Βελόνες

Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από LAGOS »

zakos85 έγραψε:εμενα κλεινει κανονικα αλλα η σκανδαλη δεν κινειται!!! δεν μπορω να καταλαβω. ετσι ξε-στηννω το οπλο, βαλλω τες με το χερι μου μπροστα που την βελονα manually :) και παιζω τες για να μεν παεννουν τελεια ξερες\
Απο τη στιγμή που δεν κινείται η σκανδάλη σημαίνει οτι το όπλο δεν κλείνει όπως πρέπει! Αυτό οφείλεται στο λόγο που είπε ο κος Μακρής πιο πάνω.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από zakos85 »

LAGOS έγραψε:
zakos85 έγραψε:εμενα κλεινει κανονικα αλλα η σκανδαλη δεν κινειται!!! δεν μπορω να καταλαβω. ετσι ξε-στηννω το οπλο, βαλλω τες με το χερι μου μπροστα που την βελονα manually :) και παιζω τες για να μεν παεννουν τελεια ξερες\
Απο τη στιγμή που δεν κινείται η σκανδάλη σημαίνει οτι το όπλο δεν κλείνει όπως πρέπει! Αυτό οφείλεται στο λόγο που είπε ο κος Μακρής πιο πάνω.
Θα το προσεξω καλυτερα την επομενη φορα. δεν επιμενω διοτι τις τελευταιες φορες απεφευγα να το κανω. χρειαζοταν ομως να χρησιμοποιησω την πεταλουδα για να ανοιξει ετσι θεωρησα οτι ηταν κλειστο κανονικα.
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από kypros »

virtualgreek έγραψε:
zakos85 έγραψε:Eμενα παντως το browning μου (citori 3 χρονων) δεν αναγνωριζει τα snap caps για καποιο λογο δεν ξερω γιατι αλλα δεν πατιεται η σκανδαλη δεν κτυπουν οι βελονες. Μιλω για τα διαφανη με κοκκινο εσωτερικο (omniaplast). :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν πατιέται η σκανδάλη ???
Μήπως δεν κλείνει καλά το όπλο ?
Σ.
Το οπλο δεν κλινει σωστα και δεν οπλιζει
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
stelios25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2010, 23:37

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από stelios25 »

παιδεια εμενα μου συμβαινει το εξης μερικες φορες δεν μου πεζει τη δευτερη γιατι να συμβαινει αυτο?το οπλο μου ειναι Miroku mk70 sporting 18.4...eyxaristw
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από virtualgreek »

stelios25 έγραψε:παιδεια εμενα μου συμβαινει το εξης μερικες φορες δεν μου πεζει τη δευτερη γιατι να συμβαινει αυτο?το οπλο μου ειναι Miroku mk70 sporting 18.4...eyxaristw
Υπάρχουν 2 περιπτώσεις. Είτε λόγο ακαθαρσίας δεν πέφτει το αντίβαρο για να οπλίση ξανά είτε η πιο κλασσική περίπτωση που ο κυνηγός/σκοπευτής μένει πατημένος. Μετά την πρώτη ντουφεκιά δεν αφήνεις το δάκτυλο σου να πάει λίγο μπροστά και να οπλίσει η δεύτερη σκανδάλη. Ακολούθως την ξαναπατάς και δεν παίζει.

Ένα περίπατο στον οπλουργό για να σου λυθεί η απορία.
Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από kypros »

90% μενεις πατημενος...ειδικα σε μιροκυ πολυ σπανια υπαρχουν μηχανικα προβληματα
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από canastas »

Υπάρχουν 2 περιπτώσεις. Είτε λόγο ακαθαρσίας δεν πέφτει το αντίβαρο για να οπλίση ξανά είτε η πιο κλασσική περίπτωση που ο κυνηγός/σκοπευτής μένει πατημένος. Μετά την πρώτη ντουφεκιά δεν αφήνεις το δάκτυλο σου να πάει λίγο μπροστά και να οπλίσει η δεύτερη σκανδάλη. Ακολούθως την ξαναπατάς και δεν παίζει.


το έχω πάθει πολλές φορές αυτό και ακόμα το παθαίνω.... :lol:
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
valperik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 13 Αύγ 2013, 15:47
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από valperik »

stelios25 έγραψε:παιδεια εμενα μου συμβαινει το εξης μερικες φορες δεν μου πεζει τη δευτερη γιατι να συμβαινει αυτο?το οπλο μου ειναι Miroku mk70 sporting 18.4...eyxaristw

Φίλε το είχα και εγώ αυτο το πρόβλημα με miroku mk10 αλλά έμενα πατημένος. :D
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Δεν πατιέται η σκανδάλη ???
Μήπως δεν κλείνει καλά το όπλο ?
Σ.[/quote]
το όπλο κλεινή άλλα όχι όπως κλείνη κανονικά η σκανδάλη πατιέται κανονικά, άπλα έσπασε μου τα Snap Caps 2 φορες[/quote]
και το 3ο που μου έσπασε το όπλο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Βελόνες

Δημοσίευση από mouzouris »

Η λύση στα ποιο πάνω προβλήματα είναι τα μεταλλικά. Θα τα αγοράσετε μια φορά και θα τα ξεχάσετε. Αν δεν κάνω λάθος τα αγόρασα γύρω στα 15 ευρώ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”