κασιες σκυλιων σε jeepακια

Απάντηση
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από KINIGOSS »

παιδια συγνωμη που ανοιγω νεο θεμα δεν ξερω αν ξαναεγινε θεμα για τες κασιες αλλα θα ηθελα απο καπιο που ξερει να μας πει τι γινετε με τη νομοθεσια
μηλω για τις κασιες που μπενουν πισω στον τροχο στα jeep αυτοκινητα πχ vitara ,jimny
εχω ενα φιλο και θελει να καμει τετια κασια.Επιτρεπετε ομως? Καπου ακουσα για συγκεκριμενες διαστασεις
που μπορουμε να μαθουμε?
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από kanaris »

KINIGOSS έγραψε:παιδια συγνωμη που ανοιγω νεο θεμα δεν ξερω αν ξαναεγινε θεμα για τες κασιες αλλα θα ηθελα απο καπιο που ξερει να μας πει τι γινετε με τη νομοθεσια
μηλω για τις κασιες που μπενουν πισω στον τροχο στα jeep αυτοκινητα πχ vitara ,jimny
εχω ενα φιλο και θελει να καμει τετια κασια.Επιτρεπετε ομως? Καπου ακουσα για συγκεκριμενες διαστασεις
που μπορουμε να μαθουμε?
φιλε οταν ρωτησα μου ειπαν οτι απαγορευεται γιατι θεωρειται επεκταση του αυτοκινητου. γι αυτο και την εβαλα μεσα στο αυτοκινητο (ενα πατζερο). ρωτα καλυτερα στις επιθεωρησεις εκει που ειναι και η αρχη αδειων. παντως ειναι το χειροτερο πραγμα να εχεις σκυλους μεσα στο αυτοκινητο. αν την κατασκευαζα σημερα θα την εβαζα εξω και ας με εγραφαν
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από KINIGOSS »

Φιλε σε καταλαμβενω απολυτα
και εγω μεσα τους εχω ,πηρα τρολει αλλα αυτο εχει αλλα προβληματα .
τα jeepακια ειναι πολυ βολικα για το κυνηγι αλλα μας τα χαλανε με τα σκυλια ,ενω βλεπουμε στην ελαδα ολοι εχουν αυτα τα κουτια εμας οπως παντα καπου κολλα η νομοθεσια..
Demetris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 01:19

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από Demetris »

Δεν μπορει να σου κοψει εξοδικο οτι προεξεχει παρανομα η κασια που το αυτοκινητο?
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από Giorgoscy »

KINIGOSS έγραψε:Φιλε σε καταλαμβενω απολυτα
και εγω μεσα τους εχω ,πηρα τρολει αλλα αυτο εχει αλλα προβληματα .
τα jeepακια ειναι πολυ βολικα για το κυνηγι αλλα μας τα χαλανε με τα σκυλια ,ενω βλεπουμε στην ελαδα ολοι εχουν αυτα τα κουτια εμας οπως παντα καπου κολλα η νομοθεσια..
φιλε σε χαιρετω.τι προβληματα ειχες με το τρολει ? σε ρωτω γιατι σκεφτομε να αγορασω.
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
axerkwtis

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από axerkwtis »

Giorgoscy έγραψε:
KINIGOSS έγραψε:Φιλε σε καταλαμβενω απολυτα
και εγω μεσα τους εχω ,πηρα τρολει αλλα αυτο εχει αλλα προβληματα .
τα jeepακια ειναι πολυ βολικα για το κυνηγι αλλα μας τα χαλανε με τα σκυλια ,ενω βλεπουμε στην ελαδα ολοι εχουν αυτα τα κουτια εμας οπως παντα καπου κολλα η νομοθεσια..
φιλε σε χαιρετω.τι προβληματα ειχες με το τρολει ? σε ρωτω γιατι σκεφτομε να αγορασω.
φιλε το προβλημα με τα τρολλευ εν γνωστο...η μετακινηση τους ειδικα στις πισινες..στην ευθεια εν οκ στις πισινες ομως εν μεγαλο προβλημα..εφτασα σε φαση να κατεβω να την ξικουτσακωσω να γυρισω το αυτοκινητο και να την ξαναβαλω..το αλλο που προσεξα σε μενα προσωπικα ειναι πως η μια μου σκυλλα μες το τρολλευ παντα σχιεζει μπορει επειδη φορει την να στεκεται μπορει ναν φοβος εν ξερω..μες την κασια του διπλοκαμπινου του συντροφου με σχιεζει με κατουρα...
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από Giorgoscy »

τουτον με την πισινη προβληματιζει με και εμενα.που την αλλην η κασια που μπαινει στη θεση του spare ειναι μια λυση αλλα εν μπορεισ να ανοιξεις την πισω πορτα,θελει καλη μελετη για να μεν κρατα το βαρος η πορτα, αλλασει η συμπεριφορα του αυτοκινητου κτλ
οσον για το αν επιτρεπετε η απαντηση ειναι ΟΧΙ και η αστυνομια μπορει να σε καταγγειλει με εξωδικο αν και δεν ξερω καποιον που να τον εκαταγγειλαν, ηντα εχω 2-3 γνωστους αστυνομικους που εχουν και εκεινοι !!!
Η νομοθεσια λεει οτι δεν γινεται να εξεχει κατι παραπανω απο 5 ποντους.
μες το αυτοκινητο δυσκολα θα εβαλα σκυλο
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από marinos.a »

Τι σας δυσκολεύει με το σκύλο μέσα στο αυτοκίνητο? Εγώ έχω κασια από εκείνη που περνούν τους σκυλούς στο αεροπλάνο και είναι μια χαρά. Η σκυλλουα μου μόλις δει το καπό ανοικτό ρε εν πάνα γεμάτο ψώνια εν πάνα γεμάτο βαλίτσες σηιζει μέσα.

Το μονό θέμα είναι άμα σύρει κανένα ληγμένο.
Α, έχει το γενικά η σιηλλου μου να μεν βρωμά
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από 'petros' »

Φιλε μαρινο το ιδιο καμνω και εγω μεσα στο Panjero αν και εχω φτιαξει καροτσα φετος λογο τουτον των ληγμενων :lol: :lol:
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: κασιες σκυλιων σε jeepακια

Δημοσίευση από KINIGOSS »

Με το τρολει οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω οι πισινες εν δισκολες ειδικα σε ανηφορικους κατηφορικους δρομους,και στενους!Στην ομπροστινη εν μια χαρα :D ,Οταν γνωριζεις την περιοχη που θα παεις και ξερεις που να παρκαρεις και απο που να φιγεις ολα καλα ,ειδικα το καλοκαιρι και αρχες του λαγου που εν ολα στεγνα και ποκαλαμες,οταν ομως ρισκαρεις και παεις τοπο αγνωστο πολλες φορες κατεβεννεις ξεκωτσαρεις γιριζεις και ξαναπαρκης :lol: Ηκασια του σπεαρ εν βολικη και εχει πατεντες που ανιγει και η πισω πορτα ,αλλα ο μαστρος εν το διπλοκαμπινο,οσο για μεσα στο αυτοκινητο τα σκυλια οσο και να πειτε εν λερομενα ,σαλια μιρωδιες τριχες ανασες εν εν οτι καλυτερο ειδικα αν θα μπουν μικρα μωρα για τους μεγαλους ..και οραια μωρα για τους νεαρους :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”