ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από Anthimos »

Το Σαββατο ημουν σε ενα χωριο, κρασοχωρι, της επαρχίας Λευκωσιας και ετυχε να συζητησω με ενα κυριο ο οποιος παραπονιοταν οτι στο ενα του αμπέλι 4 σκάλες τα περδικια εκτροφης , αφου τ αμπελι του γειτνιάζει με κλουβα δεν του αφησαν ουτε "κνιζι" και στο αλλο του τ αμπελι πηγε προσφατα και βρηκε μεσα τρεις κύριους με τρεις τσεντες να μαζευκουν χαλαροι σταφυλι....Ο ανθρωπος αγανακτισμενος λέει ".....φταιω να πάω να γεμώσω τον τόπο ψατζιες....μπαινουν μες τις περιουσιες του κοσμου τζαι ρημαζουν τες ειμαι τζαι γω κυνηγος ..αλλα αν παω μες τις πατατες τους τζαι τα κολοκασια εν θα γινει χαμος"(το οτι ηταν απο συγκεκριμενη επαρχια εν σχετικο , η αμπαλατοσυνη ειναι προνομιο όλων δυστηχως ανεξαρτητως επαρχιας και περιοχης) ...εγω απάντησα οτι μαλλον θα τη πληρωσει καποιος αθωος ή το σκυλι καποιου συγγενη αλλα η αγανακτιση ηταν δεδομενη..

Ειναι ξεκαθαρο οτι πέραν των κυνηγετικων αντιζηλιων που ανεγκεφαλα κτηνα προωθουν και βαλλουν ψατσιες επειδη καποιος επιασεν εναν λαγο διπλα τους ή μπροστα τους για να καταστρεψουν ακουσον ακουσον τις "αντιπαλες' κυνηγετικές ομάδες... :evil:

περαν συγκεκριμενων αμπαλατων εκτροφεων που για να πουλουν σκυλλους βαλλουν ψατζιες.... :evil:

περα απο τατσιζιδες , χτηνα που απλα το απολαμβανουν και γενικα νεκατσιουν πασις λογης ζωντανο εκτος του αποχτηνωμενου εαυτου τους και βαζουν ψατζιες για να ξιλιψουν καθε μορφη ζωης για να μην λερωνουν και να μην ενοχλουν της τελεια τους υπαρξη :twisted:

........ υπάρχουν και αγανακτισμενοι ανθρωποι που τους ρημαζουμε τον κοπο τους την ζηση τους....

Αγαπητοι συναδελφοι ΣΕΒΑΣΜΟ στον κοπο του κοσμου για να μας σεβονται...!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anthimos την 14 Νοέμ 2011, 15:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
christos mich.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 07 Ιαν 2011, 18:19

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από christos mich. »

Anthimos έγραψε:Το Σαββατο ημουν σε ενα χωριο, κρασοχωρι, της επαρχίας Λευκωσιας και ετυχε να συζητησω με ενα κυριο ο οποιος παραπονιοταν οτι στο ενα του αμπέλι 4 σκάλες τα περδικια εκτροφης , αφου τ αμπελι του γειτνιάζει με κλουβα δεν του αφησαν ουτε "κνιζι" και στο αλλο του τ αμπελι πηγε προσφατα και βρηκε μεσα τρεις κύριους με τρεις τσεντες να μαζευκουν χαλαροι σταφυλι....Ο ανθρωπος αγανακτισμενος λέει ".....φταιω να πάω να γεμώσω τον τόπο ψατζιες....μπαινουν μες τις περιουσιες του κοσμου τζαι ρημαζουν τες ειμαι τζαι γω κυνηγος ..αλλα αν παω μες τις πατατες τους τζαι τα κολοκασια εν θα γινει χαμος"(το οτι ηταν απο συγκεκριμενη επαρχια εν σχετικο , η αμπαλατοσυνη ειναι προνομιο όλων δυστηχως ανεξαρτητως επαρχιας και περιοχης) ...εγω απάντησα οτι μαλλον θα τη πληρωσει καποιος αθωος ή το σκυλι καποιου συγγενη αλλα η αγανακτιση ηταν δεδομενη..

Ειναι ξεκαθαρο οτι πέραν των κυνηγετικων αντιζηλιων που ανεγκεφαλα κτηνα προωθουν και βαλλουν ψατσιες επειδη καποιος επιασεν εναν λαγο διπλα τους ή μπροστα τους για να καταστρεψουν ακουσον ακουσον τις "αντιπαλες' κυνηγετικές ομάδες... :evil:

περαν συγκεκριμενων αμπαλατων εκτροφεων που για να πουλουν σκυλλους βαλλουν ψατζιες.... :evil:

περα απο τατσιζιδες , χτηνα που απλα το απολαμβανουν και γενικα νεκατσιουν πασις λογης ζωντανο εκτος του αποχτηνωμενου εαυτου τους και βαζουν ψατζιες για να ξιλιψουν καθε μορφη ζωης για να μην λερωνουν και να μην ενοχλουν της τελεια τους υπαρξη :twisted:
........ υπάρχουν και αγανακτισμενοι ανθρωποι που τους ρημαζουμε τον κοπο τους την ζηση τους....

Αγαπητοι συναδελφοι ΣΕΒΑΣΜΟ στον κοπο του κοσμου για να μας σεβονται...!!
+1000
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Anthimos έγραψε:Το Σαββατο ημουν σε ενα χωριο, κρασοχωρι, της επαρχίας Λευκωσιας και ετυχε να συζητησω με ενα κυριο ο οποιος παραπονιοταν οτι στο ενα του αμπέλι 4 σκάλες τα περδικια εκτροφης , αφου τ αμπελι του γειτνιάζει με κλουβα δεν του αφησαν ουτε "κνιζι" και στο αλλο του τ αμπελι πηγε προσφατα και βρηκε μεσα τρεις κύριους με τρεις τσεντες να μαζευκουν χαλαροι σταφυλι....Ο ανθρωπος αγανακτισμενος λέει ".....φταιω να πάω να γεμώσω τον τόπο ψατζιες....μπαινουν μες τις περιουσιες του κοσμου τζαι ρημαζουν τες ειμαι τζαι γω κυνηγος ..αλλα αν παω μες τις πατατες τους τζαι τα κολοκασια εν θα γινει χαμος"(το οτι ηταν απο συγκεκριμενη επαρχια εν σχετικο , η αμπαλατοσυνη ειναι προνομιο όλων δυστηχως ανεξαρτητως επαρχιας και περιοχης) ...εγω απάντησα οτι μαλλον θα τη πληρωσει καποιος αθωος ή το σκυλι καποιου συγγενη αλλα η αγανακτιση ηταν δεδομενη..

Ειναι ξεκαθαρο οτι πέραν των κυνηγετικων αντιζηλιων που ανεγκεφαλα κτηνα προωθουν και βαλλουν ψατσιες επειδη καποιος επιασεν εναν λαγο διπλα τους ή μπροστα τους για να καταστρεψουν ακουσον ακουσον τις "αντιπαλες' κυνηγετικές ομάδες... :evil:

περαν συγκεκριμενων αμπαλατων εκτροφεων που για να πουλουν σκυλλους βαλλουν ψατζιες.... :evil:

περα απο τατσιζιδες , χτηνα που απλα το απολαμβανουν και γενικα νεκατσιουν πασις λογης ζωντανο εκτος του αποχτηνωμενου εαυτου τους και βαζουν ψατζιες για να ξιλιψουν καθε μορφη ζωης για να μην λερωνουν και να μην ενοχλουν της τελεια τους υπαρξη :twisted:

........ υπάρχουν και αγανακτισμενοι ανθρωποι που τους ρημαζουμε τον κοπο τους την ζηση τους....

Αγαπητοι συναδελφοι ΣΕΒΑΣΜΟ στον κοπο του κοσμου για να μας σεβονται...!!
ΦΙΛΕ ΑΝΘΙΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ.....ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΑΜΠΑΛΑΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ Η ΜΠΑΛΑ.....ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΜΑΛ@@@@@@@@ :twisted: :twisted: :twisted: ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ------- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΛΟ!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΚΑΜΕΙΣ ΑΛΛΟΝ
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΙΝΩ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΣΚΕΥΤΟΜΟΥΝ (ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ) ΕΙΝΑΙ Η ΖΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΒΑΡΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΘΗΡΑ ΠΟΥ
1. ΒΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΚΛΟΥΒΕΣ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΛΕΤΗ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ 'Η ΖΗΜΙΕΣ ΣΕ ΚΑΛΙΕΡΓΙΕΣ
2. ΔΕΝ ΤΑΙΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ
3. ΔΕΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΚΛΟΥΒΕΣ
4. ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΕΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΖΗΜΙΕΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΛΙΑ ΜΑΣ
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από Costas_ »

Φίλοι μου,

Έτσι είναι! Εγεμώσαν τα βουνά αμπάλατους Κυπραίους. Χάθηκε ο σεβασμός στην περιουσία του άλλου. Ότι νάνε πλέον. Γεμίσαν τα βουνά άχρηστα, τενεκούθκια, κάλυκες, πόλιπιφ, μπουκάλες, πιατούθκια πλαστικά, που τούτες τες φουκούες μίας χρήσης, χαρτιά κτλ κτλ.

Πάει ο κόσμος κυνήγι, και νομίζει ότι εχει ξεπούλημα χοντρική αγορά - μαζεύουν τα πάντα - ξύλα, τραπέζια, καρέκλες, πατάτες, ντομάτες, σταφύλια, φρούτα, χόρτα, πορτοκάλια κότες, ότι νάνε αν μπεί μες τον νού τους ότι κάμνει τους εν να το πίασουν. Αν δέν τους κάμνει, εν να το παιίξουν για να κάμουν χάζι.

ΜΕΓΑ λάθος η άδεια που τα 18. ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ η θύρα κτλ - αλλά ρε κοπέλια, τι θέλουμε δλδ? Ο καθένας που ένα αστυνομικό δημένο πάς το πόδι μας?

Εγώ εκατάντησα να φοβάμαι να πάρω τον σκύλο μου οπουδήποτε λόγω δηλητηρίων. Έχω την σαν το μωρό μου αν πάθει τπτ τι εν να κάμΩ?

Αλλά φίλοι μου αυτά είναι τα οφέλη της υπερβολικής Δημοκρατίας....διαφορετικά εκανονίζουνταν ούλα.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Costas_ έγραψε:Φίλοι μου,

Έτσι είναι! Εγεμώσαν τα βουνά αμπάλατους Κυπραίους. Χάθηκε ο σεβασμός στην περιουσία του άλλου. Ότι νάνε πλέον. Γεμίσαν τα βουνά άχρηστα, τενεκούθκια, κάλυκες, πόλιπιφ, μπουκάλες, πιατούθκια πλαστικά, που τούτες τες φουκούες μίας χρήσης, χαρτιά κτλ κτλ.

Πάει ο κόσμος κυνήγι, και νομίζει ότι εχει ξεπούλημα χοντρική αγορά - μαζεύουν τα πάντα - ξύλα, τραπέζια, καρέκλες, πατάτες, ντομάτες, σταφύλια, φρούτα, χόρτα, πορτοκάλια κότες, ότι νάνε αν μπεί μες τον νού τους ότι κάμνει τους εν να το πίασουν. Αν δέν τους κάμνει, εν να το παιίξουν για να κάμουν χάζι.

ΜΕΓΑ λάθος η άδεια που τα 18. ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ η θύρα κτλ - αλλά ρε κοπέλια, τι θέλουμε δλδ? Ο καθένας που ένα αστυνομικό δημένο πάς το πόδι μας?

Εγώ εκατάντησα να φοβάμαι να πάρω τον σκύλο μου οπουδήποτε λόγω δηλητηρίων. Έχω την σαν το μωρό μου αν πάθει τπτ τι εν να κάμΩ?

Αλλά φίλοι μου αυτά είναι τα οφέλη της υπερβολικής Δημοκρατίας....διαφορετικά εκανονίζουνταν ούλα.
ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ Η ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕΤΕ ΣΕ[ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥ] ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΩΝΤΑΣ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΤΑ 21, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ,Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από Nikos »

Εγω πιστεύω πως ο μόνος λόγος που άλλαξε το όριο ηλικίας είναι το χρήμα!!!Μιλάμε για ενα αξιοσέβαστο ποσο που εισπράττει το κράτος....
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από AU-79 »

Παντως εγω θεωρω σωστο που αλλαξε το οριο ηλικιας για παρα πολλους λογους, δεν γινεται να πηγαινουμε στρατο στα 18 στα 17 κομα να μας εμπιστευεται η πολητεια που G3 εως αρματα μαχης και μετα να απολυεσαι στα 20 και να σου λεει θυρα "Αλτττ... που παεις κουμπαρε διχως αδεια κυνηγιου και κατοχης οπολου??? Εισαι μιτσις κομα για οπλα"
Εν πολλα ηλιθιο νομιζω....

Προσωπικα εγω ποτε μου δεν ειδα ασχημες συμπεριφορες που νεαρους, οποτε ετυχε να δω καβγα σε βουνο ηταν παντα απο μεγαλους αθρωπους 45+++ χρονων και αν εμπλεκετουν νεαρος συνηθως αρχιζε απο τον μεγαλο.

Για να μην παρεξηγηθω δεν βαλλω ολους της ηλικιας που αναφερα στο ιδιο καζανι φυσικα η πληοψηφια αυτης της ηλικιας ειναι παραδειγμα προς μιμιση για εμας τους νεοτερους.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από AndreasDr »

AU-79 έγραψε:Παντως εγω θεωρω σωστο που αλλαξε το οριο ηλικιας για παρα πολλους λογους, δεν γινεται να πηγαινουμε στρατο στα 18 στα 17 κομα να μας εμπιστευεται η πολητεια που G3 εως αρματα μαχης και μετα να απολυεσαι στα 20 και να σου λεει θυρα "Αλτττ... που παεις κουμπαρε διχως αδεια κυνηγιου και κατοχης οπολου??? Εισαι μιτσις κομα για οπλα"
Εν πολλα ηλιθιο νομιζω....

Προσωπικα εγω ποτε μου δεν ειδα ασχημες συμπεριφορες που νεαρους, οποτε ετυχε να δω καβγα σε βουνο ηταν παντα απο μεγαλους αθρωπους 45+++ χρονων και αν εμπλεκετουν νεαρος συνηθως αρχιζε απο τον μεγαλο.

Για να μην παρεξηγηθω δεν βαλλω ολους της ηλικιας που αναφερα στο ιδιο καζανι φυσικα η πληοψηφια αυτης της ηλικιας ειναι παραδειγμα προς μιμιση για εμας τους νεοτερους.
Συμφωνώ απόλυτα φίλε!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
koursaros21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 10 Οκτ 2011, 14:55

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2011

Δημοσίευση από koursaros21 »

Costas_ έγραψε:Φίλοι μου,

Έτσι είναι! Εγεμώσαν τα βουνά αμπάλατους Κυπραίους. Χάθηκε ο σεβασμός στην περιουσία του άλλου. Ότι νάνε πλέον. Γεμίσαν τα βουνά άχρηστα, τενεκούθκια, κάλυκες, πόλιπιφ, μπουκάλες, πιατούθκια πλαστικά, που τούτες τες φουκούες μίας χρήσης, χαρτιά κτλ κτλ.

Πάει ο κόσμος κυνήγι, και νομίζει ότι εχει ξεπούλημα χοντρική αγορά - μαζεύουν τα πάντα - ξύλα, τραπέζια, καρέκλες, πατάτες, ντομάτες, σταφύλια, φρούτα, χόρτα, πορτοκάλια κότες, ότι νάνε αν μπεί μες τον νού τους ότι κάμνει τους εν να το πίασουν. Αν δέν τους κάμνει, εν να το παιίξουν για να κάμουν χάζι.

ΜΕΓΑ λάθος η άδεια που τα 18. ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ η θύρα κτλ - αλλά ρε κοπέλια, τι θέλουμε δλδ? Ο καθένας που ένα αστυνομικό δημένο πάς το πόδι μας?

Εγώ εκατάντησα να φοβάμαι να πάρω τον σκύλο μου οπουδήποτε λόγω δηλητηρίων. Έχω την σαν το μωρό μου αν πάθει τπτ τι εν να κάμΩ?

Αλλά φίλοι μου αυτά είναι τα οφέλη της υπερβολικής Δημοκρατίας....διαφορετικά εκανονίζουνταν ούλα.
φιλε καλησπερα,
φιλικα παντα διαφωνω μαζι σου στο θεμα τις ηλικιας...στα υπολοιπα συμφωνουμε απολυτα..εγεμωσαν οι τοποι σκουπιθκια και ουλλος ο υπολοιπος κοσμος θεωρει τους κυνηγους βανδαλους και καθαρματα...

παρολαυτα δεν βλεπω τι ρολο παιζει η ηλικια σε τουτα...αν καποιος εν ανεγκεφαλος εν να εν τζιε στα 18 του τζιε στα 50 του..τζιε εχω πολλα παραδειγματα ακομα και σε τουτα τα λιγα χρονια που βγαινω και περπατω στο κυνηγι μαζι με τον πατερα μου και τους θειους μου..το προβλημα δυστηχως εν η παιδεια μας...τουτα ξερουν,τουτα εμαθαν τουτα καμνουν..με το να μεν δεινουν αδεια στα 18 ε παρακατω?θα την δεινουν στα 20,21 δηλαδη και νομιζεις εν θα καμνουν τα ιδια?
δηλαδη εσυ που εισουν 18 εν επιενες κυνηγι?τζιε αμαν επιεννες επετασσες σκουπιθκια τζιε εκλεφκες που τα περβολια τζιε τωρα εν το καμνεις επειδη ωριμασες?εν αν ηταν ετσι τοτε ρε φιλε επιτρεψε μου να σου πω οτι ενεν ουλλοι ετσι..
ο μονος τροπος να τα σταματησουμε τουτες τις καταστασεις ειναι να αλλαξουμε μυαλα...τζιε ο καλλυτερος τροπος ειναι εσεις οι παλιοι αντι να αποκλειετε τους νεους που το τοσο ωραιο χομπυ που εχουμε με ετσι ιδεες που ταχα θα λυσουν το προβλημα να τους παρατζειλετε ωστε να μεν καμνουν τα ιδια λαθοι με τους παλιους..τουλαχιστον εμενα ο παπας μου εμαθεν μου που τις πρωτες φορες που εφκεναμε μαζι εξω ουτε σκουπιθκια να πετασσω, ουτε μεσα σε ξενες περιουσιες να μπαινω, ουτε να ενοχλω τζιε να καμνω βανδαλισμους, κανονες ασφαλειας κλπ κλπ...αντι λοιπον να αποκλειετε τους νεους απο το κυνηγι αντιθετα να τους παροτρεινετε και να τους παρατζελλετε..

φιλικα παντα,
Γιαννης
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ”