ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από KINIGOSS »

φιλε μου ευτιχως που γλιτωσαν τα σκυλια σου!
ειμαστε για κλαματα
τι πρπει επιτελους να καμουμε για να μας λαβουν υποψην εμας τους νομιμους? να τους καταγκιλουμε στην ευρωπη να δωσουμε φωτογραφιες με τα χαιρκα τους ..περκι σιγκινιθει κανενας υπουργος? αλλα και παλε τπτ εν γινετε
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από admin »

Μέλος του φόρουμ εχασε το σκυλι του απο δηλητήριο χθες απόγευμα στο μοντε καπουτο κοντα στον δρομο
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από Laurona »

Κυνηγω τα ορτυκθα μανιακα εδω κ 15 χρονια.
ειναι το αγαπημένο μου θηραμα καλοκαιρινο.
αρχικα χωρις σκυλους κ μετα με τα σκυλια μου.
χωρις να γίνομαι εγωιστης τόσο πολυ με μαγευει αυτο το κυνηγι που ξερω γιαυτα ενα σωρό πραγματα.
ασχολουμε μανιακα με την αποδημια τους κ πραγματικα σπάνια πέφτω εξω.
κτυπω καθε χρονο παρα πολυ λιγα σε σχεση με τους ταλιμπαν γιατί κτυπω μονο τα φερμάριστα.
το να πετυχω την μερα τους κ να πιασω δυο φερμες μου προκαλει την ευχαριστιση λες κ επεξα ενα κοντεινερ.
μπορουσα να κτυπω πολλαπλασια αλλα δεν το κανα ποτε γιατι ξερω τι θελω κ πως να το ευχαριστηθω.
φετος ομως η κατασταση ειναι εκτος ελεγχου.
η υπηρεσία θηρας με εξαιρέσεις μετρημένες στα δακτυλα ειναι για καυλιες.
αν σας κακοφανει πιετε ξυδι.
είσαστε γθα καυλιες.
Γραφετε ατομα στους σκυλους σε επιτρεπομενες γθατι δεν έχουν ανανεωμένη αδεια κυνηγιου.
βουρατε το κοσμο που πεζει σε ανοικτες περιοχες 10 αμπελοπουλια με το φλοπερ.
ασχολειστε με τριχες γιατί γυρευκετε μονο το ευκολο χρημα μεσω εξωδικων κ οχι την ουσια.
Δεν τιμωρα η δικαστικη εξουσια λογω αγνοιας μα κ συμφεροντων.
αλλα μια διάσκεψη ενημερωσης κ ασκησης πιεσης προς αυτους ειδικα σημερα που φοβούνται ολοι τα σκάνδαλα δεν κανατε ποτε.
τρωτε κ σπάζετε γιατι τα ορτυκια πωλούνται κ καποιοι ποσκολιουνται στα φατσοβιβλια ενω εσεις
πιανετε το μερτικο σας κ κανενα σσιλλι τελειωμένο κ εισαστε μια χαρα.
άνθρωποι που δεν ξέρουν ποθεν χεζει τζινο το πουλι ''ποσκολιουνται'' κτυποντας τα σε αριθμους χαριν σε εσας.
Ειλικρινα την περασμένη βδομαδα ειμουν ετοιμος να εγκαταλειψω αυτο το αγαπημενο κυνηγι για αυτους τους γαμημ.......
μετα το σημερινο που με επιασε ο μαστρε μιχαλης μεσα στην συγχηση κ στξν αγωνία κ του οποιου θα ειμουν κ γω θυμα κ δεν πηγα τελευταία στιγμη σας λέω κ της θηρας κ σας που τα καμνετε.
θα μας βρειτε μπροστά σας.
Θελει η θηρα να σας προστατευει?
θα πάει και αυτη θημα.
εμεις θα ειμαστε στους τοπους μας να κυνηγουμε τα δυο πουλιά που μας αρκούν.
Να ξερετε ομως.
η θηρα γθα μας τελειωσε κ πλεον καμιά βοηθεια.
κ εσεις πιυ τες βαλλετε που ευχουμε να το ζησετε για να δειτε εαν ξαναπειραξετε νομιμο ανθρωπο που κυνηγα με τους σκυλους του θα παθετε οτι σας αξίζει.
ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΕΙΣΕΤΕ.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από Pathfinder »

Ωσπου να βρεθει κανενας να καθαρισει κανενα πουτουτα τα λεσια και να παει θυμα της καταστασης γιατι καποιοι δεν θελουν να κανουν την δουλεια τους
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από Γιατρός »

Και σαν πολλά άλλα πράγματα στην μπανανία όλοι βουρούν να δουν ποιος λαλεί έτσι πράματα και όχι ποιος τα κάνει...
Να στέλνει ο ένας του αλλου τα μηνύματα στις αρχές γιατί κάποιος δεν κάνει την δουλειά του( μα ποιος εν τούτος ολάν , μα εν για μένα που λαλεί; )
Α ρε μακάρι να μπει και τρόικα και στο κυνήγι
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από Dimitris »

