ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από nature »

Φίλε Άθω έδωσες πολλή σημασία στο θέμα νομίζω :) . Μην ακούς τι λένε οι άλλοι για να τα κάνεις κανόνα αλλά αυτά που βλέπεις εσύ για το όπλο σου.
Εγώ έχω και από τα δύο (18.4-18.8). Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω καμία μα καμία διαφορά. Δηλαδή αν ήταν ακριβώς τα ίδια δεν υπάρχει περίπτωση να τα ξεχωρίσω από τα βλητικά τους αποτελέσματα. Ακόμη αμφιβάλω αν το 95%των κυνηγών μπορεί να ξεχωρίσει αν ένα όπλο είναι με διευρυμένους ή όχι στην πράξη.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από kypros »

Δια τη φράση του κατά Ματθαίον Ευαγγελίου (23.24) οἱ διυλίζοντες τὸν κώνωπα, τὴν δὲ κάμηλον καταπίνοντες :
:D
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από nature »

kypros έγραψε:Δια τη φράση του κατά Ματθαίον Ευαγγελίου (23.24) οἱ διυλίζοντες τὸν κώνωπα, τὴν δὲ κάμηλον καταπίνοντες :
:D
:D
Εντάξει, indeed!!!!!! ο άυλος όμως δεν επηρεάζει την Κυριακή μου τα άλλα θέματα επηρεάζουν την ......... :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από Athos 1978 »

nature έγραψε:Φίλε Άθω έδωσες πολλή σημασία στο θέμα νομίζω :) . Μην ακούς τι λένε οι άλλοι για να τα κάνεις κανόνα αλλά αυτά που βλέπεις εσύ για το όπλο σου.
Εγώ έχω και από τα δύο (18.4-18.8). Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω καμία μα καμία διαφορά. Δηλαδή αν ήταν ακριβώς τα ίδια δεν υπάρχει περίπτωση να τα ξεχωρίσω από τα βλητικά τους αποτελέσματα. Ακόμη αμφιβάλω αν το 95%των κυνηγών μπορεί να ξεχωρίσει αν ένα όπλο είναι με διευρυμένους ή όχι στην πράξη.
Φιλε nature αν καταλαβες απο το υφος των γραφομενων μου αστιευομαι ;)
Το μονο ειλικρινα που με :evil: ειναι οτι καπιοι με ευκολια αποριπτουν και αποδοκιμαζουν κατι χορις πραγματικα να εχουν ιδεα απο το αντικιμενο ,δεν ξερω ποσον χρονον εισαι αλλα εγω ιμε 34 και κατεχω οπλα απο τα 14 μου ,μην ξεχνας οτι σε αυτο το forum υπαρχουν νεαρα παιδια χορις πιρα και ακομα και μεγαλυτερα ατομα που επιρεαζονται με τα λεγομενα καπιον, οταν δεν υπαρχει αντιλογος συμενει οτι αυτα που λεει ο αλλος τα αποδεχεσαι ,δεν υποστιριζω τον διευριμενο αυλλο στο κατο κατο το 1 απο τα 5 οπλα που κατεχω εχει αυτον και δεν αποδιδη ουτε καλυτερα ουτε χειροτερα απο τα αλλα .
Open mind for a different view.
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από nature »

Δίκαιο έχεις Άθω αλλά τι να κάνουμε αυτά έχουν τα forum. Η ηλικία δεν νομίζω να έχει σχέση σήμερα οι μοντέρνοι κυνηγοί είναι πολλά πιο ενημερωμένοι από τους ξερόλες κυνηγοπατέρες. (34 :) ....πάντως είσαι μεγαλύτερος μου , εγώ είμαι οριακά στο όριο της δεκαετίας σου ακόμα :) )

Πάντως και εμένα απολυταρχικές απόψεις με ενοχλούν αφάνταστα γι’ αυτό πολλές φορές αντιδρώ λίγο άκομψα και διυλίζω το κώνωπα που λέι και ο φίλος μας ο Κύπρος.


ατέ καληνύχτα συνάδελφοι
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

ΜΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΦΕΝΕ, ΜΗ ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από πανικος »

το μονο που πιστευω οτι επηρεαζει την αποδοση ενος οπλου ειναι το φυσιγγιο πραγμα που το καταλαβα τα τελευταια χρονια μαλλον γιατι τα τελευταια χρονια ο καιρος επελλανεν π.χ γενναρη καιρο να φυσα βοριας και να εχει και υγρασια πραγμα που το ξαναγραψα και μου ειπαν ειναι η ιδεα μου :!:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από KINIGOSS »

το κυριοτερο πραγμα που επηρεαζει την αποδοση ενος οπλου ειναι να μεν βρισκεις θηραμα στις κυνηγετικες σου εξορμισεις! φτεν σου ουλλα απο τες κλατσες σου μεχρι τα μακαρουνια του φουρνου που εφαες την προηγουμενη στον γαμο :lol: οσοι βαζουν μηχανουες και φορτονουντε,οσοι χονουντε γυρον που παγανιες και κλεφτουν θηραμα ,ταηζουν,οσοι παρανομουν γεννικα εν τους κοφτει το οπλον τους παντα εν καλον!.Ακομα και τα φουσιεκκια κοφκουν πιο καλα στους παρανομους.παμεν εμιες στες τραχηλες πχ με 3-1 τσοκ γτ εν μας κοντεφκουν και 10 ειδη φουσιεκκια και παει ο μηχανακιας με skeet &skeet και σκαρτες του εργοστασιου 3ε το κουτι..αφου παιζει τες μες τα μαθκια του και αμαν του φιει ξαναστρεφετε.. αμαν εβρουμεν πουλια η κανενα λαο!! και ειδικα αρκεψουν οι πετιχιμενες βολες το οπλο μας ειναι το καλυτερο και ο αυλος του και ο κωνος του και τα chokes to μεταλλο του και το grip .cast on-of ,length of pool και ολα :lol:ααα ρε θηραμα τι μας κανεις..
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από kyriakos304 »

KINIGOSS έγραψε:το κυριοτερο πραγμα που επηρεαζει την αποδοση ενος οπλου ειναι να μεν βρισκεις θηραμα στις κυνηγετικες σου εξορμισεις! φτεν σου ουλλα απο τες κλατσες σου μεχρι τα μακαρουνια του φουρνου που εφαες την προηγουμενη στον γαμο :lol: οσοι βαζουν μηχανουες και φορτονουντε,οσοι χονουντε γυρον που παγανιες και κλεφτουν θηραμα ,ταηζουν,οσοι παρανομουν γεννικα εν τους κοφτει το οπλον τους παντα εν καλον!.Ακομα και τα φουσιεκκια κοφκουν πιο καλα στους παρανομους.παμεν εμιες στες τραχηλες πχ με 3-1 τσοκ γτ εν μας κοντεφκουν και 10 ειδη φουσιεκκια και παει ο μηχανακιας με skeet &skeet και σκαρτες του εργοστασιου 3ε το κουτι..αφου παιζει τες μες τα μαθκια του και αμαν του φιει ξαναστρεφετε.. αμαν εβρουμεν πουλια η κανενα λαο!! και ειδικα αρκεψουν οι πετιχιμενες βολες το οπλο μας ειναι το καλυτερο και ο αυλος του και ο κωνος του και τα chokes to μεταλλο του και το grip .cast on-of ,length of pool και ολα :lol:ααα ρε θηραμα τι μας κανεις..

Φίλε μου έκαμες με να γελώ μόνος μου και ρωτούν με και στη δουλειά τι έπαθα! Καλοοο! Και ολόσωστο!
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Δημοσίευση από marinos.a »

στο ψάρεμα να δεις τι προκαλεί η ελλιψη αλιευμάτων...

Πάντως οτι και να συμβαίνει Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΙΚΑΙΟΎΤΑΙ να εκφράζει την άποψη του. Δεδομένου βέβαια οτι κινητέ στα πλαίσια της ευπρεπιας

και οι διυλίζοντες τον κώνωπα και οι ξερολες και οι έμπειροι και οι άπειροι

αυτη ειναι η αρχη της δημοκρατικης συζήτησης
Si vis pacem, para bellum
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”