ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΝΑ ΦΙΛΜΑΚΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΙΧΝΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ 1.00Χ1.00(ΧΑΡΤΟΝΙΑ) ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ 76ΕΚ ΣΤΟ ΧΑΡΤΟΝΙ,ΠΑΝΤΟΤΕ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΟΛΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΙΝ,ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ(ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ)ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΒΟΛΗΣ ΜΑΣ!

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΑΣ ΤΩΝ 76ΕΚ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ Η ΒΟΛΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΤΣΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ Η ΛΙΓΟ ΚΑΤΩ..ΑΡΙΣΤΕΡΑ,ΔΕΞΙΑ..ΟΠΩΣ ΣΗΜΒΑΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΟΓΟ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ...ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΗΣ ΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΥΚΛΟ!!!


ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από Laurona »

Ευχαριστουμε για το βιντεο Σολωνα :-)
Μια ευγενικη παραρηρηση.
βλεπω οτι τα ετοιμαζεις στο σαλονι.
αν σε παρει η γυναικα πρεφα......ελπίζω να χεις παυσίπονα στο σπίτι φιλε........θα χεις πολυ καιρο πονοκέφαλο ;-) ;-) ;-)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ωραίος Σόλωνα, ευχαριστούμε. Θα το ακολουθήσω στις φετινές δοκιμές μου.
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από LEFKIOS »

MARIOSE έγραψε:Ωραίος Σόλωνα, ευχαριστούμε. Θα το ακολουθήσω στις φετινές δοκιμές μου.
Σωστός ο Σολων για τη κατασκευή των στοχων των 1Χ1μ. Εγώ θα συμπληρώσω ακόμη καποιες ιδέες. Επειδή χρησιμοποιώ πολλους στόχους για δοκιμές αντι χαρτόνια αγοράζω ενα πακέτο ασπρες κόλλε τυπογράφου(100 κολλες) 1Χ70 ,περιπου 12 ευρώ. Πέρνω τις 33 και τις κοβω στη μέση στο τυπογραφο , μεγάλη ευκολία και μετα τις κολλώ οπως φενεται και στο φιλμάκι του Σόλωνα, αλλα με κόλλα πελθεο, βαζοντας κολλα στα 5 εκατοστα κατα μήκος . Με αυτό το τρόπο μπορείς να ετοιμάσεις 20 στοχους μεσα σε 15 λεπτά. Η κόλλα να ειναι λιγο νεροτή ετσι στεγνωνει ( αποροφαται απο το χαρτί) γρήγορα . Για σημαδι στο κέντρο εγώ δεν το μαυρίζω δίοτι οταν μετά βρώ το κύκλο κατανομής φένεται παραδκιάνταλω :o και μου χαλαει την εικόνα. :lol: . Απλώς βάζω ένα μικρό σημαδι στο κέντρο, κατακρίβειαν 10 εκατοστά ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ διοτι επιτο πλίστο τα περισσότερα οπλα ψηλοποέζουν και στις αποστάσεις των 30-35μ που γίνονται οι δοκιμές αν δεν σκοπεύσης λιγο κάτω απο το κέντρο τοτε ο κυκλος των 76εκ βγένει εξω απο το χαρτόνι. Βάχω λοιπόν στο σημάδι αυτό ενα χαρονακι χρωματιστο (10χ10εκ), συνηθως κόκκινο κολοντας το με τέλλαδιπλης οψης στο πείσω μερος. Οταν κάνω τη δοκιμή το βγάζω και το τοποθετώ σε αλλο στόχο κλπ.
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Laurona έγραψε:Ευχαριστουμε για το βιντεο Σολωνα :-)
Μια ευγενικη παραρηρηση.
βλεπω οτι τα ετοιμαζεις στο σαλονι.
αν σε παρει η γυναικα πρεφα......ελπίζω να χεις παυσίπονα στο σπίτι φιλε........θα χεις πολυ καιρο πονοκέφαλο ;-) ;-) ;-)
ΧΡΥΣΑΝΘΕ ΜΟΥ ΜΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΝΟΙΑ.....ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ....ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΜΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ :D

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ :D.....ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ!!!

ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Nα βάλω τζιαι εγώ βίντεο με το πως μαυρίζω τες τρύπες τζιαι μετρώ τες; :D :D :lol:
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από Laurona »

ετσι μπραβο :-)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από Laurona »

Εν για το Σολωνα ρε Σπυρο.
οχι να βαλεις τιποτε πιυ εν πρεπει έτσι μερες α :-D :-D :-D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Laurona έγραψε:Εν για το Σολωνα ρε Σπυρο.
οχι να βαλεις τιποτε πιυ εν πρεπει έτσι μερες α :-D :-D :-D
:o :o
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από MARIOSE »

LEFKIOS έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Ωραίος Σόλωνα, ευχαριστούμε. Θα το ακολουθήσω στις φετινές δοκιμές μου.
Σωστός ο Σολων για τη κατασκευή των στοχων των 1Χ1μ. Εγώ θα συμπληρώσω ακόμη καποιες ιδέες. Επειδή χρησιμοποιώ πολλους στόχους για δοκιμές αντι χαρτόνια αγοράζω ενα πακέτο ασπρες κόλλε τυπογράφου(100 κολλες) 1Χ70 ,περιπου 12 ευρώ. Πέρνω τις 33 και τις κοβω στη μέση στο τυπογραφο , μεγάλη ευκολία και μετα τις κολλώ οπως φενεται και στο φιλμάκι του Σόλωνα, αλλα με κόλλα πελθεο, βαζοντας κολλα στα 5 εκατοστα κατα μήκος . Με αυτό το τρόπο μπορείς να ετοιμάσεις 20 στοχους μεσα σε 15 λεπτά. Η κόλλα να ειναι λιγο νεροτή ετσι στεγνωνει ( αποροφαται απο το χαρτί) γρήγορα . Για σημαδι στο κέντρο εγώ δεν το μαυρίζω δίοτι οταν μετά βρώ το κύκλο κατανομής φένεται παραδκιάνταλω :o και μου χαλαει την εικόνα. :lol: . Απλώς βάζω ένα μικρό σημαδι στο κέντρο, κατακρίβειαν 10 εκατοστά ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ διοτι επιτο πλίστο τα περισσότερα οπλα ψηλοποέζουν και στις αποστάσεις των 30-35μ που γίνονται οι δοκιμές αν δεν σκοπεύσης λιγο κάτω απο το κέντρο τοτε ο κυκλος των 76εκ βγένει εξω απο το χαρτόνι. Βάχω λοιπόν στο σημάδι αυτό ενα χαρονακι χρωματιστο (10χ10εκ), συνηθως κόκκινο κολοντας το με τέλλαδιπλης οψης στο πείσω μερος. Οταν κάνω τη δοκιμή το βγάζω και το τοποθετώ σε αλλο στόχο κλπ.
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ :D

Ευχαριστούμε Λεύκιε! Θα βρω χρόνο για τις δοκιμές και μετά θα βάλω την αγγαρεία για ετοιμασία των στόχων στις κόρες μου :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”