Τσοκς...

Απάντηση
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Τσοκς...

Δημοσίευση από spidis »

Marinos έγραψε:
spidis έγραψε:ΜΗΝ ΚΑΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΠΕΙΡΑΜΑ ΦΙΛΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΣΟΚ ΚΑΝΝΗ ΕΝ ΚΡΙΜΑ ΤΟ ΟΠΛΟ. ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΚΑΜΑ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ 25 ΧΡΟΝΩΝ 28" LAURONA MOY ΤΣΕ ΕΦΚΙΚΕ ΜΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΓΝΩΣΤΟΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΣΤΗΝ ΛΣΙΑ ΕΚΑΜΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΚΑΝΝΗ ΠΟΥ ΠΟΛΙΤΣΙΟΚ ΣΕ BELLCHOKE. ΕΣΙΗ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΕΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΣΤΟΝ ΠΕΡΤΙΚΟ. ΑΡΙΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΕ ΔΙΠΛΟΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΖΕ ΕΝ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ, ΚΑΝΝΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΓΙΑ ΦΕΡΜΑ ΠΟΥ ΕΝ ΤΗΣ ΓΛΙΤΩΝΗ ΤΙΠΟΤΕ, ΤΖΑΙ ΚΑΝΝΗ ΣΤΕΝΗ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ, ΠΕΖΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΙΚΩΝΟΥΝΤΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΜΙΛΙ. ΤΑΠΗΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΤΑ.
Δηλαδή να το κάμει !?!?!? :lol: :lol: :lol:
ΟΧΙ ΑΔΕΡΦΙ ΝΑ ΜΕΝ ΤΟ ΚΑΜΗ. ΕΓΩ ΕΚΑΜΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΠΟΛΥΤΣΟΚ ΣΕ ΠΕΛΛΤΣΟΚ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΕΦΚΟΛΑ, ΤΖΑΙ ΤΟ ΕΚΑΜΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΠΛΟ ΤΑΛΕΠΩΡΗΜΕΝΟ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΕΝΑ ΨΟΥΜΙ ΤΖΑΙ ΕΝΑ ΧΑΛΛΟΥΜΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΕΚΑΜΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΣΙΝΙΩ. ΜΕ ΛΙΑ ΛΟΓΙΑ ΕΣΕΙΡΑ ΟΦΤΣΕΡΙ ΤΖΑΙ ΕΠΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΟΥ ΛΑΛΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΜΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΟΠΛΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ.
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Τσοκς...

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Φιλε LOUIS SETTER το οπλο ειναι μιροκου ,με την κατω καννη που ειναι 5 περνω αρκετα πουλια ζωντανα και αναγκαστηκα το γυρισα και πεζω πρωτα με την πανω που ειναι 3 και ειναι η τελεια σιηπεθκια τωρα για την τζιηκλα . στον περτικο δεν εχω εχω ετσι προβλημα.
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Τσοκς...

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:Φιλε LOUIS SETTER το οπλο ειναι μιροκου ,με την κατω καννη που ειναι 5 περνω αρκετα πουλια ζωντανα και αναγκαστηκα το γυρισα και πεζω πρωτα με την πανω που ειναι 3 και ειναι η τελεια σιηπεθκια τωρα για την τζιηκλα . στον περτικο δεν εχω εχω ετσι προβλημα.
. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ 2 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚΑΙ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ . ΑΦΟΥ ΦΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΤΟ ΟΠΛΟ .
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Τσοκς...

Δημοσίευση από kypros »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:Φιλε LOUIS SETTER το οπλο ειναι μιροκου ,με την κατω καννη που ειναι 5 περνω αρκετα πουλια ζωντανα και αναγκαστηκα το γυρισα και πεζω πρωτα με την πανω που ειναι 3 και ειναι η τελεια σιηπεθκια τωρα για την τζιηκλα . στον περτικο δεν εχω εχω ετσι προβλημα.
Κυριακο αφου το προβλημα σου ειναι στο καρτερι τοτε μπορεις να το δουλευεις ριχνοντας πρωτα με το 3αρι. Στις εισερχομενες βολες πολλες φορες η πρωτη τουφεκια ειναι πιο μακρια απο την δευτερη. Επισης το 70% των πουλιων το πιανουμε με την πρωτη οποτε μετα τους δυο αυτους παραγοντες λιγες φορες θα χρειαστεις να ριξεις την δευτερη με τα 5 αστρα σε μακρινο στοχο.

Και εγω θαημουν επιφυλακτικος για τεχνιτο τσιοκ αν και χερω πιος μπορει να σου το κανει σιγουρα
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Τσοκς...

Δημοσίευση από Phinix »

Εγώ την τελευταία εξόρμηση έβαλα 3, 2 τσοκς στο όπλο μου που είναι 18.3 και 18.4 και είδα διαφορά.
3 πουλιά και τα 3 με τη δεύτερη σε αρκετά ανοιχτές βολές.
Αξίζει να χρησιμοποιήσω χαρτούτσια με τάπα (Bior) στη πρώτη δηλαδή το 3?
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”