Περιοχες με δηλητηρια

Απάντηση
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από skimis »

ΑΤΕ ΡΕ ΔΩΣΤΕ ΗΣΙΧΙΑ ΤΖΙΑΙ ΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΤΖΙΗΝΟΧΩΡΚΑΤΕΣ......ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΦΤΕΞΟΥΝ ΤΖΙΝΟΙ....ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΥΛΟΙ ΝΟΜΟΤΑΓΕΙΣ.....ΒΛΕΠΕΤΕ Ο ΚΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΕΠΑΡΧΙΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟΣ ΦΤΕΕΙ......ΛΑΛΕΙ ΕΝΑΣ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΟΤΙ ΕΒΑΛΕ ΨΑΤΖΙ Ο ΤΑΔΕ ΤΖΙΑΙ ΟΥΛΟΙ ΩΣ ΤΟΝ ΕΝΑ ΕΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.......ΤΖΙΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΝΑΚΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΤΕ, ΝΕ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΛΑΛΟΥΜΕ ΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΝΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥ.......
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Οπως τους νυστικους που συμπεριφερουντε. Πχ αμπελοπουλια,τζικλες, λαγο κτλ....
The best there is
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από tracker686 »

Costas_ έγραψε:Φίλε πως την έμαθες να μην τρώει τπτ που χαμέ? Νομίζω ότι εν γεωργοί που εβάλαν τις ψαζιές στον Αγιο Σωζόμενο για να μέν μπαίνουν μές τα χωράφια τους οι σκύλοι - βασικά να μεν πατά πλασμα εκεί ετσι να μεν μπαινει κανένας... στην Αλωνα τελικά απ΄'οτι φαίνεται εν κυνηγοί που βάλαν τις ψατζιές... κυνηγετικές αντιζηλίες βλέπετε.....
Φιλε Κωστα το πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ απολα ειναι να εχεις το maximum 2 σκυλλους,γιατι αν εχεις 2 και πανω δεν μπορεις να τους ελεγχεις,ειτε το τι κανουν ειτε το τι πιανουν απο το εδαφος η οτιδηποτε,εγω εχω 1 σκυλλο μονο,και ανεκαθεν οταν πηγαινε να πιασει κατι απο το εδαφος της εβαζα τις φωνες και οποτε πηγαιναμε εξω αυτο εκανα συνεχως και μετα οτι και αν εκανε καλο,την επιβραβευα με ενα μικρο κομματακι σοκολατας,και τωρα ξερει οτι οταν σκυψει να μυριστη κατι απο το εδαφος της βαζω τις φωνες και τωρα πλεων εμαθε,και ουτε καν σκυβει να μυριστει. το ξανατονιζω ενα σκυλλο για να μπεορεις να τον ελεγχεις 100% εαν εχεις 2 τους ελεγχεις 50 % με 50% και ουτο καθε εξης. Ναι και συμφωνω οτι σε καποιες περιοχες τις φολες τις βαζουν Γεωργοι και αλλοι κυνηγοι μαλακες με το συμπαθειο...
Άβαταρ μέλους
panayiotis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 23:35

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από panayiotis »

skimis έγραψε:ΑΤΕ ΡΕ ΔΩΣΤΕ ΗΣΙΧΙΑ ΤΖΙΑΙ ΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΤΖΙΗΝΟΧΩΡΚΑΤΕΣ......ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΦΤΕΞΟΥΝ ΤΖΙΝΟΙ....ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΥΛΟΙ ΝΟΜΟΤΑΓΕΙΣ.....ΒΛΕΠΕΤΕ Ο ΚΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΕΠΑΡΧΙΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟΣ ΦΤΕΕΙ......ΛΑΛΕΙ ΕΝΑΣ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΟΤΙ ΕΒΑΛΕ ΨΑΤΖΙ Ο ΤΑΔΕ ΤΖΙΑΙ ΟΥΛΟΙ ΩΣ ΤΟΝ ΕΝΑ ΕΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.......ΤΖΙΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΝΑΚΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΤΕ, ΝΕ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΛΑΛΟΥΜΕ ΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΝΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥ.......
Ρε φιλε εμεις λαλουμε τι ακουμε
Τωρα αν εισαι εσυ Κοκκινοχωρκατης και εθηχτηκες προσεχετε τζινα που καμνετε για να μεν εχει κανενας προβλημα μαζι σας
Γιατι δηλαδη ουλλοι εχουν να πουν για τους Κοκκινοχωρκατες και οι για αλλους ??? Σημαινει οτι ενεν κουτουρου τουτα ουλλα και διατε και εσεις αφορμη
HUNTING FOR EVER
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από AU-79 »

panayiotis έγραψε:
skimis έγραψε:ΑΤΕ ΡΕ ΔΩΣΤΕ ΗΣΙΧΙΑ ΤΖΙΑΙ ΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΤΖΙΗΝΟΧΩΡΚΑΤΕΣ......ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΦΤΕΞΟΥΝ ΤΖΙΝΟΙ....ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΥΛΟΙ ΝΟΜΟΤΑΓΕΙΣ.....ΒΛΕΠΕΤΕ Ο ΚΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΕΠΑΡΧΙΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟΣ ΦΤΕΕΙ......ΛΑΛΕΙ ΕΝΑΣ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΟΤΙ ΕΒΑΛΕ ΨΑΤΖΙ Ο ΤΑΔΕ ΤΖΙΑΙ ΟΥΛΟΙ ΩΣ ΤΟΝ ΕΝΑ ΕΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.......ΤΖΙΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΝΑΚΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΤΕ, ΝΕ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΛΑΛΟΥΜΕ ΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΝΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥ.......
Ρε φιλε εμεις λαλουμε τι ακουμε
Τωρα αν εισαι εσυ Κοκκινοχωρκατης και εθηχτηκες προσεχετε τζινα που καμνετε για να μεν εχει κανενας προβλημα μαζι σας
Γιατι δηλαδη ουλλοι εχουν να πουν για τους Κοκκινοχωρκατες και οι για αλλους ??? Σημαινει οτι ενεν κουτουρου τουτα ουλλα και διατε και εσεις αφορμη

Οι ολαν οτι και τζαι να τους πεις εν αλλασσουν συρνεις αφκα πας τους τοιχους εν για το φαι που πασιν εν νηστιτζοι τρων μας τζαι μας αμα λαχει :D Οτι τζαι να τους πεις φιλουι μου...σχιλλον πλυνεις σχιλλον λουνεις παλε σχιλιες βρωμα!!! Δωστε τους που κανενα ποξηματι περκει ποκατσι η πεινα τους :lol:
682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 02 Αύγ 2010, 10:36

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από 682 »

καλημερα παιδια
βασικα το προβλημα ειναι οτι παν κυνηγι μαζι πολλα μεγαλες παρεες. εν οπως στην αγγλια οι φασσες που αμα δωκει το κοπαδι μεσα σε μια φυτεια καταστρεφει τα παντα! Και καταντούν επιβλαβή! και τουτο εν το καταλαβουν συν το οτι εν τατσιζιες και καμνουν και καταλυψη τοπου και εν αφηνουν κανενα αλλο να παει τσιαμε!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από admin »

