.a »

Αντρικο που μια γληορη ματιά

http://www.fordogtrainers.com/browsepro ... uzzle.html
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε είδα το συγκεκριμένο, τούτο που με προβλημάτισε είναι που η μύτη είναι "μέσα" στο φίμωτρο και όχι έξω.... Εννα δυσκολεύκει το σκυλλί να δουλέψει χαμέ νομίζω.... :?
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από Giorgoscy »

AndreasDr έγραψε:Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω στα σκυλιά μου τα οποία είναι φέρμας φίμωτρα για δηλητήρια. Υπάρχει κάποιος που τα χρησιμοποίησε σε σκυλιά φέρμας; επηρεάζει τον τρόπο που δουλεύουν; υπάρχουν κατάλληλα φίμωτρα για τούτα τα σκυλιά;

ευχαριστώ
φιλε Αντρεα καλη η λυση του φιμωτρου αλλα η καλυτερη λυση ειναι να τον μαθεις μα μεν τρωει ΤΙΠΟΤΕ που χαμε η που αλλον εκτος που εσενα (και να τον συνιθισεις να τρωει παντα μες το ιδιο δοχειο και παντα μες το κλουβι του).Διοτι δεν ξερω αν το γνωριζεις υπαρχουν φολες σε μορφη τζιελλιου το οποιο οταν κουμπισει πανω στο φιμωτρο κολλα κ ο σκυλλος γλυφει το στη συνεχεια
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε δουλεύκω τους το που μικρά τούτο να μέν τρώσιν που χαμέ, αλλά ειδικά ο ένας μου εν το κόφκει με τίποτε, πάρα πολλά ξεροκέφαλος, εδοκίμασα τσάκρες, πιπέρι, παρατηρήσεις και να του το πιάννω και μετά να του βάλλω στην ταίστρα του άλλο και άλλα πολλά.... έτσι αποφάσισα να τους εφαρμόσω φίμωτρα να φύει λλίο άγχος.... Το τζέλλι έτυχε να το δώ στα πόδια ενός σκύλλου σε ένα κτηνίατρο και όντως μπορεί να τύχει τούτο που λαλείς, αλλά άτε....θέλω να πιστεύω ότι εν θα τόση η τύχη μου...
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από miky55 »

AndreasDr έγραψε:Φίλε δουλεύκω τους το που μικρά τούτο να μέν τρώσιν που χαμέ, αλλά ειδικά ο ένας μου εν το κόφκει με τίποτε, πάρα πολλά ξεροκέφαλος, εδοκίμασα τσάκρες, πιπέρι, παρατηρήσεις και να του το πιάννω και μετά να του βάλλω στην ταίστρα του άλλο και άλλα πολλά.... έτσι αποφάσισα να τους εφαρμόσω φίμωτρα να φύει λλίο άγχος.... Το τζέλλι έτυχε να το δώ στα πόδια ενός σκύλλου σε ένα κτηνίατρο και όντως μπορεί να τύχει τούτο που λαλείς, αλλά άτε....θέλω να πιστεύω ότι εν θα τόση η τύχη μου...
ΑΝΤΡΕΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΣΤΟΝ ΟΥΝΟ.ΔΕΝ ΕΠΕΙΡΕΑΖΕΤΕ Η ΟΣΦΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΕ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΜΑ ΤΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΗΣ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΝΑΣΕΣ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΝ.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Κύριε Μιχάλη βρήκες τέτοιο φίμωτρο απο Κύπρο; διότι 2 είδη που είδα εν μου αρέσαν.... Έν έξεχε η μύτη του ζώου έξω που το φίμωτρο, και το άλλο.... οτι λόγο της γενεάδας τους φοούμε οτι εννα δισπιρκούν....
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από miky55 »

ΑΝΤΡΕΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΜΥΤΗΣ ΥΠΑΡΧΗ ΚΑΙΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΟΣΜΙΖΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΓΙΑ ΤΑ ΝΤΡΑΤΧΑΑΡ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΗΣ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΣΦΥΓΚΗ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΣΗ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ -ΚΑΤΩ ΑΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΕΚΠΕΔΕΥΤΙΚΑ. ;)
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Φίμωτρο σε σκύλο φέρμας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Οκ περιμένω μήνυμα σου να μου πείς απο πού τα έπιασες, θα πιάσω 2 να δοκιμάσω και βλέπουμε.
Ευχαριστώ πολύ!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”