καθαροαιμα vs ημιαιμα

Απάντηση
gavriel
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 08:13
Τοποθεσία: ΠΑΦΟΣ

καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από gavriel »

FOINIKARIA έγραψε:πωλειται beagle me pointer 4 ετων 2.300 ευρω
99577082

εχει και pedigree κουμπαρε ?
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από HUNTER »

αδερφιν μου εχι τσε σκυλλους με pedigree που μονον για τα καλλιστια τσε τα κομοτηρια καμνουν. επιατε ουλλοι τουτον το τροπαριο οτι εν υπαρχη σηιλλος διασταβρομενος που να εν καλος. τον "φοινικαρκα" ουτε τον κσερο ουτε τον υπερασπιζουμε. αλλα κσερο σηιλλους " σηιλλομπασταρτους" που σαριζουν τσε ουτε pedigree ουτε χαρτια μπαινουν κοντα τους. ενομισετε ουλλοι οτι εν τα χαρτια που καμνουν τους σηιλλους τσε τα ορεα μοδιτικα ρουχα τον τσινιο.
gavriel
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 08:13
Τοποθεσία: ΠΑΦΟΣ

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από gavriel »

τοτε αγοραστον εσι αδερφιν , δοσε 2.300 ετσι δισκολες εποχες που περνουμε
να πιάσεις σηιλλο σηιλλομπασταρτο που σαριζει
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από HUNTER »

Φιλουι εν ιπα οτι ο σχιλλος ο συγκεκριμενος ακσιζη τα λεφτα που ζητα ο παρεας αλλα μπορη τσε να τα ακσιζη. Οπος εν ιπα οτι ουλλοι οι σηιλλοι με pedigree εν αχρηστοι. αντιθετα με εσενα που μιδενιζης τες διασταβροσης. Με το σκεπτικο το δικο σου παεεννε εσυ τσε πιασε ενα καθαροαιμο 2 μηνον με χαρτια για 700 εωρο τσε κατσε καρτερα αν θα σου φκι για οι? οσο για σηιλλομπασταρτους εχο 3 τσε δοκσασι ο θεος εφαμεν το κοκκαλουιν του τσε φετι.
gavriel
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 08:13
Τοποθεσία: ΠΑΦΟΣ

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από gavriel »

μηδενίζω τες διασταυρώσεις αδερφιν ? αν ήταν που το χερι μου ήταν σας κάτσω ουλλους μεσα που γεμονετε τες
στρατες ενα σορο τσιλιμενους σηιλλους οσπου να φκαλετε τον ταχατε σουπερ σηιλλο με οτι κοψει ο νους σας
αλλα τουτα εν τα βλεπεις , η ενοια σου εν το κοκκαλουι
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από HUNTER »

δηλαδη μια γεννα καθαροαιμους εννα φκουσην ουλλοι? ετσι για να μαθενουμε τσε εμεις που ενη εκσερουμε.
οτι κλαση ο νους σας δαμεσα πετασσετε το. οσο για το κοκκαλουι, μακαρη να εισχες τι μισι κυνηγετικη παιδια που εχω. τσε για to "souper σχηλλους" καπιος αλλος το αναφερε δαμεσα τσε σταματα να παπαγαληζης οτι σου λει ο ενας τσο αλλος.
Άβαταρ μέλους
HareHunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 29 Σεπ 2011, 16:14

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από HareHunter »

Φιλε Γάβριελ θα ηθελα να ρωτησω τι ρατσα καθαροαιμων εχεις. Αν ινε να μου πουλησεις κανενα σκυλακι γιατι οι δικοι μου δεν ειναι καθαροαιμοι και δυσκολευονται να βκαλουν λαους.
Φιλε εχει 15 χρονια που ασχολουμαι αποκλειστικα με το κυνηγι του λαγου και περασαν απο τα χερια μου και καθαροαιμοι και διασταυρομενοι. Οι περισσοτεροι σκυλοι που πεταξα ηταν καθαροαιμοι. Ο λογος που δεν βλεπεις καθαροαιμους στο δρομο ειναι οτι αντι να τους πεταξουν τους βαζουν να ζευγαρωσουν για να πουλήσουν δηθεν καθαροαιμα.
sotiris!129

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από sotiris!129 »

HareHunter έγραψε: Ο λογος που δεν βλεπεις καθαροαιμους στο δρομο ειναι οτι αντι να τους πεταξουν τους βαζουν να ζευγαρωσουν για να πουλήσουν δηθεν καθαροαιμα.
φιλε gavriel... λιπουμε να ακουω αθρωπους κυνηγους να παπαγαλιζουν οπως ειπε και ο hunter πιο πανω και εχει δικαιο!
ξερω ανθωπους που κυνηγουν με ιμιαιμα και ειναι υπερευχαριστιμενοι, ξερω ζε αθρωπους που κυνηγουν με καθαροαιμα και ειναι υπερευχαριστιμενοι! ΑΛΛΑ και στες 2 περιπτοσεις τα σκυλια ειχαν και εχουν την εκπαιδεφση που πρεπει...δεν πα να σμιξεις τες καλιτερες φιλες για να καμεις το super σκυλλο οπως ειπες...δεν πα να γορασεις τον καλλιτερο σκυλο ρατσας??? αμαν ο ιδιοκτητης εν αχαπαρος και ο σκυλος αχαπαρος θα φκει οσα τατοο και να εχει οσα pedigree οσα βραβεια σε διαγονισμους ομορφιας και να εχουν!
επισης δεν ξερω αν τα αξιζει τα λεφτα του το συνκερκιμενο σκυλι παρολα αυτα ειμαι 100% εναντια στην ποληση σκυλον εκτος τον κουταβιον!
ο σκυλος κυνηγα για το μαστρο του το να αλασει μαστρους δεν νομιζω να ειναι οτι καλιτερο!

α ρε gavriel εξιγα μου 1 πραμα γιατι ουλλοι οι λααριες γιρεφκουν κυπριακο ζαρι ??? και οσοι τους εχουν χρυσοπουλουν τους 4-5000 ευρο???
αφου ο σκυλος ειναι ο top μπασταρτος μπορει να μεν εχει αλλο σκυλο με τοσες ρατσες πανω του!!! (ελπιζω να σε προβλιματισει τουτο!
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από nature »

Κάποιος είπε ότι "Ο πολιτισμός ενός λαού φαίνεται και από τον τρόπο με τον οποίο συμπεριφέρεται στα ζώα." Αν έρτει τούτος στη Κύπρο σίγουρα θα πάθει πολιτισμικό σοκ!

Εν έτη 2012 στη Κύπρο ακόμα μιλάμε και αμφισβητούμε την αξία της καθαροαιμίας. Τώρα τι να πεις, τι να εξηγήσεις ότι δεν είναι θέμα κάρπωσης και τι να κάνεις. (ο admin αν θυμάμαι καλά σε μια παλαιότερη του δημοσίευση εξήγησε τα πολλά καλά).
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: πωλειται σκυλλος

Δημοσίευση από lagomania »

ειχα για πολλα χρονια διασταυρομενα σκυλια αστερια πολλα δυνατα σκυλια μαλαη και λαος που λεμεν αλλα ειχα ενα προβλημα επειδη υπαρχουν παρα πολλα σκυλια διασταυρομενα πρεπει να πετυχεις το συγκεκριμενο σκυλο που καθε γεννα ατε και μαθεις τον και θελει να τον βαλεις με αλλο σκυλο για να καμεις γεννα μετα εν θα ξερεις τι σκυλια θα σου βγουν και αν θα βγουν καλα γιατι δεν ελεγχει συγκεκριμενες γραμμες ενω με τα καθαροαιμα ξερεις τι γεννα θα σου βγει κτλ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”