ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MAKIS-SEZAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Απρ 2013, 19:07

Re: Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από MAKIS-SEZAR »

Phinix έγραψε:
kyriakos304 έγραψε:
MAKIS-SEZAR έγραψε:Άγιο Θεόδωρο Λάρνακας παιδιά..ψιχομασει ο σκύλος μου..
εύχομαι να μην τύχη σε κανένα..
Φίλε σου εύχομαι να το ξεπεράσει ο σκύλος σου.
Μπορεις να μας πεις περιοχη;
φιλε που
εχτές ήμασταν εκεί στην περιοχή
στην περιοχή που άνοιξε φέτος φιλε μου.. στεφάνι..σε δυο σημεία..είμαι τόπακας je κανένας εν επιριμενε κάτι τέτοιο
Μ’αρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι
μ’αδυναμία στο πιοτό
ΣΤ'ΟΠΛΟ και στο φουστάνι...
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ο θεος να μεν το δειξη καποιου αλλα ηλικρινα αν κοψο κανενα εν ξερω τι εννα παθει!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από Phinix »

[/quote]
στην περιοχή που άνοιξε φέτος φιλε μου.. στεφάνι..σε δυο σημεία..είμαι τόπακας je κανένας εν επιριμενε κάτι τέτοιο[/quote]

ευχαριστώ ρε φιλε

προσέχετε
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
GERMAN POINTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 15 Ιαν 2011, 11:59

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από GERMAN POINTER »

Παιδια σας θετω παρακατω μια σκεψη μ και θα ηθελα τις εισηγησεις σας.Εφ'όσον η μάστιγα με τα δηλητήρια ως τώρα δε λέει να εξαλειφθεί και την πληρώνουν από τη μία, αθώα ζώα και απο την άλλη οι ιδιοκτήτες τους,σας κάνω μία εισήγηση:
Εαν σε μία περιοχή εντοπιστούν φόλες, ή υπάρξει δηλητηρίαση έστω και ενός σκύλου, τότε η περιοχή πρέπει να κλείνει άμεσα και προσωρινά.
Με αυτόν τον τρόπο απομονώνουμε αυτούς που βάζουν τα δηλητήρια ώστε να μην επωφεληθούν του κυνηγιού στην περιοχή. Έτσι και αλλιώς το πρόβλημα εδώ και καιρό μενει άλυτο.Γιατί να μην πάρουμε τώρα μια τέτοια δραστική λύση?
Για να μην κυνηγούμε φαντάσματα, αφού δεν πρόκειται να βρούμε ποτέ τους φταίχτες, ας τους τιμωρήσουμε με αυτόν τον τρόπο και ας ενωθούμε δυναμικά ώστε να προτείνουμε αυτο το μέτρο να περάσει ως νόμος μέσω της βουλής. Όμως θα χρειαστεί τη συμπαράσταση όλων.Γιατι το κυνηγι καταντησε για τους λιγους και ανεγκεφαλους πλεον πρεπει να δοθει τερμα. φτανει πλεον να ακουμε μονο και να λεμε και να ξανα λεμε χωρις ουσια .
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από Anthimos »

GERMAN POINTER έγραψε:Παιδια σας θετω παρακατω μια σκεψη μ και θα ηθελα τις εισηγησεις σας.Εφ'όσον η μάστιγα με τα δηλητήρια ως τώρα δε λέει να εξαλειφθεί και την πληρώνουν από τη μία, αθώα ζώα και απο την άλλη οι ιδιοκτήτες τους,σας κάνω μία εισήγηση:
Εαν σε μία περιοχή εντοπιστούν φόλες, ή υπάρξει δηλητηρίαση έστω και ενός σκύλου, τότε η περιοχή πρέπει να κλείνει άμεσα και προσωρινά.
Με αυτόν τον τρόπο απομονώνουμε αυτούς που βάζουν τα δηλητήρια ώστε να μην επωφεληθούν του κυνηγιού στην περιοχή. Έτσι και αλλιώς το πρόβλημα εδώ και καιρό μενει άλυτο.Γιατί να μην πάρουμε τώρα μια τέτοια δραστική λύση?
Για να μην κυνηγούμε φαντάσματα, αφού δεν πρόκειται να βρούμε ποτέ τους φταίχτες, ας τους τιμωρήσουμε με αυτόν τον τρόπο και ας ενωθούμε δυναμικά ώστε να προτείνουμε αυτο το μέτρο να περάσει ως νόμος μέσω της βουλής. Όμως θα χρειαστεί τη συμπαράσταση όλων.Γιατι το κυνηγι καταντησε για τους λιγους και ανεγκεφαλους πλεον πρεπει να δοθει τερμα. φτανει πλεον να ακουμε μονο και να λεμε και να ξανα λεμε χωρις ουσια .

Καλη ιδεα. αλλα ετσι οποιος εχει ενα περβολι η εναν αμπελι η εξοχικο και δεν θελει να τον ενοχλουν θα γεμιζει τον τόπο δολώματα για να κλεισει η περιοχη !
Επιπλέον καποιοι ακτιβιστες κατα του κυνηγιου , πτηνοφιλοι κτλ θα γεμισουν την Κυπρο δηλητηρια για να μεν κυνηγουμε φίλε!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από giorgos80 »

αν ειναι για Αγ. Θεοδωρο που λετε για την περιοχη που ανοιξε φετος τη πρωτη Κυριακη εδωσαν των λαων μες τα μαθκια επαιχτηκαν πανω που 20 γιαυτο αφηστε την παραφιλολογια περι ψατζιων γιατι αρχισε 1 εβδομαδα πριν το κυνηγι προφανως για ευνοητους λογους
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
MAKIS-SEZAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Απρ 2013, 19:07

Re: Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από MAKIS-SEZAR »

giorgos80 έγραψε:αν ειναι για Αγ. Θεοδωρο που λετε για την περιοχη που ανοιξε φετος τη πρωτη Κυριακη εδωσαν των λαων μες τα μαθκια επαιχτηκαν πανω που 20 γιαυτο αφηστε την παραφιλολογια περι ψατζιων γιατι αρχισε 1 εβδομαδα πριν το κυνηγι προφανως για ευνοητους λογους
τι εννοείς φιλε "αφηστε την παραφιλολογια περι ψατζιων γιατι αρχισε 1 εβδομαδα πριν το κυνηγι προφανως για ευνοητους λογους"αν έχεις κάτι να πεις πέμας!!
Μ’αρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι
μ’αδυναμία στο πιοτό
ΣΤ'ΟΠΛΟ και στο φουστάνι...
MAXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2011, 12:23

Re: Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από MAXIS »

giorgos80 έγραψε:αν ειναι για Αγ. Θεοδωρο που λετε για την περιοχη που ανοιξε φετος τη πρωτη Κυριακη εδωσαν των λαων μες τα μαθκια επαιχτηκαν πανω που 20 γιαυτο αφηστε την παραφιλολογια περι ψατζιων γιατι αρχισε 1 εβδομαδα πριν το κυνηγι προφανως για ευνοητους λογους
φιλέ έχεις δίκιο ότι "εδωσαν των λαων μες τα μαθκια" κυνήγισα σ' αυτή την περιοχή και τη πρώτη Κυριακή και την Τετάρτη. Την Κυριακή δεν είδα ουτε ένα κρουσμα απο φόλες όμως την Τετάρτη από κομμάτι που πέρασα την Κυριακή δυο φορες με τα σκυλία μου έιδα με τα μάτια μου να δηλητηριάζετε σκύλος το όποιο πολύ πιθανό να ηταν του Μακη-Σεζαρ το οποίο δημοσίευσε.
Τα θηράματα που είδα σ΄αυτη την περιοχή την Τετάρτη ήταν άκρως αντίθετο από αυτό που παρουσίαζε η περιοχή την Κυριακή. Οι κυνηγοί που υπήρχαν από τα αυτοκινητα στην περιοχή μπορω να πώ ότι ήταν στο ίδιο αριθμό μπορεί και πολύ περισσότερα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MAXIS την 09 Νοέμ 2013, 19:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
MAKIS-SEZAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Απρ 2013, 19:07

Re: Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από MAKIS-SEZAR »

MAXIS έγραψε:
giorgos80 έγραψε:αν ειναι για Αγ. Θεοδωρο που λετε για την περιοχη που ανοιξε φετος τη πρωτη Κυριακη εδωσαν των λαων μες τα μαθκια επαιχτηκαν πανω που 20 γιαυτο αφηστε την παραφιλολογια περι ψατζιων γιατι αρχισε 1 εβδομαδα πριν το κυνηγι προφανως για ευνοητους λογους
φιλέ έχεις δίκιο ότι "εδωσαν των λαων μες τα μαθκια" κυνήγισα σ' αυτή την περιοχή και τη πρώτη Κυριακή και την Τετάρτη. Την Κυριακή δεν είδα ουτε ένα κρουσμα απο φόλες όμως την Τετάρτη από κομμάτι που πέρασα την Κυριακή δυο φορες με τα σκυλία μου έιδα με τα μάτια μου να δηλητηριάζετε σκύλος το όποιο πολύ πιθανό να ηταν του Μακη-Ζεζαρ το οποίο δημοσίευσε.
Τα θηράματα που είδα σ΄αυτη την περιοχή την Τετάρτη ήταν άκρως αντίθετο από αυτό που παρουσίαζε η περιοχή την Κυριακή. Οι κυνηγοί που υπήρχαν από τα αυτοκινητα στην περιοχή μπορω να πώ ότι ήταν στο ίδιο αριθμό μπορεί και πολύ περισσότερα.
τα ίδια πράγματα πιστεύω και εγώ ρε φιλε αλλα περιμένω εξηγήσεις από τον giorgos80 επειδή μπορεί να παρεξήγησα αυτά που είπε :!: :!:
Μ’αρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι
μ’αδυναμία στο πιοτό
ΣΤ'ΟΠΛΟ και στο φουστάνι...
MAXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2011, 12:23

Re: Re: ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Δημοσίευση από MAXIS »

MAKIS-SEZAR έγραψε:
MAXIS έγραψε:
giorgos80 έγραψε:αν ειναι για Αγ. Θεοδωρο που λετε για την περιοχη που ανοιξε φετος τη πρωτη Κυριακη εδωσαν των λαων μες τα μαθκια επαιχτηκαν πανω που 20 γιαυτο αφηστε την παραφιλολογια περι ψατζιων γιατι αρχισε 1 εβδομαδα πριν το κυνηγι προφανως για ευνοητους λογους
φιλέ έχεις δίκιο ότι "εδωσαν των λαων μες τα μαθκια" κυνήγισα σ' αυτή την περιοχή και τη πρώτη Κυριακή και την Τετάρτη. Την Κυριακή δεν είδα ουτε ένα κρουσμα απο φόλες όμως την Τετάρτη από κομμάτι που πέρασα την Κυριακή δυο φορες με τα σκυλία μου έιδα με τα μάτια μου να δηλητηριάζετε σκύλος το όποιο πολύ πιθανό να ηταν του Μακη-Ζεζαρ το οποίο δημοσίευσε.
Τα θηράματα που είδα σ΄αυτη την περιοχή την Τετάρτη ήταν άκρως αντίθετο από αυτό που παρουσίαζε η περιοχή την Κυριακή. Οι κυνηγοί που υπήρχαν από τα αυτοκινητα στην περιοχή μπορω να πώ ότι ήταν στο ίδιο αριθμό μπορεί και πολύ περισσότερα.
τα ίδια πράγματα πιστεύω και εγώ ρε φιλε αλλα περιμένω εξηγήσεις από τον giorgos80 επειδή μπορεί να παρεξήγησα αυτά που είπε :!: :!:
Τι γίνετε με το σκυλάκι σου; Ελπίζω να το γλιτοσες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ”