καθαροαιμα vs ημιαιμα

Απάντηση
Ιβηρικός Ιχνηλάτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 14:12

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Ιβηρικός Ιχνηλάτης »

Πολλα ωραιο το παραδειγμα σου με τις μοτορες. Αν οδηγησει ο ροσι στημενη μοτορα την οποια εστησε την ο κοκος που τον Υψωνα και μετα οδηγησει μοτορα κατασκευασμενη για αγωνες απο ιαπωνικη εταιρια σαφως θα τα παει πολυ πιο καλητερα με την δευτερη!
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από HUNTER »

Αν παο τσε πιασω εναν καθαροαιμο με χαρτια που τον Κωστη που τες τσιβιες εν εσηιη να παω λαθος? Σωστα?
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Laurona »

Εγω παντως για μοτορες ξερω τον Κοκον που το Ακρωτηριν :D (εν αληθινο προσωπο)

Ρε παιδια εφκηκαν πολλα πραματα που τουτην την συζητησην παντως και εφκηκεν και ωραιο χιουμορ :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από marinos.a »

Για να πω τζαι εγώ τες θκιο μου μπακιρές…. Το καλοκαίρι έψαχνα κουτάβι που θα ήταν το πρώτο μου κυνηγόσκυλο. Αποφάσισα ότι με βάση τις ανάγκες μου ότι προτιμώ να έχω ένα σκυλί φερμας και έτσι είδα πιες ράτσες το έχουν σαν χαρακτηριστικό επέλεξα αυτή που θεωρούσα σωστή εντόπισα μια καλή περίπτωση (θεξ Κωστή) και το αγόρασα.
Αν πήγαινα για ημιαιμο δεν θα ήξερα από πού να αρχίσω και πώς να επιλέξω… Τι έπρεπε να κάνω, να ακούσω και να βασιστώ στη άποψη του κάθε Γιάννη/Παναη (που μπορεί να είναι και κολλητός μου) που διασταύρωσε δυο καλούς σκύλους ότι εννα φερμάρει?
Εδώ, εγώ τουλάχιστον δεν αμφισβητώ της προθέσεις του Γιάννη/Παναη.
Αλλά έλα ρε φίλε να πιάσεις ένα σκυλί και που ένα μόνο να μπορείς να τον έχεις και να το βάζεις και σπίτι σου και να εν όλη μέρα μαζί σου και να μην κάνει για κυνήγι!

Για να μην παρεξηγούμαι, ο πατέρας μου δεν είχε πότε καθαρόαιμο σκύλο. Μεγάλωσα και εγώ όπως και πολλοί άλλοι με ένα ημιαιμο δεμένο στην αυλή
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Φιλε Μαρινο οταν εν για φερμας και κυνηγι περισσοτερο φτερωτου εν καθαροαιμους που πιανουν και δεν υπαρχει λογος να πιασει ημιαιμο καποιος που θα κυνηγα φτερωτο και κανενα λαο.

Τα ημιαιμα συνηθως ειναι λαγοκυνηγοι που τα χρησιμοποιουν και κρατουν αιματα δικα τους ασεν και ημιαιμα, γιατι δυστυχως ή ευτυχως ικανοποιουν τους παραπανω στο λαγο στην Κυπρο παρα οι καθαροαιμοι ιχνηλατες...(απο αυτα που ακουω απο διαφορους αποκλειστικους λαγοκυνηγους)
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Ιβηρικός Ιχνηλάτης έγραψε:Πολλα ωραιο το παραδειγμα σου με τις μοτορες. Αν οδηγησει ο ροσι στημενη μοτορα την οποια εστησε την ο κοκος που τον Υψωνα και μετα οδηγησει μοτορα κατασκευασμενη για αγωνες απο ιαπωνικη εταιρια σαφως θα τα παει πολυ πιο καλητερα με την δευτερη!
αλλα αν οδιγησει ο κοκος που τον υψωνα μοτορα που εστυσε ζινος με μια μοτορα που εστισε ιαπωνικη εταιρια τι θα γινει φιλε μου!
εγω λεω σου 99% οτι εν να παει πολυ καλητερα με την πρωτη!
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

γιατι εσυ αν κυνηγισεις με το σκυλο μου σιγουρα θα τα παεις πολι χειροτερα παρα αν κυνηγουσες με τα σκυλια σου!
και εγω αν κυνηγουσα με τα σκυλια σου θα παω χειροτερα παρα αν κυνηγουσα με τα σκυλια μου!
γιατι εσυ εκαμες τους σκυλους οπως εσενα ζε εγω εκαμα τους σκυλους μου οπως εμενα ζε κανενας εν ξερει τον σκυλο καλιτερα που τον μαστρο του!

φετος πηγα κυνηγι με ενα ατομο του φορουμ ... ο αθρωπος λααρης και επιδη ηταν η πρωτη φορα που θα κυνηγουσαμε μαζι ειπε μου "περτιζια μαζι μου απαγορευτε να παιξεις"
μια φαση πιανει μαλαι ο σκυλος μου και λαλει μου "ρε κρατα μαλαι ο σκυλος σου!" λαλω του αφιστον ζε εν τον περτιζιον 2 λεπτα μετα φρρρρρρρρρρρ.... που να πιασει μαλαι του λαου καταλαβω τον λαλο του!
μετα που ειβραμε μαλαι του λαου λαλο του ρε δε τον τωρα κρατα μαλαι του λαου... 3 λεπτα μετα τακ επεταχτικε!
τουτο εγινε γιατι εξερα το σκυλο μου οπως την παλαμι του σιερκου μου! αν μου εφερνες ενα αλλο σκυλο πο8ε στα πο8ε να καταλαβενα εγω τη μαλαι εκραταν
RESPECT

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από RESPECT »

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΚΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΚΙΑ ΤΟΥ Η ΧΩΡΙΣ
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

RESPECT έγραψε:ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΚΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΚΙΑ ΤΟΥ Η ΧΩΡΙΣ
like φιλε μου!
καπου εδιεβασα ψεματα αληθεια πως ο σκυλος πιανει πολλα χαρακτιριστικα απο τον μαστρο του... δλδ αν εν ο μαστρος του ξεροζιφαλος εν ζε ζινος, αν εν ο μαστρος του κουνοσιλος εν ζε ζινος... εν ξερω κατα ποσο αληθευι αλλα αποτι επαρατιρισα καπου στεκη τουτι η κουβεντα!
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από ninos »

οι καλιτεροι σκυλοι για το τζινι του λαου τζαι του περτικου ειναι οι μπασταρτολυκοι! δοκιμαστε το και θα τριφετε τα ματια σας που τα αποτελεσματα που θα εσετε!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”