Φυσσιγια του φλοπερ

Απάντηση
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Φυσσιγια του φλοπερ

Δημοσίευση από lagomania »

Καλησπερα κοπελια,

εχω εναν ανιψιο που φετος θα κυνηγησει για πρωτη του χρονια με οπλο εκλεισε τα 18 πριν λιγες μερες εβγαλε την αδεια του αλλα λογω του οτι το οπλο του τις 20 του Νιοβρη θα ερθει επειτα απο παραγγελεια θα κυνηγησει φετος με φλοπερ τις πρωτες εξορμησεις κανενα καλο φουσεγγι που να μπορει να ριψει το λαγο σε κανονικη αποσταση?

και πανω απο ολα προσοχη στους νεους που θα κυνηγησουν φετος για πρωτη φορα στις αρχες αν ειναι σε λαγοπαρεα καλο ειναι να ειναι αχερα η δρομο οσπουν να εγκλιματιστους σιγα σιγα
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Φυσσιγια του φλοπερ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

RC Magnum 18gr No 6 με κλειστα μαθκια! (αν ειναι Magnum το φλοπερ)

Αν υπαρχει ακομα...

Το χρησιμοποιουσαμε παλια με απιστευτα αποτελεσματα για λαγο, περδικα και φασσα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Φυσσιγια του φλοπερ

Δημοσίευση από kyriakos304 »

lagomania έγραψε:Καλησπερα κοπελια,

εχω εναν ανιψιο που φετος θα κυνηγησει για πρωτη του χρονια με οπλο εκλεισε τα 18 πριν λιγες μερες εβγαλε την αδεια του αλλα λογω του οτι το οπλο του τις 20 του Νιοβρη θα ερθει επειτα απο παραγγελεια θα κυνηγησει φετος με φλοπερ τις πρωτες εξορμησεις κανενα καλο φουσεγγι που να μπορει να ριψει το λαγο σε κανονικη αποσταση?

και πανω απο ολα προσοχη στους νεους που θα κυνηγησουν φετος για πρωτη φορα στις αρχες αν ειναι σε λαγοπαρεα καλο ειναι να ειναι αχερα η δρομο οσπουν να εγκλιματιστους σιγα σιγα

Εννεν αναγκη να ξέρουμε πως σκοτώνουμε το λαγό με το φλομπέρ. Και λόγω και του ιστορικού κύριε Lagomania (http://cyprushuntingmagazine.com/forum/ ... =lagomania) προκαλείς μου υποψίες. Τόσα όπλα εν θα βρεθεί ένα όπλο να κάμει τη δουλειά του; Εν ανάγκη να πιάσει φλομπέρ; Άτε κανεί
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”