Κύριε Μίκη ήμουν και εγώ κοντά στα ντεπόζιτα σήμερα. Ευτυχώς είπα το πρωί να μην πάρω σκύλο γιατί ο αδερφός μου ήθελε να πάμε να του δείξω την περιοχή και να κάτσουμε μπας και περάσει κανένα τρυγόνι.
Έκατσα δυτικά της μάντρας (που έχει καμποσα λάστιχα πεταμένα) προς το αργάκι και έβλεπα προς την απέναντι πλευρά που έχει άλλο βουνό με κάτι πεύκους. Μόλις ξημέρωσε ξεκινά απέναντι μια παρέα 6 άτομα πανιά για ορτύκια, χωρίς σκύλους. Κάθε βήμα και σσιπεθκιά, εκάμναν πυρ και κίνηση, υπολογίζω να επαίξαν καμιά 50-60ρκά σσιπεθκιές σε 600 μέτρα τόπο. Υπήρχαν κι άλλοι κυνηγοί μόνοι με σκύλους οι οποίοι ήταν απλά θεατές. Σε μια φάση περνά που μπροστά μου 1 κυνηγός με γλήορο βήμα, καλημερίζω τον και ρωτά με αν έχει τίποτε. Λαλώ του "τα ορτύκια εν ούλλα μαζεμένα απέναντι, πρέπει να βάλαν μηχανούα" και η απάντηση του "Γιατί δεν πάεις και εσύ; :lol: :shock: :shock: " Επροχώρησε λίγο και μετά έπιασε την παρέα του και εφύγαν γρήγορα.

Η ώρα 7:15 αγανάκτησα και αηδίασα τόσο πολλά και εσηκώστηκα και έφυα.

Η θήρα παίζει πελλό. Μόνο για να πιάννει τα γερούθκια που παίζουν μελισσοφάγους κάμνει. Παρετάτε κ κανεί.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από miky55 »

Dimitris έγραψε:Κύριε Μίκη ήμουν και εγώ κοντά στα ντεπόζιτα σήμερα. Ευτυχώς είπα το πρωί να μην πάρω σκύλο γιατί ο αδερφός μου ήθελε να πάμε να του δείξω την περιοχή και να κάτσουμε μπας και περάσει κανένα τρυγόνι.
Έκατσα δυτικά της μάντρας (που έχει καμποσα λάστιχα πεταμένα) προς το αργάκι και έβλεπα προς την απέναντι πλευρά που έχει άλλο βουνό με κάτι πεύκους. Μόλις ξημέρωσε ξεκινά απέναντι μια παρέα 6 άτομα πανιά για ορτύκια, χωρίς σκύλους. Κάθε βήμα και σσιπεθκιά, εκάμναν πυρ και κίνηση, υπολογίζω να επαίξαν καμιά 50-60ρκά σσιπεθκιές σε 600 μέτρα τόπο. Υπήρχαν κι άλλοι κυνηγοί μόνοι με σκύλους οι οποίοι ήταν απλά θεατές. Σε μια φάση περνά που μπροστά μου 1 κυνηγός με γλήορο βήμα, καλημερίζω τον και ρωτά με αν έχει τίποτε. Λαλώ του "τα ορτύκια εν ούλλα μαζεμένα απέναντι, πρέπει να βάλαν μηχανούα" και η απάντηση του "Γιατί δεν πάεις και εσύ; :lol: :shock: :shock: " Επροχώρησε λίγο και μετά έπιασε την παρέα του και εφύγαν γρήγορα.

Η ώρα 7:15 αγανάκτησα και αηδίασα τόσο πολλά και εσηκώστηκα και έφυα.

Η θήρα παίζει πελλό. Μόνο για να πιάννει τα γερούθκια που παίζουν μελισσοφάγους κάμνει. Παρετάτε κ κανεί.
ΔΗΜΗΤΡΗ ΗΜΟΥΝ ΚΑΜΙΑ 50ΡΙΑ ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΝΟΤΙΑ ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΑ ΑΛΛΑ Η ΨΑΤΖΕΣ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΝΟΤΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΕΚΙΝΟΥΜΕ ΑΚΟΥΑ ΤΙΣ ΣΙΠΕΘΚΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΕΝ ΟΙ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ ΑΜΠΑ ΚΑΙ ΦΑΩ ΚΑΜΙΑ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΤΖΙΠΟΥΙ ΕΓΥΡΙΖΕ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΝΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΝΑ ΑΣΗΜΙ ΑΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από Dimitris »

Δυστυχώς δεν το είδα και ούτε κατάλαβα ότι δηλητηριάσαν σκύλους.
Τί ωρα ακριβώς είδες το τζιπούι να γυρίζει και τί ώρα δηλητηριάστηκε ο σκύλος σου. Αν είδες, πόσα άτομα υπήρχαν στο τζιπούι? Μπορεί να ταιριάξουν κάποια γεγονότα γι αυτό σε ρωτω.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από mikros »

K. Μιχάλη και Δημήτρη...
Καλύτερα συνεχίστε τη συζήτηση σε π.μ. γιατί δέν ξέρεις ποιος τα διαβάζει αυτά και ποιους ξέρει...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2015

Δημοσίευση από Nikos »

Κ. Μιχάλη ευχομαι να πάνε όλα καλα και με τη μεγάλη την σκύλα!!

Όσο για αυτούς που με τόση ευκολία σύρνουν δολώματα που την άκρα θα τους δηλώσω απλά!!
Άχρηστοι και ανεγκέφαλοι που μοναδικος σας σκοπός είναι το κρέας και το χουμισιό έχει και κρεοπωλεία ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ”