ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

MARIOSE έγραψε:
LEFKIOS έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Ωραίος Σόλωνα, ευχαριστούμε. Θα το ακολουθήσω στις φετινές δοκιμές μου.
Σωστός ο Σολων για τη κατασκευή των στοχων των 1Χ1μ. Εγώ θα συμπληρώσω ακόμη καποιες ιδέες. Επειδή χρησιμοποιώ πολλους στόχους για δοκιμές αντι χαρτόνια αγοράζω ενα πακέτο ασπρες κόλλε τυπογράφου(100 κολλες) 1Χ70 ,περιπου 12 ευρώ. Πέρνω τις 33 και τις κοβω στη μέση στο τυπογραφο , μεγάλη ευκολία και μετα τις κολλώ οπως φενεται και στο φιλμάκι του Σόλωνα, αλλα με κόλλα πελθεο, βαζοντας κολλα στα 5 εκατοστα κατα μήκος . Με αυτό το τρόπο μπορείς να ετοιμάσεις 20 στοχους μεσα σε 15 λεπτά. Η κόλλα να ειναι λιγο νεροτή ετσι στεγνωνει ( αποροφαται απο το χαρτί) γρήγορα . Για σημαδι στο κέντρο εγώ δεν το μαυρίζω δίοτι οταν μετά βρώ το κύκλο κατανομής φένεται παραδκιάνταλω :o και μου χαλαει την εικόνα. :lol: . Απλώς βάζω ένα μικρό σημαδι στο κέντρο, κατακρίβειαν 10 εκατοστά ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ διοτι επιτο πλίστο τα περισσότερα οπλα ψηλοποέζουν και στις αποστάσεις των 30-35μ που γίνονται οι δοκιμές αν δεν σκοπεύσης λιγο κάτω απο το κέντρο τοτε ο κυκλος των 76εκ βγένει εξω απο το χαρτόνι. Βάχω λοιπόν στο σημάδι αυτό ενα χαρονακι χρωματιστο (10χ10εκ), συνηθως κόκκινο κολοντας το με τέλλαδιπλης οψης στο πείσω μερος. Οταν κάνω τη δοκιμή το βγάζω και το τοποθετώ σε αλλο στόχο κλπ.
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ :D

Ευχαριστούμε Λεύκιε! Θα βρω χρόνο για τις δοκιμές και μετά θα βάλω την αγγαρεία για ετοιμασία των στόχων στις κόρες μου :D
Ο ΛΕΥΚΙΟΣ ΕΚΑΜΕ ΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΥΡΟ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΚΟΡΕΣ..ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ....ΤΙ ΝΑ ΚΑΜΟΥΜΕ....ΕΜΕΙΣ ΕΠΠΕΣΑΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΞΩΣΤ ΤΗΣ ΜΟΤΟΡΑΣ....ΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣ ΜΑΡΙΕ :? :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από MARIOSE »

:lol: Πέφτεις τζιαί λλίο μακριά Σόλωνα διαφορετικά ήταν να τα κανονίσουμε :D
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

MARIOSE έγραψε::lol: Πέφτεις τζιαί λλίο μακριά Σόλωνα διαφορετικά ήταν να τα κανονίσουμε :D
Σίγουρα θα βοηθούσαμε αν ήμασταν πιο κοντά, διότι έκαμα με το Λεύκιο και το Σάββα δοκιμές τζαι με τα λεγόμενα του Λεύκιου φκαίννει η πίστη σου να καμεις δοκιμές εντελώς μόνος σου. Ιδιαίτερα στη περίπτωση του Λεύκιου μνε τες πάμπολλες δοκιμές που έκαμε. Πάντως Μάριε μου αν έχεις όρεξη να κάμουμε τες δοκιμές Λάρνακα εγώ είμαι πρόθυμος να σε βοηθήσω.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από MARIOSE »

spyrosspyrou851 έγραψε:
MARIOSE έγραψε::lol: Πέφτεις τζιαί λλίο μακριά Σόλωνα διαφορετικά ήταν να τα κανονίσουμε :D
Σίγουρα θα βοηθούσαμε αν ήμασταν πιο κοντά, διότι έκαμα με το Λεύκιο και το Σάββα δοκιμές τζαι με τα λεγόμενα του Λεύκιου φκαίννει η πίστη σου να καμεις δοκιμές εντελώς μόνος σου. Ιδιαίτερα στη περίπτωση του Λεύκιου μνε τες πάμπολλες δοκιμές που έκαμε. Πάντως Μάριε μου αν έχεις όρεξη να κάμουμε τες δοκιμές Λάρνακα εγώ είμαι πρόθυμος να σε βοηθήσω.
Ευχαριστώ Σπύρο! Γιατί όχι? Θα σου τηλεφωνήσω να τα κανονίσουμε (μόλις κόψουν τα μυλοκόπια... :lol: )!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

MARIOSE έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
MARIOSE έγραψε::lol: Πέφτεις τζιαί λλίο μακριά Σόλωνα διαφορετικά ήταν να τα κανονίσουμε :D
Σίγουρα θα βοηθούσαμε αν ήμασταν πιο κοντά, διότι έκαμα με το Λεύκιο και το Σάββα δοκιμές τζαι με τα λεγόμενα του Λεύκιου φκαίννει η πίστη σου να καμεις δοκιμές εντελώς μόνος σου. Ιδιαίτερα στη περίπτωση του Λεύκιου μνε τες πάμπολλες δοκιμές που έκαμε. Πάντως Μάριε μου αν έχεις όρεξη να κάμουμε τες δοκιμές Λάρνακα εγώ είμαι πρόθυμος να σε βοηθήσω.
Ευχαριστώ Σπύρο! Γιατί όχι? Θα σου τηλεφωνήσω να τα κανονίσουμε (μόλις κόψουν τα μυλοκόπια... :lol: )!
Αναμένω τηλεφώνημα και θα κανονίσουμε τες λεπτομέρειες :D
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Έγινε φίλε! Καλή Ανάσταση, θα τα πούμε τηλεφωνικώς. :D

Εν το μεταξύ σήμερα είδα ένα που σου έμοιαζε στο Στρόβολο, παρά τρίχα να του φωνάξω :lol:
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

MARIOSE έγραψε:Έγινε φίλε! Καλή Ανάσταση, θα τα πούμε τηλεφωνικώς. :D

Εν το μεταξύ σήμερα είδα ένα που σου έμοιαζε στο Στρόβολο, παρά τρίχα να του φωνάξω :lol:
Έπρεπε να του φωνάξεις να κάμουμε χάζι :D :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

spyrosspyrou851 έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Έγινε φίλε! Καλή Ανάσταση, θα τα πούμε τηλεφωνικώς. :D

Εν το μεταξύ σήμερα είδα ένα που σου έμοιαζε στο Στρόβολο, παρά τρίχα να του φωνάξω :lol:
Έπρεπε να του φωνάξεις να κάμουμε χάζι :D :D
Ε ΧΑΖΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΜΕΙ...Η ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ ΤΟΥ ΒΟΥΡΟΥ :lol: :lol: :lol:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Έγινε φίλε! Καλή Ανάσταση, θα τα πούμε τηλεφωνικώς. :D

Εν το μεταξύ σήμερα είδα ένα που σου έμοιαζε στο Στρόβολο, παρά τρίχα να του φωνάξω :lol:
Έπρεπε να του φωνάξεις να κάμουμε χάζι :D :D
Ε ΧΑΖΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΜΕΙ...Η ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ ΤΟΥ ΒΟΥΡΟΥ :lol: :lol: :lol:
Μα εν για αυτό που λαλώ ήταν να κάμουμε χάζι, αν ήταν κανένας αρκόπελλος :D :D
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΟΧΟΥ(ΧΑΡΤΟΝΙ)ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ!

Δημοσίευση από MARIOSE »

:lol: :lol: Σπύρο μεν φοάσαι τζιαί είμαι πολλά γλίορος, ώσπου να φωνάξει ήταν να ήμουν σε άλλην εκκλησιά... :lol:

Χρόνια πολλά παίδες! Χριστός Ανέστη!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”