καθαροαιμα vs ημιαιμα

Απάντηση
Ιβηρικός Ιχνηλάτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 14:12

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Ιβηρικός Ιχνηλάτης »

Κυπραιοι κυνηγοι παραδιδουν μαθηματα κυνολογικης γενιτικης.....ειμαστε για τα παναυρκα ουλοι μας!
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΦΙΛΕ ΜΙΚΥ ΔΚΙΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΩΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΡΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΜΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ. ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ ΑΡΙΕΓΗΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΠΕ ΤΗΣ ΓΑΣΚΩΝΗΣ ΜΕ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΗΣ ΑΡΙΕΓΗΣ ΤΥΠΟΥ ΜΠΡΙΚΕ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από AndreasDr »

VALENTINOS έγραψε:ΦΙΛΕ ΜΙΚΥ ΔΚΙΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΩΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΡΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΜΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ. ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ ΑΡΙΕΓΗΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΠΕ ΤΗΣ ΓΑΣΚΩΝΗΣ ΜΕ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΗΣ ΑΡΙΕΓΗΣ ΤΥΠΟΥ ΜΠΡΙΚΕ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ.
Προσέχετε λλίο πως μιλάτε δαμέσα, έννεν ούλλοι κοπελλούθκια, λλίος σεβασμός δέν βλάπτει. Αν ήξερες τον Μικυ=κύριος Μιχάλης και τες γνώσεις του για τα σκυλιά ήταν να πάεις να σου κάμει ιδιαίτερα.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Ιβηρικός Ιχνηλάτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 14:12

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Ιβηρικός Ιχνηλάτης »

VALENTINOS έγραψε:ΦΙΛΕ ΜΙΚΥ ΔΚΙΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΩΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΡΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΜΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ. ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ ΑΡΙΕΓΗΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΠΕ ΤΗΣ ΓΑΣΚΩΝΗΣ ΜΕ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΗΣ ΑΡΙΕΓΗΣ ΤΥΠΟΥ ΜΠΡΙΚΕ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ.
Διασταυρωσα σεγκουτσι με τοπικα σκυλια του χωρκο μου και εβγαλα νεα ρατσα....ιχνηλατης μουτταγιακας!
ΝΙΚΟΣ.Χ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 25 Ιαν 2012, 14:37

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ.Χ »

φιλοι μου το προβλημα δεν ειναι στα καθαροεμα αλλα τα καθαροεμα που εφερα και μας πολουσα.οταν βλεπης σκηλου που δεν αξιζου σελινη και λογο χαρτιο αγοραστηκα απο μορα πανακρηβα και αυτος που τον εχει θα τον ζευκαροσει για τα λεφτα τη σκηλια θα βγαλη.αυτα εγινα στην αρχη τον ισαγογον καθαροεμον και ημαι παθον
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

μα πια χαρτια ρε μα εν να με πελανεται ουλοι!!! χαρτια για τι και απο που? για ομορφια???? ο3α που αγονες που κερδισαν οι γονεις στη κυπρο πανω σε ορτικια και κουνελια??? να τα βρασω ετσι χαρτια!!!
ΔΕΝ μου φτενε σε καμια περιπτοση τα σκυλια ειτε ιμιαιμα ειτε καθαροαιμα ... φτεν μου γενικα οι κυπρεοι που :
1)επιδη εδιασταβροσαν 2 ρατσες καρτερουν ο σκυλος να τους κυνηγισι που μονος του
2)επιδη εδοκαν 700 ευρο να πιαν ενα σκυλο με "χαρτια" και ο ζιρις του εν ο "Σακις ζισμου" ζε η μανα τους η "ταμπτα" ζε επιαν 2 βραβεια σε εγονες οπως ειπα πιο πανω σε τι αγονες εν να κυνηγιση που μονο του ...

AMAN και οταν το καταλαβει ο κοσμος τουτο ειτε ιμιαιμο εχει ειτε καθαροαιμο τοτε θα καμει σκυλο οπως γουσταρι και θα του κυνηγα καλα!

χαμιλοστε λιο τους τονους μεν πιανεσται με το παραμικρο!
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Giorgoscy »

με ολο το θαρρος εχω να δηλωσω υπευθυνα οτι αν εξαιρεσουμεν καποιους ανθρωπους γνωστες και εκεινους που δεν ειναι γνωστες αλλα κοφκει ο νους τους οι αλλοι ουλλοι σκεφτουντε ηντα μ@λακιαν να πουν για να καμουν εντυπωση. ο κυπραιος νομιζει οτι εν ο ομφαλος της γης,ξερει τα ουλλα εν σιουρος για τα παντα,παραδιδει τζιαι μαθηματα αμαν λαχει και αμφισβητει και τον νομον της βαρυτητας γιατι ο παππους του ο κουτσογιωρκος ειπεν του οτι ο γαρος πετα.κανει σιορ με τες ξεροκκελοσυνες των παλιων.επιδει εισιεν θυραμαν και εκουτσουβλουσαν πας τους λαους εμεινεν τους η εντυπωση οτι ο κοπριτης τους ηταν Ο ιχνηλατης φερμαριστης διωκτης και οτι αποκλειετε να υπαρχει καλυτερος που τζινον. Λυπουμε οταν ακουω νεους ανθρωπους να μιλουν σαν γεροι...

Ας ειμαστε σοβαροι.υπαρχουν εκτροφεια που ειναι η δουλεια τους να μελετουν να αναπαραγουν και να πουλουν καθαροαιμους σκυλους για τζινους που θελουν.
ΑΝ ΤΟΥ ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΥ ΤΟ Κ@ΛΟ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΙΤΗΔΙΟΙ ΕΓΧΩΡΙΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΥΛΛΟΙ ΟΙ ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ Η ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΝ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.

ΟΠΟΙΟΣ ΡΩΤΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΥΡΕΥΚΕΙ ΒΡΙΣΚΕΙ.

Αλλα αφου ως τζιε ανεκδοτον εφκαλαμεν

Επηεν ο θεος στην Ιταλια και σε ενα χωρκον ειχεν εναν Ιταλο που ηταν στο χωραφι του και εκλαιεν και ρωτα τον ο θεος.Γιατι κλαιεις φιλε μου ? Ετο λαλει του,του γειτονα μου το σιταρι του εβλαστησεν και το δικον μου εξερανεν.Ε τι θελεις να καμω λαλει του ο θεος.Θελω να βλαστησει και το δικον μου.
Μετα επηεν στην ισπανιαν ο θεος και ηβρεν εναν ισπανο βοσκο και εκλαιεν και ερωτησεν τον ηντα καλιει και ειπεν του οτι οι τσουρες του γειτονα του εκατεβασαν γαλαν ενω οι δικες του ακομα.Ερωτησεν τον και ο θεος ηντα που θελει να του καμει και ειπεν του: Να κατεβασουν γαλα και οι δικες μου
Ε μετα ηρτεν και στην Κυπρον ο θεος και ηβρεν εναν περβολαρην που εκλαιεν και ερωτησεν τον ηντα κλαιει.Ε το λαλει του εξεραναν οι πορτοκαλιες μου ενω του γειτονα μου εν φορτωμενες πορτοκαλια. Λαλει του και ο θεος που ειχεν εμπειρια που τους δκιο προηγουμενους.Θελεις να σου καμω τα δεντρα σου να ανθισουν ? οι λαλει του ο κυπραιος . Ε τι θελεις να σου καμω λαλει του ο θεος. Και απαντα τοΰ: ΝΑ ΞΕΡΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΟΥ !!!
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΙΧΑΛΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΜΙΛΩ ΕΝ ΠΑΡΑ ΝΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ ΕΝ ΜΕ ΚΟΦΤΕΙ. ΕΝ ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΕΣΧΟΛΙΑΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ . ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΝ Ο Κ. ΑΝΤΡΕΑΣ ΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΜΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΝΕΝΟΥ. ΕΧΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΤΑΧΑ ΕΙΔΙΜΟΝΑΣ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από VALENTINOS »

Ιβηρικός Ιχνηλάτης έγραψε:
VALENTINOS έγραψε:ΦΙΛΕ ΜΙΚΥ ΔΚΙΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΩΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΡΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΜΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ. ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ ΑΡΙΕΓΗΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΠΕ ΤΗΣ ΓΑΣΚΩΝΗΣ ΜΕ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΗΣ ΑΡΙΕΓΗΣ ΤΥΠΟΥ ΜΠΡΙΚΕ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ.
Διασταυρωσα σεγκουτσι με τοπικα σκυλια του χωρκο μου και εβγαλα νεα ρατσα....ιχνηλατης μουτταγιακας!
ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΜΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΚΕΣΑΙ. ΩΑΞΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΡΙΕΓΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΜΝΕ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ ΡΕ ΠΥΡΑΥΛΕ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από VALENTINOS »

miky55 έγραψε:ΡΕ ΠΑΙΔΚΙΑ ΝΑ ΧΑΡΗΤΕ ΜΕΝ ΠΙΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΗ.ΠΟΘΕΝ ΟΣΤΑ ΠΟΘΕΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ (ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΑΣ) ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗΣ ΜΠΑΣΤΑΡΤΩΝ. :o :o :lol:ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΤΑΡΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΦΕΡΜΑΡΜΑΡΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΣΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΘΑ ΒΓΑΛΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ .ΤΑ ΑΛΛΑ;ΞΑΠΩΛΑΣΤΑ ΜΕΣ ΤΑ ΒΟΥΝΑ;ΓΙΑΥΤΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΑΓΟΡΑΣΕ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΦΕΡΜΑΣ ΠΑΡΕ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΧΕΙ ΒΙΣΛΑ ΝΤΡΑΤΧΑΑΡ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ ΙΤΑΛΙΚΟ ΜΠΡΑΚ Κ.Α ΦΤΑΝΗ ΤΑ ΔΟΥΛΕΨΗΣ ΣΩΣΤΑ.
ΙΔΟΥ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ Κ. ΜΙΧΑΛΗ Κ. ΑΝΤΡΕΑ. ΑΡΑ ΟΠΩΣ ΜΙΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΛΩ ΤΟΥ. ΔΗΛ ΑΝ ΕΝ Κ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΙ ΞΑΤΙΜΑΖΕΙ ΜΕ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ? ΑΣ ΜΑΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΩΣ ΕΔΙΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΤΟΣΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΕΣ ΦΥΛΕΣ? ΗΡΤΑΝ ΟΥΡΑΝΟΚΑΤΕΒΑΤΕΣ?
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”