ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από LAGOS »

admin έγραψε:φίλε Σάββα αν και καλή η παρατήρηση σου να σου πώ ότι το 90% των τηλεφωνικών καταλόγων που τυπόνονται και διανέμονται δωρεάν πετάγονται . Τουλάχιστο εμείς τους χρησιμοποιόύμε σε κάτι!!!!!!
+1000
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

HUNTER έγραψε:
Anthimos έγραψε:Φίλε Σολων

Στα 50 μετρα ρε φιλαρα σε μια επιφανεια τοσο μικρη όσο ενας τηλεφωνικος καταλόγος με ποιο τροπο καταφερνεις να προσδιορισεις το " κεντρο " της ντουφεκιας??
Βαζεις 2 καταλογους στα 50 μετρα με αποσταση ο ενας με τον αλλο 1 μετρο. σιμαδευης τον εναν κεντρο και οτι σκαγια πιαση ο αλλος ειναι περιφεριακα ;)
ΓΙΑ ΣΟΥ....ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ!!!!!

ΤΑ ΕΥΚΟΛΟΣ ΝΟΟΥΜΕΝΑ ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΝΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

admin έγραψε:φίλε Σάββα αν και καλή η παρατήρηση σου να σου πώ ότι το 90% των τηλεφωνικών καταλόγων που τυπόνονται και διανέμονται δωρεάν πετάγονται . Τουλάχιστο εμείς τους χρησιμοποιόύμε σε κάτι!!!!!!
+1000000 ΑΡΙΣΤΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΔΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΦΙΛΕ ΠΑΡΕ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ Κ' ΑΛΛΙΩΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΜΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ :shock:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Savvas έγραψε:Συγνώμη για την παρατήρηση ρε παιδιά, αλλά είναι ανάγκη να χρησιμοποιείται τηλεφωνικούς καταλόγους τους οποίους πληρώνει ο φορολογούμενος πολίτης για να κάνετε εσείς τις δοκιμές σας. Δώστε 5-10 ευρώ και πιάστε που το βιβλιοπωλείο τις κόλλες σας και κάνετε όσες δοκιμές θέλετε.

Μπορεί σε κάποιους να φανεί ηλιθια, ή ξέρω γω τι, η παρατήρηση μου, αλλά έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ για την κατάντια που φτάσαμε και με ενοχλή αφάνταστα να βλέπω έτσι φώτο.
ΦΙΛΕ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ....ΟΙ ΚΑΤΑΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΙΟΥΝΤΑΙ Γ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟΙ ΚΟΝΤΑ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ!!!!!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από Anthimos »

solon loyka έγραψε:
HUNTER έγραψε:
Anthimos έγραψε:Φίλε Σολων

Στα 50 μετρα ρε φιλαρα σε μια επιφανεια τοσο μικρη όσο ενας τηλεφωνικος καταλόγος με ποιο τροπο καταφερνεις να προσδιορισεις το " κεντρο " της ντουφεκιας??
Βαζεις 2 καταλογους στα 50 μετρα με αποσταση ο ενας με τον αλλο 1 μετρο. σιμαδευης τον εναν κεντρο και οτι σκαγια πιαση ο αλλος ειναι περιφεριακα ;)
ΓΙΑ ΣΟΥ....ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ!!!!!

ΤΑ ΕΥΚΟΛΟΣ ΝΟΟΥΜΕΝΑ ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΝΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σόλων λυπάμαι αλλα ΤΙΠΟΤΕ στην δοκιμη που παραθετεις δεν ειναι ευκολως εννοουμενο φιλε...
Γενικα σεβομαι τις γνωσεις σου που προκυπτουν απο την πληθωρα δοκιμων που κάνεις και δεν μας έχεις συνηθισει σε ανακριβειες!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από Savvas »

Όσο αφορά τη χρήση τηλεφωνικών καταλόγων, απλώς να πω ότι Διαφωνώ Πλήρως και δεν θα συνεχίσω. Ας αναλογιστεί ο καθένας τι σημασία της παρατήρησης μου.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Savvas έγραψε:Όσο αφορά τη χρήση τηλεφωνικών καταλόγων, απλώς να πω ότι Διαφωνώ Πλήρως και δεν θα συνεχίσω. Ας αναλογιστεί ο καθένας τι σημασία της παρατήρησης μου.
ΦΙΛΕ ΣΑΒΒΑ ΔΕΧΤΩ......ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ Η ΚΑΤΑΛΟΓΟΙ ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΩΣΤΑ?ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΥΠΩΘΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΚΑΤΑΛΟΓΟΙ...ΣΩΣΤΑ?

ΑΠΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ.....ΑΝ ΕΙΝΑΙ... ΣΕ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟΙ ΚΑΤΑΛΟΓΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ... ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ Η ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ( ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ) ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑΞΗ Ο ΧΡΟΝΟΣ!!! :o
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Anthimos έγραψε:Φίλε Σολων

Στα 50 μετρα ρε φιλαρα σε μια επιφανεια τοσο μικρη όσο ενας τηλεφωνικος καταλόγος με ποιο τροπο καταφερνεις να προσδιορισεις το " κεντρο " της ντουφεκιας??
ΑΝΘΙΜΕ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΚΑΠΩΣ.....ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ... ΕΥΚΟΛΩΣ ΝΟΟΥΜΕΝΑ..ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ :(
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από Anthimos »

solon loyka έγραψε:
Anthimos έγραψε:Φίλε Σολων

Στα 50 μετρα ρε φιλαρα σε μια επιφανεια τοσο μικρη όσο ενας τηλεφωνικος καταλόγος με ποιο τροπο καταφερνεις να προσδιορισεις το " κεντρο " της ντουφεκιας??
ΑΝΘΙΜΕ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΚΑΠΩΣ.....ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ... ΕΥΚΟΛΩΣ ΝΟΟΥΜΕΝΑ..ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ :(

Φιλε το φορουμ το παρακολουθουν νεαρα παιδια και καλον ειναι να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι μιας και το τι ειναι ευκολως εννοουμενο για μας μπορει ν αφησει λανθασμενες εντυπωσεις για καποιον αλλο, ειδικα για τα θεματα βλητικης . Μιας και ποσταρουμε καλο ειναι να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι. Απο έσενα και τον Λευκιο συνηθισαμε σε πολυ ομορφα και κατατοπιστικα ποστ οποταν ειμαστε λιγακι " καλομαθημενοι" ;)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΙΤΚΟΤΗΤΑ.......ΔΟΚΙΜΗ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

o kalamaras έγραψε:
solon loyka έγραψε:ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΘΕΙ ΟΛΟΥΣ Η ΑΠΟΡΙΑ....ΕΓΙΝΑΝ 2 ΔΟΚΙΜΕΣ ΣΤΑ 50Μ ΜΕ (Ν7)... ΚΑΙ Η ΑΠΟΡΙΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΤΡΙΤΗΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΕΤΡΙΚΟΝ ΠΥΡΙΝΑ ΤΗΣ ΤΟΥΦΕΚΙΑΣ!!!!!
Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΟΓΟ (ΚΕΝΤΡΟ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ) 1Μ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ.
ΑΠΑΝΤΗΣΗ......ΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΤΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΚΑΓΙΑ.


ΠΡΩΤΗ ΔΟΚΙΜΗ......ΚΕΝΤΡΙΚΑ 90 ΣΕΛΙΔΕΣ,ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ 39 ΣΕΛΙΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΚΙΜΗ...ΚΕΝΤΡΙΚΑ 88 ΣΕΛΙΔΕΣ,ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ 30 ΣΕΛΙΔΕΣ
Πολύ ενδιαφέρον και πολύ μεγάλη διαφορά!!! Μήπως έχεις και αριθμό σκαγιών που χτύπησαν κέντρο/περιφέρεια? Οι αριθμοί σελίδων είναι μέσοι όροι να υποθέσω.
Χμ, μάλλον πρέπει να ξανακοιτάξω τους θεωρητικούς υπολογισμούς που έκανα.
ΓΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΟ....Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΣΕΛΙΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΥΤΑΣΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 3-4 ΣΚΑΓΙΑ.....
ΠΡΩΤΗ ΔΟΚΙΜΗ
ΚΕΝΤΡΙΚΑ .....23
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ...7
ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΚΙΜΗ
ΚΕΝΤΡΙΚΑ......19
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ...8

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”