Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Pathfinder »

savvis25 έγραψε:
πιαστο αν σου καμνει ετσι καταναλωση
Eίναι το αυτοκίνητο του πατέρα μου :D :D (Κυπριακό, αγορασμένο το 1996 καινούργιο)!!
Το έχω ήδη μετρήσει καμιά 10αριά φορές και έχει μέση κατανάλωση 10L/100km. Στη συκεκριμένη διαδρομή μετρημένο 2 φορές έφκαλε μου το αποτέλεσμα που βλέπεις πιο πάνω.
Ο λόγος που ρώτησα είναι γιατί σκέφτομαι να περάσω προσωρινά με το συγκεκριμένο(5-6 μήνες), ώσπου να μαζέψω λίγα ακόμα χρήματα για να πάρω κάτι καλύτερο(για προσωπικό όχημα, π.χ. toyota D4D) από αυτό που σηκώνει τωρά η τσέπη μου(Περίπου 7000 έουρος)!!
Ειπα σου κατι πιο πανω φιλε :) αν σου καμνει ετσι καταναλωση πιαστο με τα χιλια....εχω το d4d του 13 παω κ ερχομαι παφο λεμεσο και μου καμνει 9-9.5 λ/100χμ αν ειμαι ως τα 110.εκαμνε μου τα 8.5 αλλα ετρωε με η κκελε μου να το μοτιφαρω:)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Laurona »

Τζιε μεναν ρε το l200 ετσι ακριβως.
εισαι οκ.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από LAGOS »

Laurona έγραψε:Τζιε μεναν ρε το l200 ετσι ακριβως.
εισαι οκ.
Χρύσανθε για ποιό μοντέλο L200 μιλάς; Φαντάζουμε >07;
Υπόψη σας οτι μεγάλο ρόλο στη κατανάλωση παίζουν τυχον μετατροπές!!!(λάστιχα,ύψος κτλ κτλ)
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από giorgos80 »

ρε κοπελια τι λεει ακριβως η νομοθεσια για την μεταφορα σκυλοκουτου πισω απο τα τζιπουθκια?υπαρχει καπου να τη διαβασουμε?
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Pathfinder »

Οτιδηποτε ειναι εκτος του αμαξωματος του αυτοκινητου απαγορευεται εκτος αν γραφτει/ επιθεωρηθει/εγκριθει που το Τ.Ο.Μ
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από giorgos80 »

δαμεσα σαν να μεν λεει τιποτε
http://www.mcw.gov.cy/mcw/rtd/rtd.nsf/A ... penelement

και δαμεσα το μονο που θα μπορουσε να το απαγορευσει ειναι η μαλακια που λεει στη σελιδα 43 εδαφιο (4)
για προστασια απο τις ρυπογονες εκπομπες.
http://www.moi.gov.cy/moi/wildlife/wild ... CF%82..pdf
ποιος μας λεει οτι τα σκυλια δεν εκτιθενται σε τετοιες εκπομπες και μεσα στα διπλοκαμπινα.

θα παρακαλουσα οποιο ξερει που υπαρχει αυτη η νομοθεσια να δωσει ενα λινκ
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Pathfinder »

Αν και ποτε μου δεν συμπαθησα τα μοντελα της μερσεντες στο συγκεκριμενο δεν θα ελεγα οχι με καμια δυναμη...αλλα δεν θα θελεις να πουλησεις μονο νεφρο για να το πιασεις αλλα πολλα οργανα σου
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Pathfinder έγραψε:Αν και ποτε μου δεν συμπαθησα τα μοντελα της μερσεντες στο συγκεκριμενο δεν θα ελεγα οχι με καμια δυναμη...αλλα δεν θα θελεις να πουλησεις μονο νεφρο για να το πιασεις αλλα πολλα οργανα σου
Όχι απαραίτητα, απλώς αν μπεις σε καμμιά θέση εξουσίας σε 1-2 εφτομάδες θα τα φκάλεις :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”