ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Απάντηση
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Δημοσίευση από themos328 »

στη περιοχη της Αλασσας- Λιμνατη που εβαλαν καποιοι "εξυπνοι" δολωματα δεν τα εβαλαν γιατι εκαμαν τους ζημιες....κοντα ναι μεν υπαρχουν φαρμες των οποιων οι ιδιοκτητες εχασαν σκυλια... αρα για αλλους λογους τοποθετηθηκαν τα δολωματα.....κ αν καποιος παθαινει ζημια απο αδεσποτα η αλεπου δεν σπερνει ολοκληρες περιοχες με δολωματα......
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Δημοσίευση από Laurona »

Εγω θα σπασω ειδικα σε εκεινη την περιοχη απο τα αρχαία κ μεσα γιατί να μπουν δολωματα.
Κρατα πολυ λίγους λαγους κ μερικά άγρια περδικια.
Φετος που απαγορεύτηκε κ η μισή προς τον βιολογικό θα γλυτώσουν κιολας αρκετα.
Δεν είναι κ ουαου περιοχή με θηραμα ειδικα οι πανιες κοντα στο δρομο.
Φετος δεν πηγα αλλα την κυνηγω στο ενδημικο χρόνια.
Εκτος κ αν βλαστησαν θηραματα μεσα σε ενα χρονο
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Δημοσίευση από Marinos »

Κάποιοι γράφουν για ψατζιές σε χωματόδρομο στον Λυθριδόντα. Δεν ξέρω λεπτομεριες, να μας πει κανενας χωριανος αν ακουσε τιποτε
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
MsgJack
Full Member
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Φεβ 2012, 01:12

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Δημοσίευση από MsgJack »

themos328 έγραψε:στη περιοχη της Αλασσας- Λιμνατη που εβαλαν καποιοι "εξυπνοι" δολωματα δεν τα εβαλαν γιατι εκαμαν τους ζημιες....κοντα ναι μεν υπαρχουν φαρμες των οποιων οι ιδιοκτητες εχασαν σκυλια... αρα για αλλους λογους τοποθετηθηκαν τα δολωματα.....κ αν καποιος παθαινει ζημια απο αδεσποτα η αλεπου δεν σπερνει ολοκληρες περιοχες με δολωματα......
Ξερεις περρισοτερες λπτομερειες?
Hunt, Search, Track, Avast, Retrieve?
Get a D. Drahthaar...
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Δημοσίευση από Dimitris »

Εχω πληροφορίες, μετά από συζήτηση με 2 τόπακες, αλλά και από άλλους συγκυνηγούς ότι τοποθετήθηκαν δηλητήρια στο Πισσούρι, στην περιοχή CYTA. Η περιοχή άνοιξε φέτος και μου είπαν ότι τοποθετήθηκαν δηλητήρια από άλλους τόπακες που ασχολούνται με το κυνήγι του λαγού. Σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα αυτών που μου είπαν τις πληροφορίες, αυτοι οι "κύριοι" που έβαλαν τα δολώματα, την κυριακή δεν θα πάνε στη συγκεκριμένη περιοχή, αλλά θα πάνε την Τετάρτη....

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΣΗ
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Για όσους μπόρουν να το δουν στο FB, ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΑΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ

https://www.facebook.com/groups/1549241 ... 779189586/
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Δημοσίευση από Dimitris »

spyrosspyrou851 έγραψε:Για όσους μπόρουν να το δουν στο FB, ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΑΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ

https://www.facebook.com/groups/1549241 ... 779189586/
ΖΩΑ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΑΜΥΑΛΟΙ ΑΝΙΔΕΟΙ ΑΜΠΑΛΑΤΟΙ και όλα τα κοσμικά επίθετα με α στερητικό,
Μακάρι να σας τύχει φρικτότερος θάνατος
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
dimitris savva

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2014

Δημοσίευση από dimitris savva »

themos328 έγραψε:στη περιοχη της Αλασσας- Λιμνατη που εβαλαν καποιοι "εξυπνοι" δολωματα δεν τα εβαλαν γιατι εκαμαν τους ζημιες....κοντα ναι μεν υπαρχουν φαρμες των οποιων οι ιδιοκτητες εχασαν σκυλια... αρα για αλλους λογους τοποθετηθηκαν τα δολωματα.....κ αν καποιος παθαινει ζημια απο αδεσποτα η αλεπου δεν σπερνει ολοκληρες περιοχες με δολωματα......
για να μην λες οτι λεω εξυπναδες ο πιο κατω σκυλος ειναι εγκατελιμενος οπως και πολλοι αλλοι. εαν τον εχασε κανεις να μου πει σε π.μ. και να του πω που θα τον βρει. πριν λιγες μερες οταν ημουν με τους σκυλους μου ενας αδεσποτος με ακολουθουσε συνεχως και στο τελος μου τραυματησε ενα σκυλο. αλλη φαση που ειδα μια μερα τεσσεροις σκυλοι μαζι επιτεθηκαν σε κατσικα που γεννουσε και τις εφαγαν το κατσικακι.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ”