καθαροαιμα vs ημιαιμα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Laurona »

Θελετε να σας δωσω τροφη...να βαλω λαδι στην φωτια....οπως θελετε πεστε το...??

Τις αποψεις μου περι καθαροαιμιας - ημιαιμιας τις ξερετε οπως και το αν περνω καλα η οχι σκυλια κλπ, εαν ειναι σωστο, κλπ κλπ .....ΑΛΛΑ............

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΑΝ ΟΙ ΛΟΓΗΣ ΛΟΓΗΣ ΤΑΧΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ, ΣΥΝ ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ ΣΥΝ ΚΥΝΑΓΩΓΟΙ, ΣΥΝ ΣΥΝ ΣΥΝ, ηταν ατομα που ασχολουνταν σωστα με το θεμα, δεν ειχαν ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ οικονομικες απαιτησεις, προσφεραν αληθινα σκυλια, αληθινα χαρτια, αληθινες υοηρεσιες, ηξεραν να εκπαιδευουν, ηξεραν να κανουν δικη τους εκτροφη, ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΡΦΩΝ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ..........και πληρωνες ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΟΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ ΚΥΠΡΟΥ - ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ...........

εΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ηταν ολα αυτα που θα επρεπε να ειναι, οτι ο κοσμος δεν θα τραβουσε πολυ περισσοτερο προς τα καθαροαιμα????

Εγω λαλω σας ναι, θα τραβουσε, γιατι θα ηξερε τι σημαινει, θα ηξερε τι περνει, θα ηξερε οτι τα α ξιζει, θα ηξερε οτι εχει βοηθεια και στηριξη και θα εδινε και λογικα ποσα και οχι τα υπερ - ογκα που ζητουν....

ΑΡΑ ΜΗΠΩς Η ΚΥΝΟΛΟΓΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ...........ΔΕΝ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΤΑΙ ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΤΑΧΑ ΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΤΗΣ.........ΕΝ ΧΑΠΑΡΙΖΟΥΝ?

Προσωπικα.....ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΑΤΟΜΑ απο τους Κυπριους εκπαιδευτες - εκτροφεις.....εχουν κερδισει την εμπιστοσυνη και τον σεβασμο μου.........


ΑΑΑ και ενα τελειταιο..........οποιος και να εισαι ρε φιλε εκτροφεα - εκπαιδευτη που πουλας σκυλους, πρωτα σκεφτου οτι ο ενδιαφερομενος μπορει να ξερει παραπανω που σενα και μετα προσπαθα να του πουλησεις πνευμα....ο κοσμος σημερα ξερει τι θελει.....γιατι γινεσαι μετα ΓΕΛΕΙΟΣ(αναφερετε γενικα οχι στο φορουμ)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Ιβηρικός Ιχνηλάτης έγραψε:Σε αυτο το φορουμ υποστηριζουν πολλοι οτι εχουν κυνηγετικη παιδεια...απο κυνολογικη παιδεια πως παμε?
Πιστευετε οτι οι διασταυρωσεις και τα ημιαιμα προωθουν και αναπτυσουν την σωστη κυνολογια στη χωρα μας? και μετα εχουμε παραπονο οτι ειμαστε 100 χρονια πισω απο τις αλλες χωρες...ειμαστε και θα μεινουμε πισω!
Πραγματικα λυπαμαι που νεοι ανθρωποι καταπολεμουν την κυνολογια με το να διοχετευουν συνεχως ημιαιμα!!
Εκτος απο τους μορφολογικους αγωνες υπαρχουν και οι κυνηγετικοι με τους οποιους ξεχωριζουν τα πραγματικα κυνηγοσκυλα κατι που εμεις δεν θα καταφερουμε ποτε με τα μυαλα που κουβαλαμε!
Λυπαμαι πολυ που ειμαστε κυπραιοι και οχι ευρωπαικοι κυπραιοι!!
φιλε οσον αφορα για τους αγονες αποψη σου σεβαστη και δεκτη αλλα εμενα οι αγονες φακουν μου μες το κεντρο του εγκεφαλου! ειναι ενα show για να διξουν οι εκτροφεις τα σκυλια τους και να προοθισουν την μελλοντικη τους γεννα!
βλεπεις κατι αγονες σκυλον δικτον και να σου λαλει "μα οχι ο σκυλος ιχνηλατισε 50 μετρα και εφκαλε λαο εν Χ τουτο ενεν μεσα στα κυνηγετικα προτιπα της φιλης",εχασες βα8μους επιδη ο σκυλος σου εμαθε 1 πραμα παραπανω! :lol:
"μα οχι ο σκυλος σου εχει σικομενη την ουρα σαν εν φερμαρισμενος ζιαμε 15 λεπτα ενο επρεπε να ειναι οριζοντια!" ασε που κυνηγετικοι αγονες στην κυπρο ΔΕΝ προκιται να γινουν ποτε στο επιπεδο που εχουν αλλες χορες γιατι πολι απλα δεν εχουμε την πολιτελεια να κανουμε κατι τετειο!!! πολλα απλα (δεν εχουμε τον τοπο που να φιλοξενη το επαρκη θηραμα)
και μπλα μπλα μπλα! το θεμα ειναι να βλεπει ο κυνηγος ζινο που τον βοηθα σαν ατομο να κυνηγα και οχι να καλουπονονται οι σκυλοι επιδη ετσι εγραψαν στα βιβλια για αυτους πρην 100 χρονια!
σιγουρα ζινοι που τα εγραψαν δεν ειναι αχαπαροι ηταν μαστροι πανω στο θηραμα της χορας τους και του καιρου τους ομως να μην ξεχναμε οτι το κυνηγι σε οπιαδιποτε αλλη χορα ειναι εντελος διαφορετικο απο τα κυπριακα δεδομενα! ζινοι για να παιξουν 1 λαο παν ενα γιρο μεσα σε ενα οργομενο ζε αθελα τους παιζουν 2-3 εμεις γιριζουμε τα βουνα ζε τα λαγκαθκια ουλη μερα για να,αν παιξουμε 1
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από istrias »

Στη χειροτερη περιπτωση και να μεν σου βγουν στο κυνγι αν εν καλο μορφολογικα μπορει να κάμεις και μια θκυο γεννες να φκαλεις την επένδυση ενω το ημιαιμο τραβας πιλια του καζαντι[/quote]

δηστυχως γι αυτο κυκλοφορουν τοσοι καθαροαιμοι κοπριτες. Ολοι προσπαθουν να βγαλουν τα σπασμενα "της επενδυσης τους " καντοντας γεννες με αποτελεσμα καποιοι ανυποψιαστοι κυνηγοι θελοντας ντε και καλα χαρτια να την παθαινουν.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

ειναι ενα show για να διξουν οι εκτροφεις τα σκυλια τους και να προοθισουν την μελλοντικη τους γεννα!

Μαλιστα!

Και μετα λαλει σου το κουταβι ειναι 2 μηνων γιος του "πρεσβη της γερμανιας" τιμη 900-1000 ευρω!!!

Αγοραζουμε καθαροαιμα απο κυνηγους με καθαρα κυνηγετικα αιματα! και σε λογικες τιμες!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Τα καθαροαιμα των σαλονιων ειναι το ενα ακρο και το αλλο ειναι οι ξαπολυτοι μπασταρτοι. Νομιζω πρεπει να ειμαστε καπου στη μεση!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε τωρα δαμε διπλα μου πεφτει ζε ζιματε ενα γαλικο μπουλτοκ ...πεφτει αναποδα βλεπω καθαρα το τατοο του...ειναι 100% καθαροαιμο το αγορασε η αρφη μου 500-700ευρο επιεν αγονες ο σκυλος και επιδη εν ηταν εκτροφεα αλλα καπιου απλου αθρωπου εν ειρτε τιποτε ...ελειπεν του μισο Kg :lol: :lol: :lol: :lol: ενο τον εκτροφεον ηταν μιλο σου :lol: :lol: :lol:
στο ιδιο show ηταν ζε η μανα ζε ο ζιρις του σκυλου αυτου και επιασαν βραβεια!
γαμωτο εδοκαμε αδικα τα 500 ευρο γιατι ηταν κορι προταθλιτον και εμεις τα γαιματα εν τα επιασαμε τελικα αφου ο δικος μας εν επιασε βραβειο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: με να ξανακουσω για αγονες θελω με τιποτε που ζινη την μερα!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από lagomania »

πριν 4 χρονια εφερα 4 γιουρα μπρουνο απο Ελβετια απο γονεις πρωταθλητες των 2 σκυλιων και των αλλων 2 απο ανθρωπο κυνηγο χρονια με καλα αιματα ειχα φιλο στην Ελβετια και εκανονισεν μου τα 600 ευρω καθε σκυλι με τα ταττοο τους και τα χαρτια τους και τα 4 σκυλια ειναι πολυ καλα μορφωλογικα αριστα και κυνηγανε εξισου καλα αν και εχασα και το ενα σκυλι περσι απο φολα :o μου εμειναν 3 εκαμα 1 γεννα τα σκυλια τα εδωσα σε φιλους μου δωρεαν και κυνηγανε επεισης και τα σκυλια αν και μικρα ακομα σημασια εχει τι αιματα θα παρεις και αν τυχουν τις καταληλης εκπαιδευσης θα κυνηγουν καλα αν εχεις σκυλια πρωταθλητων και δεν εχουν καλη εκπαιδευση δεν θα κυνηγουν
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από AndreasDr »

sotiris!129 έγραψε:ε φιλε τωρα δαμε διπλα μου πεφτει ζε ζιματε ενα γαλικο μπουλτοκ ...πεφτει αναποδα βλεπω καθαρα το τατοο του...ειναι 100% καθαροαιμο το αγορασε η αρφη μου 500-700ευρο επιεν αγονες ο σκυλος και επιδη εν ηταν εκτροφεα αλλα καπιου απλου αθρωπου εν ειρτε τιποτε ...ελειπεν του μισο Kg :lol: :lol: :lol: :lol: ενο τον εκτροφεον ηταν μιλο σου :lol: :lol: :lol:
στο ιδιο show ηταν ζε η μανα ζε ο ζιρις του σκυλου αυτου και επιασαν βραβεια!
γαμωτο εδοκαμε αδικα τα 500 ευρο γιατι ηταν κορι προταθλιτον και εμεις τα γαιματα εν τα επιασαμε τελικα αφου ο δικος μας εν επιασε βραβειο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: με να ξανακουσω για αγονες θελω με τιποτε που ζινη την μερα!
Φίλε Σωτήρη έχω και γώ ένα που τσίνο το πιττακομούτσουνο δαμέ δίπλα μου :) Εμένα εν αρσενικός, γυρεύκουμε θυληκό διότι οπως πάει εννα μας γ....σει ούλλους δαμέσα :lol:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε εν θυλικος τουτος αλλα εχουν της αρσενικο ετιμο μολις τρεχτει να την βαλουν μαζι!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από AndreasDr »

sotiris!129 έγραψε:ε φιλε εν θυλικος τουτος αλλα εχουν της αρσενικο ετιμο μολις τρεχτει να την βαλουν μαζι!
εννα θκιαβεί με τον μου..ο πάλε ο παρέας :lol:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”