ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από KINIGOSS »

Giorgos Breda έγραψε:Ξέρει καποιος αν υπάρχει αντιπρόσωπος της εταιρείας Muller στην Κύπρο?
αυτος που πουλα οπλα στο σκοπευτηριο των λατσιων

http://ssguns.com.cy/en/node/416
predator
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 28 Αύγ 2012, 09:00

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από predator »

KATOS MK 10 έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
KATOS MK 10 έγραψε:Αν γνωρίζει κάποιος , υπάρχει διαφορά μεταξύ , εσωτερικά και εξωτερικά τσιοκ.

ΦΙΛΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΗΘΩΡΑ ΑΠΟ ΤΣΙΟΚΣ...ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ......ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ....ΒΡΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΣΙΟΚΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΣΕ ΧΑΡΤΟΝΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ Π.Χ 30-35Μ.. ΜΕ 1*-3* ΚΑΙ 5* ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ 100% ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ..ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ!

ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ!!!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΠΟΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΚΑΛΟΣ Η ΚΑΚΟΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΣΙΟΚΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ!!!


Φίλε, ένας φίλος ,μου δάνεισε 2 τσιοκ μάρκας TEAGUE.τα δοκίμασα στο κυνήγι και μου αρεσαν .θα τα Πάρο ξανά και θα τα δοκιμάσω σε χαρτόνια και θα τα συγκρίνω με τα δικά μου .

Φίλε κοίταξε το πίνακα που έκανα με το average constriction του εργοστασιακού flush inverctor plus της browning με άλλα afermarket και θα καταλάβεις.

Το 4αρι σου είναι όπως ένα Skeet , το 3αρι όπως ένα 4αρι ....

Φυσικά πρέπει να δοκιμάσεις και σε χαρτόνια για να βγάλεις τα συμπεράσματα σου.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

Φίλε αγόρασα 2 Τσιοκ εξωτερικά (..IC …MOD …)Browning/Miroku Invector Plus
Super Extended Ported TEAGUE. Τρυπητά …Τα χρησιμοποιώ στο σκοπευτήριο και αυτό που μου έκανε τη πιο μεγάλη εντύπωση είναι η μύωση και άλλο στο λάκτισμα (όχι το ότι είχε και πολύ λάκτισμα το όπλο λόγο του ότι είναι 18.8 αυλοί) και το πλεονέκτημα που σου δίνει στη δεύτερη τουφεκιά..
Δεν έκανα καμία δοκιμή στο χαρτόνι μέχρι τώρα αλλά νομίζω ότι τα συγκεκριμένα είναι πιο συγγετροτικα (παλιά είχα 2-3 τσιοκ στο όπλο).και το άλλο που παρατήρησα άλλαξε πολύ ο ήχος της τουφεκιάς λες και φεύγει πύραυλος τώρα .(ελπίζω να μην με βγάλετε τρελό για αυτό),
Σε τελική εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα συγκεκριμένα τσιοκ.ευχαριστο το κύριο(Α…….) που τα αγόρασα για τη πήγαινα για τα εσωτερικά και κατάφερε με ωραίο τρόπο και από το τηλ μάλιστα και αγόρασα αυτά ….
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
predator
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 28 Αύγ 2012, 09:00

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από predator »

εν το mk10 που φερνει ο Φριξος που εχεις?
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

predator έγραψε:εν το mk10 που φερνει ο Φριξος που εχεις?
Nomizo nai.to pira 2 xeri
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από Sergios »

Δοκίμασε κάποιος αν τα ported εξωτερικά τσοκ έχουν διαφορά σε κατανομές απο τα κλειστά εξωτερικά τσόκ?
nicosmBERETTA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 19 Ιουν 2016, 17:17

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από nicosmBERETTA »

Sergios έγραψε:Δοκίμασε κάποιος αν τα ported εξωτερικά τσοκ έχουν διαφορά σε κατανομές απο τα κλειστά εξωτερικά τσόκ?
Φίλε Σέργιε, χωρίς να έχω κάνει προσωπικά δοκιμή μεταξύ των δύο, γνωρίζουμε οτι οι κατανομές εξαρτούντε από το μήκος και την διάμετρο των τσιόκς. Έτσι η απάντηση μου είναι οτι δεν έχουμε διαφορετικές κατανομές.

Η διαφορά μεταξύ των ported και των κλειστών, είναι η χαμηλότερη πίεση των αερίων στην έξοδο, ελαφρά λιγότερο κλώτσημα, αλλά το κυριότερο είναι το ότι η τουφεκιά δεν θα σου ψηλώσει την κάννη, άρα η δεύτερη σου τουφεκιά θα είναι ευκολότερη.

Αν υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, ευχαρίστως να τις ακούσουμε! Μπορεί να μας τα έμαθαν λάθος...
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από KINIGOSS »

nicosmBERETTA έγραψε:
Sergios έγραψε:Δοκίμασε κάποιος αν τα ported εξωτερικά τσοκ έχουν διαφορά σε κατανομές απο τα κλειστά εξωτερικά τσόκ?
Φίλε Σέργιε, χωρίς να έχω κάνει προσωπικά δοκιμή μεταξύ των δύο, γνωρίζουμε οτι οι κατανομές εξαρτούντε από το μήκος και την διάμετρο των τσιόκς. Έτσι η απάντηση μου είναι οτι δεν έχουμε διαφορετικές κατανομές.

Η διαφορά μεταξύ των ported και των κλειστών, είναι η χαμηλότερη πίεση των αερίων στην έξοδο, ελαφρά λιγότερο κλώτσημα, αλλά το κυριότερο είναι το ότι η τουφεκιά δεν θα σου ψηλώσει την κάννη, άρα η δεύτερη σου τουφεκιά θα είναι ευκολότερη.

Αν υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, ευχαρίστως να τις ακούσουμε! Μπορεί να μας τα έμαθαν λάθος...
+1
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

καλημερα κοπελια οπιοσ μπορει να μας δωκει μιαν μικρη βοειθεια
αγορασε ενας φιλος ενα fabarm και εχει καποια τσιοκ εξωτερικα τα οποια γραφουν καποιυσ αριθμους και θελει να μαθει τι εν το καθενα βαλλω μιαν φωτο με τα τρια που τα 5 τα αλλα 2 γραφουν 4 και 5
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
nicosmBERETTA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 19 Ιουν 2016, 17:17

Re: ΤΣΙΟΚ.. ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ VS ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

Δημοσίευση από nicosmBERETTA »

ANTROS BREDA έγραψε:καλημερα κοπελια οπιοσ μπορει να μας δωκει μιαν μικρη βοειθεια
αγορασε ενας φιλος ενα fabarm και εχει καποια τσιοκ εξωτερικα τα οποια γραφουν καποιυσ αριθμους και θελει να μαθει τι εν το καθενα βαλλω μιαν φωτο με τα τρια που τα 5 τα αλλα 2 γραφουν 4 και 5

Άντρο, αυτά πρέπει να είναι δέκατα της ίντζας.
Δηλαδή ένα τεσσάρι, που συνήθως το αποκαλούμε 1/4, θα ήταν εδώ 2,5/10.
Ένα τριάρι, που αποκαλούμε 1/2, θα ήταν εδώ 5/10.

Ελπίζω να βοήθησα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”