Το πρόβλημα εγώ πιστεύω δέν είανι το φαί αλλά άλλο. Έχω αρκετούς φίλους απο την περιοχή κοκκινοχωριών και ορισμένοι απο αυτούς είναι και πολύ καλοί και πολύ σωστοί κυνηγοί και μου λένε και τι γίνετε στις περιοχές εκεί. Ο καφενές οι παρέες και το φουμίσει τους οδηγούν αρκετούς σε τέτοιες καταστάσεις. Πάνε παρέες στον καφενέ κάθονται και ξεκινούν οι κόντρες εμείς επαίξαμε 10 εμείς 12 εμείς 15. Πάνω στην κόντρα βάλουν κάθε παρέα των 7-8 ατόμων που €2000 αγοράζουν 4-5 σχίλους καλούς και 5-6 νερούς για να μάθουν και ξεκινούν να εκδράμουν στα βουνά με 10-12 σκύλους. Κάπως έτσι οδηγούντια τα πράγματα σε αυτές τις συνθήκες μάλιστά όταν ακούστεί ότι μια παρέα έπαιξε 5 λαγούς στον ακάμα μετά οι μισές παρέες πάνε ακάμα . Φαναταστείτε τι γίνεται όταν ακούστεί ότι μια παρέα έπαιξε 5 λαγούς σε ένα χωρίό σε ένα βουνο και την επόμενη εξόρμηση πάνε 5 παρέες με 10 σκύλους η κάθε παρέα. 1)το βουνό γίνεται κατάληψει2)καθαρίζουν το θήραμα ή το σπρώχνουν σε άβατες και απαγορευμένες περιοχές 3) προκαλούν δυσφορία σε άλλου κυνηγούς και ξεκινούν αντιδράσεις.
Χθές συνάντησα μια τέτοια παρέα φυσικά δέν ήταν κοκκινοχωριάτες. Ενώ έκανα ιχναλασία με τον σκύλο μου και με πήρε 600-700 μέτρα ακολουθόντας ίχνος ενός λαγού ακούω απο μακριά γαυγίσματα σκύλων . Βλέπω 10-12 αδεσποτους σκύλους να έρχονται απο μακρια , να τρέχουν να γαυγίζουν -πανικός 200 -300 μέτρα πιο πίσω 5-6 κυνηγοί. Ο ι σκύλοι έφτασαν μέχρι την κορυφή του βουνού που ήμουν εγώ . Άλλοι μυρίζονταν τον σκύλο μου και δέν το άφηναν να δουλέψει άλλοι έτρεχαν δεξιά αριστερά. Έδεσα το σκύλο μου και ξεκίνησα να γυρίσω πίσω όταν ξαφνικά 100 μέτρα πιο κάτω απο εκεί που βρισκόμασταν ένασ λαγό σηκώθηκε και έφευγε πρός αντίθετη κατεύθυνση. Μόλις τον πήραν μυρωδιά τα σκυλιά έγινα χαμός -διώξης -γαυγίσματα πανικός. Οι κυνηγοί 300 μέτρα μακριά. Αυτός ο λαγός εάν δέν με ενοχλούσαν κατα μεγάλη πιθανότητα το σκυλί να με οδηγούσε κοντά του αλλά με τέτοιες συνθήκες πώς να κυνηγήσεις. Βρήκα μια μαλαή απο το πρωί και μου κατέστρεψαν την ημέρα μου μετά παο την ξηρασία δύσκολο να βρείς άλλα ίχνη. Σε άλλες χώρες όταν το σκυλί κάποιου κυνηγού δέν είναι εκπαιδευμένο ντρέποντια να το βγάλουν στο βουνό εμάς ο καθένας ότι έχει το παίρνει και αδιαφορεί εάν ενοχλεί άλλους. Δυστηχώς το φαινόμενο αυτό με τις μεγάλες παρέες και τους πολούς ακουμαντάριστους σκύλους είναι φαινόμενο που ναι μεν κυριαρχεί στα κοκκινοχώρια αλλά εξαπλώνεται παντού
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
panayiotis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 23:35

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από panayiotis »

Φιλε μου συμφωνω και εγω οτι εχει τζιαι καλα πλασματα που τζινα τα χωρκα

Οι παραπανω ομως ειναι οτιδηποτε αλλο. Να σας πω και τι εγινικε στο χωρκο μου πριν 2 εφτομαδες. Ειμουν παστω βουνο μαζι με εναν παρεα και τον ανιψιο μου και εκαμναμε την πανια μας. Πουκατω μας ειχε μια παρεα Κοκκινοχωρκατες περιπου 7 - 8 ατομα με καμια 15 σιηλλους. Οπως επιεναμε ειδαμε τους 2 που τζινους να κατεβαινουν μεστην απαγορευμενη με τους σιηλλους και οι αλλοι να μινισκουν πιο πανω. Αμαν τους εβαλαμε τη φωνη τι μας απαντουν? "ΡΕ ΚΟΥΜΠΑΡΕ ΚΑΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝ ΣΕ ΚΟΦΤΕΙ ΤΙ ΚΑΜΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ"
Μετα που ειδοποιησαμε τη θηρα οι κυριοι εφκηκαν πανω και εφωναζαν δηθεν τους σιηλλους να ερτουν τζιαι τζινοι. Δηλαδη τουτα τα πλασματα περνουν μας για ηλιθιους εμας και υποτιμουν τη νοημοσυνη μας ??? Και εν κανουν τουτα να εχω και τον καθε καρακιοζη, γιατι μονο ετσι μπορουμε να τους πουμε, που καμνει πως καταλαβει που τζινι να τους καλυφκει
HUNTING FOR EVER
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από AndreasDr »

SOS δηλητήρια περιοχή φυλάκιο Πέτρας-μεταλλίο Σκουριώτισσας. Δυστηχώς επάθαν την πολλοί σήμμερα, διότι εχτές τίποτε δέν είχε , κάποιοι έδρασαν εψές. :evil:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
johnycy-
Full Member
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 16:28

Re: Περιοχες με δηλητηρια

Δημοσίευση από johnycy- »

AndreasDr έγραψε:SOS δηλητήρια περιοχή φυλάκιο Πέτρας-μεταλλίο Σκουριώτισσας. Δυστηχώς επάθαν την πολλοί σήμμερα, διότι εχτές τίποτε δέν είχε , κάποιοι έδρασαν εψές. :evil:
Ειμασταν και εμεις σε εκεινη την περιοχη σημερα αλλα ευτυχως εν επαθαμε κανενα χαττα, εσεις εισασταν εκεινοι με τα διπλοκαμπινα τα 2 τα μαύρα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ”