το καλητερο οπλο

Απάντηση
RESPECT

το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από RESPECT »

Εδω και τεσερα χρονια κυνηγω ισως ενα απο τα καλητερα οπλα που εχω πιαση στα χεργια μου και αυτο ειναι BERETTA 687 PIEGEON V δεν ξερω αν ειναι τυχαιο δεν εχω παιξει ουτε ενα πληγωμενο :) :) ;)
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ 18.4 ????
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
RESPECT

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από RESPECT »

ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ 18.3 ;) ;)
Γιατρός

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από Γιατρός »

τι σχέση έχει το όπλο με το αν είναι ζωντανό ή νεκρό για να μαθαίνουμε και εμείς οι καινούργιοι;
ότι φυσίγγιο μπει μέσα είναι νεκρό;
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από Marinos »

LOUIS SETTER έγραψε:ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ 18.4 ????
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξήγηση τι ρολο παίζει η διάμετρος του αυλού??
Επειδή το δικό μου είναι 18.4 και με την ερώτηση του ο luis με έβαλε σε σκέπεις...
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από kanaris »

RESPECT έγραψε:Εδω και τεσερα χρονια κυνηγω ισως ενα απο τα καλητερα οπλα που εχω πιαση στα χεργια μου και αυτο ειναι BERETTA 687 PIEGEON V δεν ξερω αν ειναι τυχαιο δεν εχω παιξει ουτε ενα πληγωμενο :) :) ;)

φιλε μου εγω εχω το 687 silver pigeon II κυνηγετικο με αυλους 18,3 και 18,4 και προσεξα το ιδιο πραγμα. τιποτε κουτσοφτερο! χτυπα ξυλο! μονο φετος μια τζικλα που την επαιξα μισοσκοτεινα και την βρηκα μετα απο 30 λεπτα που πηγα ζωντανη αλλα ενα μετρο απο εκει που επεσε. ουτε ξιφτερισμενα και ναπηγαινουν.
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

καλα παιζει ρολο το οπλο γιαυτο δεν εχει κουτσοφτερα?! αμα κτυπηθει απο ικανοποητικο αριθμο σκαγιων ναι θα πεσει σεκο!! εσεις νομιζεται πως αν κτυπηθει με ενα σκαι στο ποδι θα πεσει σεκο επειδη ειναι το BERETTA 687? μαρεσουν και εμενα πολυ τα μπερεττα αλλα νομιζω τουτα που λετε εν ακραια! απλα ισως ολα τα θηραματα που βρηκατε κτυπηθηκαν απο πολλα σκαγια!
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από kanaris »

682 GOLD E έγραψε:καλα παιζει ρολο το οπλο γιαυτο δεν εχει κουτσοφτερα?! αμα κτυπηθει απο ικανοποητικο αριθμο σκαγιων ναι θα πεσει σεκο!! εσεις νομιζεται πως αν κτυπηθει με ενα σκαι στο ποδι θα πεσει σεκο επειδη ειναι το BERETTA 687? μαρεσουν και εμενα πολυ τα μπερεττα αλλα νομιζω τουτα που λετε εν ακραια! απλα ισως ολα τα θηραματα που βρηκατε κτυπηθηκαν απο πολλα σκαγια!
φιλε εγω ειπα την εμπειρια μου! το γιατι γινεται αυτο ας μας το πει κανενας ειδικος επιστημονας. εγω ο,τι βλεπω λεω
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Marinos έγραψε:
LOUIS SETTER έγραψε:ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ 18.4 ????
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξήγηση τι ρολο παίζει η διάμετρος του αυλού??
Επειδή το δικό μου είναι 18.4 και με την ερώτηση του ο luis με έβαλε σε σκέπεις...
ΦΙΛΕ ΜΑΡΙΝΟ ΔΕΣ ΑΥΤΟ www.oplognosia.com/vlitiki/vlitiki16.php
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: το καλητερο οπλο

Δημοσίευση από Marinos »

solon loyka έγραψε:
Marinos έγραψε:
LOUIS SETTER έγραψε:ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ 18.4 ????
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξήγηση τι ρολο παίζει η διάμετρος του αυλού??

Επειδή το δικό μου είναι 18.4 και με την ερώτηση του ο luis με έβαλε σε σκέπεις...
ΦΙΛΕ ΜΑΡΙΝΟ ΔΕΣ ΑΥΤΟ http://www.oplognosia.com/vlitiki/vlitiki16.php
Ευχαριστώ φιλε.
Αν κατάλαβα καλά, όσο μεγαλώνει η διάμετρος του αυλού τόσο μικραίνουν οι πιέσεις και η ταχύτητα???

Και για να αυξήσω την ταχύτητα των σκαγιών μου πρέπει να παίζω φυσίγγια με μεγαλύτερη γόμωση που απότι θα έπαιζε ένα άλλο όπλο με μικρότερη διάμετρο αυλούς?
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”