καθαροαιμα vs ημιαιμα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από pai »

Καλησπερα!δηλαδη παιδια(ετσι για να καταλαβω)για πιο λογο γινονται οι διασταυρωσης?για ποιο δυνατα σκυλια στο κυνηγι για πιο ανθεκτηκα σκυλια οξα για να καμουμε δικες μας ρατσες?ε πετεμας και εμας να καταλαβουμε! 8-)
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από HUNTER »

gavriel έγραψε:ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ θKIO ΤΡΕΙΣ ΔΑΜΕΣΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑΤΑ ΚΙΝΟΦΙΛΙΑΣ ΠΩΣ ΚΡΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΣΗΙΛOΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 10 ΡΑΤΣΕΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΕΝ ΠΙΟ ΚΑΛΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΥΣ ? ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΤΕ ΠΑΣΤΟ ΒΟΥΝΟ 6-7 ΑΤΟΜΑ ΜΕ 20 ΣΗΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΟΚΕΙ ΠΑΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΛΑΟ ? ΑΦΟΥ 20 ΠΟΥΤΟΛ ΝΑ ΞΑΠΟΛΙΣΕΙΣ ΠΑΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΕΝΑ ΔΟΚΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΛΑΟ .ΚΥΝΗΓΗΣΤΕ 2 ΑΤΟΜΑ ΜΕ 2 ATE 3 ΣΗΙΛΟΥΣ ΑΦΟΥ ΕΝ ΕΤΣΙ ΔΥΝΑΤΗ ΟΙ ΣΧΙΛΟΙ ΣΑΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΝΑ ΚΑΜΕΤΕ

ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΠΕΨΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΟΠΟΥ ΣΤΟΝ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΟΝ
"" Όλοι ξεκίνησαν με ένα λαγόσκυλο και κατάντησαν να έχουν κοπάδια από αιμοδιψασμένους και ακυβέρνητους σκύλους που μόνο την καταστροφή σκορπάνε.""
ΕΚΕΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΤΑΣΣΩ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ , ΤΟ ΦΟΥΜΙΣΙ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ HUNTER ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΑΙΔΙΑ , ΠΡΩΤΑ ΔΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΑΦΙΣΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΤΑ


Γαβρηλη, τιποτε πρωσοπηκο μαζι σου εν εχο γιαυτο θα σου απαντησω μονο στο πρωτο σκελος της δημοσιευσης σου. τσινιουμε 2 ατομα 3 σηιλλους τσε ο ενας εν κουταβι δηλαδη 2 σηιλλους.

ΚΥΝΗΓΗΣΤΕ 2 ΑΤΟΜΑ ΜΕ 2 ATE 3 ΣΗΙΛΟΥΣ ΑΦΟΥ ΕΝ ΕΤΣΙ ΔΥΝΑΤΗ ΟΙ ΣΧΙΛΟΙ ΣΑΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΝΑ ΚΑΜΕΤΕ"

εσιη μιαν παροιμιαν που λει " απο νειδεν την δικη του αλλου νομιζη η δικη του εν πιο μεγαλη¨"
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

διασταβροσεις γινονται απο 3ς διαφορετικους παραγοντες :
1)πχ εγω εχω ενα καλο σκυλι ιμιαιμο και δεν θελω και για συνεσθιματικους λογους και γιατι το σκυλι ειναι καλο να χασω τα "γαιματα" που ακουεις αρα αναγκαστικα βαλω το και καμει 1 γεννα ετσι οταν πεθανει να εχω απογονους του σκυλου μου!
2)απο λαθος δλδ ετρεχτικε μια σκυλα Α φιλης εγελασε μου και ο σκυλος Β φιλης εκαμε της την δουλεια...
3) για να ανακαλιπσουν την ταχινοπιτα που αυτο ειναι λαθος για μενα...

και γιατι καπιος να πιασει ενα τετειο ιμιαιμο:
1) εγεννησες η σκυλα του παρεα "ελα ρε ενα σιλουι"
2)ξερεις πως κυνηγουν τα σκυλια του παρεα παεις ζε πιανεις ζεσυ ενα (γιατι οπως και τα καθαροαιμα ετσι και τα ιμιαιμα...ζε ζινα αιμα εχουν μεσα τους οι πεζινα αμαν κυνηγουν καλα οι γονιοι εν να κυνηγουν καλα και τα μορα)
3)δεν εχουν ολοι την οικονομικη εφχερια να αγορασουν καθαροαιμο
4)αλλο να φαει φολα ο σκυλος που εγορασες 50 ευρο και αλλο ο σκυλος που εγορασες 2500 (συνεσθιματικα η απολια το ιδιο θα ειναι δυστιχος ομως)
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

επισης φιλε gavriel να σου ιπενθημισω πως ο Θεος δεν εκαμε τον ελεφαντα ,την ζεπρα, τον brack, ton beagle, to setter! αλλα ο Θεος εκαμε τον ελεφαντα την ζεπρα τον λυκο, το τσακαλι μπλα μπλα
oi φιλες τον σκυλος που εχουμε σημερα προηλθαν απο διασταβροσεις
δλδ το γαλλικο bulldog που εχω σπιτι καθαροαιμο εγινε που 35 ρατσες σκυλον μεχρι να φκει τουτο που βλεπω τωρα μπροστα μου τουτα που σου λαλω ειδα ντοκιμαντερ ζε ντοκιμαντερ για να σου τα λαλω... ο ντοπερμαν που ακουεις εγινε τον 2ρο παγκοσμιο πολεμο αν δεν καμω λαθος ζε ζινος που 35 ρατσες σκυλον! εν σου λαλο οτι ηρτεν ο κυπρεος για να ανακαλιψη νεες ρατσες απλα λεω σου οτι το καθαροαιμο σου ενεν ζε τοσο καθαροαιμο οσο θελεις να νομιζεις :D
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Να σας βαλω ερωτηση...

Οταν οι γερμανοι θα εκαμναν το κουρτσχααρ... Δεν υπηρχαν και αλλες ρατσες πιο παλιες και καθαροαιμες?

Οι Γερμανοι ανακαλυφκαν την τασινοπιττα???

Δεν λεω οτι ειναι σωστες οι διασταυρωσεις γενικα δεν ειμαι των ακρων ειμαι της μεσης.

Αλλα εχω αυτες τις αποριες.

Π.χ. Γερμανικο κουρτσχααρ κανονικα τα γερμανικα αιματα ειναι σκυλος που ιχνηλατει και φερμαρει...Γιατι να υπαρχει και ο ντρατχααρ? Υπαρχει κατι που καμνει ο Ντρατχααρ και ο Κουρτσχααρ εν το καμνει????????

Υπαρχει το ποιντερ! γιατι να υπαρχει και το σεττερ???? Οι Αγγλοι ανακαλυψαν την τασινοπιττα?


Απλες αποριες που εχω...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από LAGOS »

Κοπέλια παρακολουθώ την συζήτηση σας με ενδιαφέρον εδώ και μερικές μέρες και γενικά την 'αντιπαράθεση' που υφίστατατε για το συγκεκριμένο θέμα στο φόρουμ. Εγώ δεν έιμαι ούτε εκτροφέας, ούτε κυναγωγός ούτε τπτ. Είμαστε απλά μια παρέα απο 4 άτομα 25-30 χρόνων που συνεχίζουμε την παράδοση των πατεράδων και των παππούων μας. Επεράσαν αρκετοί σκύλλοι που τα χέρια μας και κανένας δεν ήταν καθαρόαιμος. Δεν θέλω να σας πώ νούμερα γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης ούτε και θεωρώ οτι τα νούμερα είναι μέτρο σύγκρισης. Αλλά θεωρώ οτι τα σκυλιά μας αν και δεν είναι καθαρόαιμα είναι πολύ αξιόλογα και τα αποτελέσμα μας είναι πάρα πολύ καλά. Τα σκυλιά όμως είναι τουλάχιστον 3 φορές την βδομάδα στο βουνό και 2-3 μήνες πρίν το κυνήγι βγαίνουν έξω κάθε μέρα και κάποτε 2 φορές την μέρα. Αυτό που θέλω να πώ φίλοι μου είναι οτι αν έχει το κυνηγετικό ένστικτο ο σκύλλος και βγάινει έξω συχνά τότε θα γίνει τράτα είτε είναι καθαρόαιμος είτε όχι.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

sotiris!129 έγραψε:επισης φιλε gavriel να σου ιπενθημισω πως ο Θεος δεν εκαμε τον ελεφαντα ,την ζεπρα, τον brack, ton beagle, to setter! αλλα ο Θεος εκαμε τον ελεφαντα την ζεπρα τον λυκο, το τσακαλι μπλα μπλα
oi φιλες τον σκυλος που εχουμε σημερα προηλθαν απο διασταβροσεις
δλδ το γαλλικο bulldog που εχω σπιτι καθαροαιμο εγινε που 35 ρατσες σκυλον μεχρι να φκει τουτο που βλεπω τωρα μπροστα μου τουτα που σου λαλω ειδα ντοκιμαντερ ζε ντοκιμαντερ για να σου τα λαλω... ο ντοπερμαν που ακουεις εγινε τον 2ρο παγκοσμιο πολεμο αν δεν καμω λαθος ζε ζινος που 35 ρατσες σκυλον! εν σου λαλο οτι ηρτεν ο κυπρεος για να ανακαλιψη νεες ρατσες απλα λεω σου οτι το καθαροαιμο σου ενεν ζε τοσο καθαροαιμο οσο θελεις να νομιζεις :D
ΦΙΛΕ ΣΟΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΕΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΦΟΝΙΣΟ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΟΜΑΤΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΙΘΕΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΑ ΑΠΟ ΣΚΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΙ ΚΑΙΘΑΡΟΑΙΜΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ. ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΨΥΛΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩΡΟΓΟ ΕΤΣΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΕΧΑΣΑΝ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΝΑ ΕΡΚΟΥΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΧΑΠΑΡΟΙ ΟΙ ΚΥΠΡΕΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΥΛΑ ΤΟΥΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΕΤΑΞΗΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΜΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΙΤΕΡΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΠΕΤΙΧΕΝΙ 1 ΣΤΟΥΣ 100 ΑΡΑ ΕΧΕΙΣ 99 ΣΚΥΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΠΤ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΝ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΑΛΛΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΦΚΑΛΟ ΣΚΥΛΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ. ΤΟ ΠΙΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΕΧΕΙ ΑΘΡΟΠΟΥΣ ΘΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΝ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΣΚΥΛΟΥΣ ΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΦΟ ΠΛΕΥΡΕΣ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΠΤ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΦΙΤΕΣ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ) 2500 ΟΤΙ ΦΚΑΛΙ ΤΟΣΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΣΕ ΞΕΡΟ ΤΣΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΘΥΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΥΜΑΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΕΝΝΕΣ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΜΠΙΚΟΛ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΙΝΤΕΡ Ι ΜΕ ΕΠΑΝΙΕΛ Ι ΣΕΤΤΕΡ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΙ ΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΕΣ
EPANIEL POWER
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από HUNTER »

LAGOS έγραψε:Κοπέλια παρακολουθώ την συζήτηση σας με ενδιαφέρον εδώ και μερικές μέρες και γενικά την 'αντιπαράθεση' που υφίστατατε για το συγκεκριμένο θέμα στο φόρουμ. Εγώ δεν έιμαι ούτε εκτροφέας, ούτε κυναγωγός ούτε τπτ. Είμαστε απλά μια παρέα απο 4 άτομα 25-30 χρόνων που συνεχίζουμε την παράδοση των πατεράδων και των παππούων μας. Επεράσαν αρκετοί σκύλλοι που τα χέρια μας και κανένας δεν ήταν καθαρόαιμος. Δεν θέλω να σας πώ νούμερα γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης ούτε και θεωρώ οτι τα νούμερα είναι μέτρο σύγκρισης. Αλλά θεωρώ οτι τα σκυλιά μας αν και δεν είναι καθαρόαιμα είναι πολύ αξιόλογα και τα αποτελέσμα μας είναι πάρα πολύ καλά. Τα σκυλιά όμως είναι τουλάχιστον 3 φορές την βδομάδα στο βουνό και 2-3 μήνες πρίν το κυνήγι βγαίνουν έξω κάθε μέρα και κάποτε 2 φορές την μέρα. Αυτό που θέλω να πώ φίλοι μου είναι οτι αν έχει το κυνηγετικό ένστικτο ο σκύλλος και βγάινει έξω συχνά τότε θα γίνει τράτα είτε είναι καθαρόαιμος είτε όχι.


Αυτο ειναι. Μπραβο φιλε!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από AndreasDr »

*Σχεδόν όλες οι ράτσες εγίναν απο πλούσιους που επενδύαν σε φάρμες και κυνοτρόφους, συνήθος γινόταν οικογενειακός στόχος διότι χρειάζονταν δεκάδες χρόνια για να πετύχουν σκυλιά πανομοιότυπα μορφολογικά και να φτάσουν στο σημείο να πουν "τούτο είναι το πρότυπο" και μορφολογικά και κυνηγετικά! οι παραπάνω φυλές εχρειαστήκαν πάνω απο 100 χρόνια για να γίνουν. Σε αυτές τις οικογένειες οφείλοντε και πολλά "επίθετα"-αίματα σκύλλων, π.χ σεττερ λαβερακ, ντραχτχααρ μποκενχαγεν, κούρτσχααρ χεκεν χαους κτλ. Και ναι φίλε μου το πόιντερ με το σέττερ και το κούρτσχααρ παο το ντρατχααρ έχουν διαφορές κυνηγετικά. Δυστηχός όμως πολλά σκυλιά εθυσιαστίκαν στο βωμό τον καθαρόαιμων, διότι πολλοί κυνοτρόφοι που εμελετούσαν και δομούσαν μία φυλή στα 50 κουτάβια (τα οποία μεγάλωναν για να σιγουρευτουν για τις ικανοτητες τους) επιλέγαν 3-4 και τα υπόλοιπα συνήθως γίνονταν ευθανασία. Υπάρχουν πάρα πολλές σελίδες και βιβλία που αναλύουν με κάθε λεπτομέρια πως έγιναν διάφορες φυλές, γιατί έγιναν και που αποσκοπούσαν.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Giorgoscy »

γεια σας κοπελια

ωραια η συζητηση,ωραια και τα επιχειρηματα !!! Προσωπικα ειμαι υπερ των καθαροαιμων σκυλλων για διαφορους λογους ειτε αυτο ειναι σωστο ειτε οχι.Αλλα ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.
Αυτο που θελω να σχολιασω ειναι οτι σαν πελλοκυπραιοι που ειμαστεν ειμαι σχεδον βεβαιος οτι σχεδον σε ολες τις συζητησεις που εχουμεν για κυνηγι μαππες πολιτικα οικονομικα κτλ αρεσκει μας παραπανω να καυκαλατιζουμεν για χαρην του καρκασιαλικιου παρα να εντοπιζουμεν την ουσια.

Πραγματι ειναι λυπηρο να γεμωνουν τα βουνα με εγκατελειμενους σκυλλους γιατι ο μαστρος τους εν τους θελει.
Δεν προκειτε να μπω στη διαδικασια των επιχειρηματων γιατι δεν φκενουμεν που μεσα.Εν οπως τα αυτοκινητα.Εμενα αρεσκει μου το MITSUBISHI και του τζιρη μου το CHEVROLET ενω του ανιψιου μου το TOYOTA.Εν γουστα τουτα !!!

Σιουρα δεν ειναι καλο να γεμωνουν οι τοποι μπασταρτωσιηλους αγραφους και εγω σαν το μ@λ@κ@ να πιερωνω δημαρχεια κτηνιατρεια κτλ κτλ αλλα μπασταρτωσιηλους δεν εχει μονον του κυνηγιου.Ξερεται ποσα petshop πουλουν σκυλλους οι οποιοι εγκαταλειποντε στους δρομους ? Τα καταφυγια ζωων εν γεματα και δεν φτανουν να τα θανατωνουν.Οι βοσκοι εχουν που 10-15 σκυλλους ο καθενας !!! Εχω εναν ξαδερφον βοσκον.Ουτε ο ιδιος ενιξερει ποσους εσιει στη φαρμα.Γεννουν ψοφουν διασταυρωνουντε φευκουν ερκουντε, της πουτ@ν@ς το καγκελο και οπως εν τουτος εν ουλλοι οι βοσκοι.

Εχουμεν προβλημα γενικα με το θεμα ανεξελεκτη αναπαραγωγη σκυλλων στη Κυπρο


Καταλαβω το οτι καποιος που εχει 2 σκυλλους και κυνηγα ημιαιμους απο τους οποιους εν ευχαριστημενος εν ναι εν να τους βαλει να του γεννησουν και ειναι δικαιωμα του.Αλλα να ακουεις κατι λαφαζανιες του στυλ " εν να βαλω ιχνηλατη με ποιντερ για να μεν ξομακρυζει ο ιχνηλατης η εν να βαλω μπρακη με λαμπρατορ για να γλεπει τζιε τα μωρα ανα λαχει !!! η εν να βαλω λυκο με σεγκουτσι για να μεν εχω φον να μου κλεψουν τον σεγκουτσι !!! " τζιε να πιστευκουν οτι που την πρωτη γενναν εν να καμουν τον σουπερ σκυλλο ε ναι τουτον δειχνει αγραμματοσυνη αμπαλατοσυνη κτλ γαουρισιμα χαρακτηριστικα...

ρε για να σταθεροποιηθει μια φυλη εχει ατομα που εφαν μια ζωη και μπορει να μεν τους εκανησεν ...

Ενα μονο εχω να πω σχετικα με την αποψη που λεει οτι καποιοι εν εχουν πολλα λεφτα για καθαροαιμον.
Συμφωνοι.ΑΛΛΑ ενας που εδωκεν 400-500 ευρω εν να κοψει το λαιμο του να μαθει ο σκυλος 5 πραματα να του τζινια να καμνει το κεφιν του αν μενεν αλλον.Ομως αμαν του τον δοκει μουκτην ενας γνωστος με το που εν να νευριασει 5-6 φορες εν να τον αφηκει πας το βουνο δυστυχος
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”