ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Απάντηση
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από miky55 »

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΡΣΟΣ ΣΕ ΠΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ :?:
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: δηλητηρια 2013

Δημοσίευση από pai »

dolite έγραψε:δηλητηρια ειχε μεχρι τωρα που ειδα αγρο ,αγια παρασκευη,αγιοσ μαμασ ,σωτηρα,μ1,αρσος,τουνελ στουσ εγγλεζους,παρεκλησια λιστοβουνο,υψωνα
ωπας η λεμεσος εχει τα πρωτεια!!!ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!! :(
BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

αρσος??σε πια περιοχη φιλε?
dolite
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011, 00:12

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από dolite »

περιοχη λαονα και απο το ξυλογεφιρο μεχρι το εργοστασιο του νερου και απο την απεναντι πλευρα που ειναι τα σκουπιδια μεχρι το χωριο,στα μοσιλια
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από KALLITZIA »

παιδια εχει ακουσει κανενας για δηλητηρια απο Δενια μεχρι Τροοδος?
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
DIMITRISF
Full Member
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2012, 16:52

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από DIMITRISF »

R.I.P ARIS.
Edited
Δυστυχώς παιδιά για άλλη μια φορα την πλήρωσε αθώο σκυλί. Ήμουνα με τον κολλητό μου για εκπαιδευτικό στην περιοχή των στρουθοκαμήλων προς "πλατανισκια". Το σκυλί απομακρύθηκε για λίγο και όταν ήρθε πίσω προσέξαμε ότι είχε πρόβλημα με το πόδι γιατί έφυγε το δέρμα από την patouda. Συνεχίσαμε για λίγο και το σκυλί έκατσε κάτω και "πραπονιοταν". Εμείς νομίσαμε ότι είναι από το πόδι γιατί το ξαναέκανε. Ούτε δείγμα σάλιων,ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα.ξεκινούμε για το αυτοκίνητο και ο φίλος μου τον κουβαλούσε πάνω του σαν μωρό. Σε 5 λεπτά άρχισε σπασμούς αλλα πάλι χωρίς δείγματα δηλητηρίου. Τον έριξε αναίσθητο. Στην αρχή φοβηθήκαμε για υπογλυκαιμία αλλα κατευθείαν έκανε 2 σπασμούς. Κατευθείαν του χορήγησα εμετική και 2 φορα ατροπίνη και άρχισε να αντιδρά αλλα δυστυχώς ήταν αργά.τίποτα από το στόμα μονο από πίσω και έτσι αρχίσαμε την "αλαρμι". Αντέδρασε κατευθείαν αλλα δυστυχώς ήταν αργά. Έβγαζε μονο αίμα. Τον έφαγε ότι και να ήταν. Μεγάλη απώλεια. Προσοχή στα δηλητήρια χωρίς συπτώματα. Αν δείτε τον σκύλο να παραπονείται αντιδράστε άμεσα. Ελπίζω να ήμασταν οι τελευταίοι γιατί είναι κρίμα και άδικο


Distihws paidia gia alli mia fora tin plirwse athwo skili. Eimouna me ton kollito mou gia ekpaideftiko stin periohi twn strouthokamilwn pros plataniskia. To skili apomakrithike gia ligo kai otan irthe pisw proseksame oti eihe provlima me to podi giati efige to derma apo tin patouda. Sinehisame gia ligo kai to skili ekatse katw kai praponiotan. Emeis nomisame oti einai apo to podi giati to xanaekane. Oute digma saliwn,oute zalades oute tipota.xekinoume gia to aftokinito kai o filos mou ton kouvalouse panw tou san mwrw. Se 5 lepta arhise spasmous alla pali xwris deigmata dilitiriou. Ton erikse anaisthito. Stin arhi fovithikame gia ipoglikaimia alla kateftheian ekane 2 spasmous. Kateftheian tou xwrigisa emetiki kai 2 fora atropini kai arhise na antidra alla distihws itan arga.tipota apo to stoma mono apo pisw kai etsi arxisame tin alarmi. Antedrase kateftheian alla distihws itan arga. Evgaze mono aima. Ton efage oti kai na itan. Megali apoleia. Prosohi sta dilitiria hwris siptomata. An deite ton skilo na paraponitai antidraste amesa. Elpizw na eimastan oi teleftaioi giati einai krima kai adiko. (Sorry- apo tablet)
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από KALLITZIA »

βαζω ορκο αν δω καπιον να βαζει η να παθει κατι καπια απο τα σκυλια μου ορκιζομαι οτι θα τον θαψω τζινην την ωρα ΖΩΝΤΑΝΟ Η ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΒΑΛΩ ΜΕΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΙ ΕΤΣΙ ΠΡΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΟΛΟΣΩ ΚΑΙ ΣΑΤΑ ΤΖΙΕ ΓΥΡΑΣΙΝ!!!
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από admin »

Πρόσφατα αγόρασα ένα φόμωτρο ενός Ελλαδίτη το οποίο στις πρώτες 2-3 δοκιμές πήγε πολύ καλά . Ο σκύλος στην αρχή έκανε κάποιες ιδιοτροπίες και μετά το δέχτηκε κανονικά. Κυνηγούσε-ιχνηλατούσε και γαύγιζε χωρίς πρόβλημα απο όσο μου είπαν κάνει και για σκύλους φέρμας. Ο σκύλος στην φώτο είναι απο την διαφήμιση του κατασκευαστή
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από spidis »

admin έγραψε:Πρόσφατα αγόρασα ένα φόμωτρο ενός Ελλαδίτη το οποίο στις πρώτες 2-3 δοκιμές πήγε πολύ καλά . Ο σκύλος στην αρχή έκανε κάποιες ιδιοτροπίες και μετά το δέχτηκε κανονικά. Κυνηγούσε-ιχνηλατούσε και γαύγιζε χωρίς πρόβλημα απο όσο μου είπαν κάνει και για σκύλους φέρμας. Ο σκύλος στην φώτο είναι απο την διαφήμιση του κατασκευαστή
ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΓΙΟΚ!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από admin »

spidis έγραψε:
admin έγραψε:Πρόσφατα αγόρασα ένα φόμωτρο ενός Ελλαδίτη το οποίο στις πρώτες 2-3 δοκιμές πήγε πολύ καλά . Ο σκύλος στην αρχή έκανε κάποιες ιδιοτροπίες και μετά το δέχτηκε κανονικά. Κυνηγούσε-ιχνηλατούσε και γαύγιζε χωρίς πρόβλημα απο όσο μου είπαν κάνει και για σκύλους φέρμας. Ο σκύλος στην φώτο είναι απο την διαφήμιση του κατασκευαστή
ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΓΙΟΚ!!
Αυτό όντος με προβλημάτισε για τους σκύλους φέρμας αλλά παρά να χάσω τον σκύλο πάω τσαι πιάνω το και μονος μου. Τώρα για τον ιχνηλάτη ούτος η αλλιώς ο λαγός λίγες φορέ χρειάζεται επαναφορά.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ”