BARREL EXTENSION

Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από LAGOS »

Stelios K. έγραψε:ενταξει ειπετε τα. πετε μου που Δευτερας που εννα τα δωκιμασετε τοοοοοουυυυυυυτα οοοοοουυυυυυλλα ποσο παραπανω εννα κουτσιατε..... εκαμετε το επιστημη........ αφου να κατσει να τα διαβασει κανενας που πρωτη φορα πιανει οπλο εννα θελει οδηγιες χρησεως να βαλει τα φουτσιεκια μεσα στο οπλο του.
Φίλε Στέλιο,

Δεν το κάναμε καθόλου επιστήμη ούτε και είπε κανένας οτι θα έχουμε καλύτερες επιτυχίες αν χρησιμοποιήσουμε αυτό το πράγμα ή οτιδήποτε άλλο. Απλά εμένα μου αρέσει να συζητώ και να μαθαίνω για διάφορα θέματα σε σχεση με τα όπλα και γενικότερα το κυνήγι. Πιστέυω το ίδιο ισχύει και για κάποια άλλα μέλη του φόρουμ. Δεν αναγκάζουμε κανένα να διαβάζει αυτά που γράφουμε. Αν εσύ δεν θεωρείς ενδιαφέρον κάποια συζήτηση τότε πολύ απλά μην λαμβάνεις μέρος στη συγκεκριμένη κουβέντα. Αλλά η ειρωνεία που διέκρινα στα γραφόμενα σου δεν εξυπηρετεί σε τίποτα και δεν αρμόζει στο κλίμα του φόρουμ.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Stelios K.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 06 Αύγ 2010, 11:08

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από Stelios K. »

Πρωτον και κυριον δεν ειρωνευομαι κανεναν γιατι δεν μου αρεσει να με ειρωνευωντε και δευτερον το εγραψα υπο τυπον αστειου και αν καπιοι δεν αντιλαμβανοντε το αστειο ειναι αλλο θεμα.
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από Costas_ »

Έχει κανένα Barrel Extension με ακίδα??
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από marinos.a »

Costas_ έγραψε:Έχει κανένα Barrel Extension με ακίδα??
χμμμμμ καλή ευκαιρία για κκαστομιές
Si vis pacem, para bellum
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από Costas_ »

Ίσως, αλλά ροτώ για άλλον λόγο....;)
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από LAGOS »

Stelios K. έγραψε:Πρωτον και κυριον δεν ειρωνευομαι κανεναν γιατι δεν μου αρεσει να με ειρωνευωντε και δευτερον το εγραψα υπο τυπον αστειου και αν καπιοι δεν αντιλαμβανοντε το αστειο ειναι αλλο θεμα.
Στέλιο αν το είπες υπο τύπο αστείου τότε έληξε το θέμα.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από LAGOS »

Costas_ έγραψε:Έχει κανένα Barrel Extension με ακίδα??
Αποκλείετε να υπάρχει με ακίδα γιατί πολύ απλα με τον τρόπο που εφαρμόζετε στο όπλο( βιδωτό στη θέση του choke) πρέπει να είσαι πολλά τυχερος για να τύχει να βρίσκετε η ακίδα στο πάνω μέρος. Επίσης θα υπάρχει διαφορά στο πάχος μεταξύ της κάννης και του extension που σημαίνει οτι η γραμμή σκοπευσης δεν θα ταιριάζει με την υφιστάμενη ρίγα στο όπλο. Μπορείς όμως να βάλεις κατι εσύ στη άκρη του extension που με το κατάλληλο ύψος θα αποτελεί προέκταση της υφιστάμενης ρίγας.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
costas++

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από costas++ »

ΡΕ ΠΕΔΙΑ ΕΧΟ ΜΙΑΝ ΑΠΟΡΙΑ ΤΟΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ DVD ΠΡΙΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΣΙΝΙ ΤΙΝ ΣΟΛΙΝΑ ΠΑΝΟ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥΣ ΤΙ ΕΠΙΤΙΧΙΕΣ ΕΙΧΑΝ?ΔΙΟΤΙ ΑΠΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΚΑΜΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΙΚΑΚΙΑ.ΠΙΣΤΕΒΟ ΟΤΙ ΤΙΝ ΣΟΛΙΝΑ ΕΒΑΛΑΝΤΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΟΘΙ Ι ΣΚΟΠΕΦΣΙ ΤΟΥΣ ΕΝΝΕ?ΘΑ ΙΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΤΕ ΤΙ ΕΠΙΤΙΧΙΕΣ ΕΙΧΑΝ ΠΡΙΝ ΝΑ ΤΙΝ ΒΑΛΟΥΝ ΠΑΝΟ? : :D[/quote]
Φίλε τα καλίτσια΄είδες τα το δύσβατο τις περιοχής είδες το? Μην αρχίσουμε τις μ******ς και τις ειρωνίες και ειδικά για κάποιους ανθρώπους που μας δείχνουν πράγματα που πρώτη φορά βλέπουμε στα κυπριακά δεδομένα γιατί μέχρι σήμερα εγώ δέν ξαναείδα dvd κυπριακό με κυνήγι λαγού. Η σωλήνα έδειξε και την σχιπεθκιά την ππάνω στον λαγό που τον έλισε. Το συγκεκριμένο όπλο είναι Fabarm 24 ίντσες και η σωλήνα δουλεύει για μεγάλη συγκέντρωση[/quote]
ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟ DVD ΉΤΑΝ ΠΟΛΎ ΩΡΑΊΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΤΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΣΥΧΑΡΗΤΉΡΙΑ.E ΟΙ ΤΣΙΑΊ ΈΛΥΣΕΝ ΤΟΝ "ΠΟΥΤΣΙΑΜΕ" ΠΟΥ ΤΟΝ ΈΠΑΙΞΕ:d .ΑΠΛA Η ΓΝΏΜΗ ΜΟΥ ΌΤΙ ΤΣΙΝΏ ΤΟ ΠΡAΜΑ ΕΊΝΑΙ ΑΧΡΕΊΑΣΤΟ ΚΑΙ "ΕΜΠΟΡΕΝ" ΝΑ ΑΓΟΡʼΣΕΙ ΈΝΑΝ 26ARI Η 28ARI ΠΑΡΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΣΊΝΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΠΑΝΟ.ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΠΟΣΑ ΕΓΟΡΑΣΕΣ ΤΟ ΣΧΙΛΛΟ ΤΟΥ DVD
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από Costas_ »

Φίλε Costas +++,

Συμφωνώ ότι μια άλλη επιλογή από αυτή του Barrel Extension είναι η εξ ολοκήρου αλλαγή όπλου. Φυσικά αυτό εναπόκειται στον καθένα μας εαν επιθυμεί να επιλέξει την αγορά ενός καινούργιου όπλου ή απλά την προσθήκη ενός Barrel Extension.

Στην ουσία αυτό ακριβώς κάνει ένα Barrel Extension - ότι με λίγα λόγια κάνει πάνω κάτω και το τσοκάρισμα - "παίζει" με την κατανομή του όπλου. Το πόσο αποτελεσματικό ή όχι είναι αυτό είναι καθαρά ενα άλλο θέμα.
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: BARREL EXTENSION

Δημοσίευση από BECCACCIA »

ολα τα Barrel Extension δεχονται και τα υφισταμενα τσιοκ του οπλου η λειτουργουν και σαν τσιοκ?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”