ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ 2013

Full Member
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μάιος 2013, 18:17
ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΚΑΙΜΑΚΛΙ-ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.........ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ FACEBOOK...ΑΠΟ ΤΟ CVA......
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
Άβαταρ μέλους
Site Admin
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μάιος 2013, 13:26
Απο facebook

Εικόνα

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Άβαταρ μέλους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μάιος 2013, 14:00
ΕΓΚΛΗΜΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΜΟΥΣ .ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑ 6 ΣΠΙΤΙΑ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ 2 ΣΚΥΛΛΟΥΣ ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ ΚΑΙ ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΕ ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΟ ΧΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ ΣΕ ΚΛΟΥΒΙ ΟΠΟΥ ΣΠΑΝΙΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ ΝΥΧΤΑ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΤΟΥς ΕΜΑΘΑ.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΩ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΕΞΩ ΣΤΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΚΥΛΙΑ ΟΠΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΠΟΥ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΓΑΒΓΙΖΟΥΝ ΣΥΝ ΟΤΙ ΚΑΘΕ 2 ΜΗΝΕς ΓΕΝΝΟΥΝ ΑΝΕΞΕΛΕΧΤΑ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥς ΜΑΖΕΥΕΙ Η ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ Π.Χ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΝΑΖΗΤΑ ΝΑ ΠΛΕΡΩΝΕΙ 100 ΕΥΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΒΓΙΣΜΑΤΑ.ΠΕΡΣΙ ΜΑΛΛΩΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΜΕ ΣΚΥΛΛΟΥΣ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕς ΝΑ ΤΟΥς ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ.ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΣΚΥΛΛΟΙ ΠΩς ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΜΟΝΟΙ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΧΩΡΙς ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ?ΑΡΑΓΕ ΠΕΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΑΙΔΑΡΟΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟΥ Η ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕ?
συμβουλες απο κανεναν......μαλ......ιες κανω και μονος μου!
Άβαταρ μέλους
Site Admin
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μάιος 2013, 14:13
δυστυχώς όλα από τους ιδιοκτήτες ξεκινούν , το σκύλο όταν τον αφήσεις ανεξέλεγκτο απλός θα συμπεριφερεται σαν σκύλος , δεν φταίει όταν κάνει τι ανάγκη του , όταν ψάχνει για φαγητό και όταν κάνει φασαρία με το γάβγισμα του
φταιει ο καθε αμπαλατος ιδιοκτήτης του
Άβαταρ μέλους
Full Member
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μάιος 2013, 14:22
πιστευω οτι αφορμη του τραγικου αυτου συμβαντος ηταν το εξισου τραγικο συμβαν που εγινε προσφατα με τον aikita. ο κοσμος πλεον φοβαται πολυ και για να προστατευσει τον ευατο του και την οικογενεια του θα προβαινει σε τετοιες απανθρωπες ενεργειες. οποτε το νου σας με τα σκυλλια σας.
Άβαταρ μέλους
Full Member
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μάιος 2013, 16:25
Πανικος Setter έγραψε:δυστυχώς όλα από τους ιδιοκτήτες ξεκινούν , το σκύλο όταν τον αφήσεις ανεξέλεγκτο απλός θα συμπεριφερεται σαν σκύλος , δεν φταίει όταν κάνει τι ανάγκη του , όταν ψάχνει για φαγητό και όταν κάνει φασαρία με το γάβγισμα του
φταιει ο καθε αμπαλατος ιδιοκτήτης του

φιλε οπως το ειπες.... αμπαλατους εν γεματος ο τοπος....
δαμε στην γειτονια μου δυστηχως εν γεματο πολυκατοικιες...εκαμαν το μοδα ουλλοι και επιαν και επιασαν σκυλλους... καθε απογευμα ως τα μεσανυχτα περνουν τους για την αναγκη τους... το χαζι ειναι οτι καμουν ουλλοι τους ζωοφιλους αλλα κανενας δεν τηρα τους νομους.. για την μπουκαλα του νερου και το σακκουλι....
εν κανει εχει και ενα οικοπεδο δαμε πιο πανω το οποιο μεσα εχει μιαν ελια.... τοσο τοπο παν ουλλοι πουκατω που την ελια....
εγω ρωτω.... τι πρεπει να καμει ο ιδιοκτητης τις ελιας... οταν μιαν φορα το χρονο που ενα ερτει να την μαζεψει πουκατω εν οπως το ναρκοπεδιο ? ενα παει να καμει περιφραξη ολοκληρο το οικοπεδο για 15 αμπαλατους ? ο ανθρωπος τζινος εν θελει την ελια του ? το λαδι του ?
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ KANENAN MA KANENAN που βαλει φολες αλλα πρεπει καποιοι να το σκεφτουν και τουτο....
το αποτελεσμα για ακομα μια φορα ειναι η ΑΜΠΑΛΑΤΟΣΥΝΗ ΜΑΣ.... και εμας σαν πολιτες και ακομα και του δημου μας ο οποιος δεν λαμβανει τα μετρα μας...
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
Site Admin
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιουν 2013, 08:18
http://alithia.com.cy/koinonia/item/138 ... CE%B1.html
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιουν 2013, 11:12
Πριν 2 χρόνια στο πάρκο της Αθαλάσσας προς Λατσιά (Απέναντι από το Ματέρια)μου επιτέθηκε λυκόσκυλλο σπιτίσιμο το οποίο ήταν ελεύθερο
Έβαλα το ποδήλατο ανάμεσα μας και γλύτωσα και του κτύπησα με το κράνος και έφυγε
Αν είχα όπλο θα το σκότωνα ; Nαι
Αν ήταν μια γυναίκα με το μωρό της ποιος θα τους έσωζε ;
Tο ζώο δεν φταίει φταίει ο γάρος που το είχε
Άβαταρ μέλους
Full Member
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιουν 2013, 08:35
φιλος σημερα σε εκπαιδευτικο στο τροοδος δηλητηριαστικε το σκυλι του κοντα στη πυλη των εγγλεζων!ευτυχος τη σκυλιτσα γλυτωσε με την βοηθεια του ιδιοκτητη της!
Άβαταρ μέλους
Full Member
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιουν 2013, 18:14
pai έγραψε:φιλος σημερα σε εκπαιδευτικο στο τροοδος δηλητηριαστικε το σκυλι του κοντα στη πυλη των εγγλεζων!ευτυχος τη σκυλιτσα γλυτωσε με την βοηθεια του ιδιοκτητη της!

Άν δέν κάνω λάθος δέν υπάρχει περιοχή που να επιτρέπεται η εκπαίδευση σκύλων στο Τρόοδος αυτήν την περίοδο.
Έτσι για να ξέρουμε με ποιούς κάνουμε παρέα και να πηγαίνουμε μπροστά ...
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης