Κυνηγετική Σκόπευση

Απάντηση
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Κυνηγετική Σκόπευση

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΤΙΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΑ ,ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΩ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΝΑΜΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟ ΡΟΤΟΥΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΒΟΙΘΕΙΑ ,,ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΙΞΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΙΟ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ..ΚΑΤΕΛΙΞΑ ΣΤΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟΥΣ
1,Λεωνίδα Μητσιάλη ΚΑΙ Μπάμπη Αιγινήτη'''
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΟ ΟΤΙ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΕΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΠΙΘΗΜΗΤΟ..
ΠΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟ ΚΑΙ ΕΓΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΑΙ ..ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΡΑΨΕΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΠΙΟ ΤΡΟΠΟ Η ΑΚΟΜΑ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ, ΠΙΣΤΕΒΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΟΠΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΙΘΗΣΟΥΝ,,,ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΘΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ..ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΣΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΠΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ..
ΠΧ,,, Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΦΕΚΙΖΩ, Ποτέ δεν στέλνουμε εμείς το όπλο στην εικόνα της προσκόπευσης, παρά περιμένουμε αυτή να δημιουργηθεί από μόνη της. , Τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι”. ΔΙΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ..
ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΙΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΙΔΑ ΠΡΟΟΔΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΡΟΤΙΣΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΙΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΙΘΙΣΕΙ,,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΚΑΤΕ ΕΜΕΝΑ ,ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΥΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ,ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΥΤΣΙΑΣ ΣΩΣΤΑ ,ΤΟΤΕ ΦΤΕΝΕ ΟΛΑ ΕΧΤΟΣ ΕΜΕΙΣ,
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
dimitris savva

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από dimitris savva »

KATOS MK 10 έγραψε:ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΤΙΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΑ ,ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΩ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΝΑΜΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟ ΡΟΤΟΥΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΒΟΙΘΕΙΑ ,,ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΙΞΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΙΟ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ..ΚΑΤΕΛΙΞΑ ΣΤΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟΥΣ
1,Λεωνίδα Μητσιάλη ΚΑΙ Μπάμπη Αιγινήτη'''
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΟ ΟΤΙ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΕΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΠΙΘΗΜΗΤΟ..
ΠΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟ ΚΑΙ ΕΓΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΑΙ ..ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΡΑΨΕΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΠΙΟ ΤΡΟΠΟ Η ΑΚΟΜΑ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ, ΠΙΣΤΕΒΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΟΠΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΙΘΗΣΟΥΝ,,,ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΘΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ..ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΣΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΠΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ..
ΠΧ,,, Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΦΕΚΙΖΩ, Ποτέ δεν στέλνουμε εμείς το όπλο στην εικόνα της προσκόπευσης, παρά περιμένουμε αυτή να δημιουργηθεί από μόνη της. , Τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι”. ΔΙΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ..
ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΙΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΙΔΑ ΠΡΟΟΔΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΡΟΤΙΣΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΙΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΙΘΙΣΕΙ,,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΚΑΤΕ ΕΜΕΝΑ ,ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΥΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ,ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΥΤΣΙΑΣ ΣΩΣΤΑ ,ΤΟΤΕ ΦΤΕΝΕ ΟΛΑ ΕΧΤΟΣ ΕΜΕΙΣ,
ρωτα τον χωριανο σου τον Αχερκωτη ειναι ειδικος στη σκοποβολη!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από πανικος »

Φιλε το πιο βασικο ειναι το κοντακι να ειναι στα μετρα σου.οσο για την σκοπευση ειναι οπως μαθεις ειτε μονοφθαλμη η δυοφθαλμη.εγω προσωπικα κλεινω το ματι παντα με πολυ καλα αποτελεσματα.να πηγαινεις μαζι με το στοχο να τραβας την σκανδαλη και το πιο βασικο μην σταματας το οπλο την ωρα που την τραβας.μπροστα απο το πουλι σπανια βαζω μονο αν ειναι μακρυα.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
dimitris savva

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από dimitris savva »

παιξε παιξε τραχιλες και τσικλες το οπλο παιζει μονο του, ουτε εσυ ξερεις πως τα παιζεις.
:D
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

dimitris savva έγραψε:παιξε παιξε τραχιλες και τσικλες το οπλο παιζει μονο του, ουτε εσυ ξερεις πως τα παιζεις.
:D
ΦΙΛΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΟΣΗ ΟΡΑ ΘΕΛΕΙΣ,,,ΑΝ ΤΟ ΚΑΜΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΣΟΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΟΜΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΕΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΚΑΙ ΠΙΟΣ ΛΙΓΕΣ ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΘΥΡΑΜΑ...ΝΑΙ Ο ΧΟΡΚΑΝΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ..
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

πανικος έγραψε:Φιλε το πιο βασικο ειναι το κοντακι να ειναι στα μετρα σου.οσο για την σκοπευση ειναι οπως μαθεις ειτε μονοφθαλμη η δυοφθαλμη.εγω προσωπικα κλεινω το ματι παντα με πολυ καλα αποτελεσματα.να πηγαινεις μαζι με το στοχο να τραβας την σκανδαλη και το πιο βασικο μην σταματας το οπλο την ωρα που την τραβας.μπροστα απο το πουλι σπανια βαζω μονο αν ειναι μακρυα.
ΦΙΛΑ ΕΤΣΙ ΕΚΥΝΗΓΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΤΩΡΑ ΜΕ ΔΥΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ ΠΑΩ ΠΙΟ ΚΑΛΑ..ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΙΟ ΓΡΙΓΟΡΟΣ.ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΟΥΜΠΛΕ ΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΙΣ ΤΣΙΚΛΑΣ {ΠΑΝΤΙΜΑΤΑ} ΙΔΑ ΠΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

πανικος έγραψε:Φιλε το πιο βασικο ειναι το κοντακι να ειναι στα μετρα σου.οσο για την σκοπευση ειναι οπως μαθεις ειτε μονοφθαλμη η δυοφθαλμη.εγω προσωπικα κλεινω το ματι παντα με πολυ καλα αποτελεσματα.να πηγαινεις μαζι με το στοχο να τραβας την σκανδαλη και το πιο βασικο μην σταματας το οπλο την ωρα που την τραβας.μπροστα απο το πουλι σπανια βαζω μονο αν ειναι μακρυα.
ΦΙΛΕ ΕΙΠΕΣ,,το πιο βασικο ειναι το κοντακι να ειναι στα μετρα σου,,,ΕΣΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΑΥΤΟ?
ΕΓΩ ΠΡΟΣΟΠΙΚΑ ΕΣΤΙΑΖΩ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΚΤΑ ΠΧ ΜΙΑ ΛΑΠΜΑ..ΕΠΟΜΙΖΩ ΣΟΣΤΑ ΟΠΟΣ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΕΝΑ ΣΤΟΧΟ ,,ΟΤΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ..ΕΙΜΕ ΔΕΞΙΟΧΕΙΡΑΣ ΚΛΕΙΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΑΝ Η ΑΚΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ ΕΙΝΑΙ ΟΚ,ΑΝ ΟΧΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΠΟΥ ΤΣΙΑΜΕ ΤΣΙΕ ΤΣΙΗ ΗΝΤΑ ΠΟΥ ΚΑΜΝΟΥΜΕ.
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από πανικος »

Να μην βλεπεις την ριγα να ανηφοριζει ουτε να μην την βλεπεις καθολου κατα την επομιση.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από Sergios »

Φίλε ΑΝ το όπλο είναι στα μέτρα σου θέλει προπόνηση.....κάθε σεζον θα είσαι και καλύτερος....με τη διόφθαλμη σκόπευση έχεις καλήτερη αντίληψη του χώρου και της ταχύτητας του θηράματος....προσωπική άποψη....εγώ κλείνω το μάτι μου μόνο στα κάθοντα....σιγά σιγά θέλει εμπειρίες.....και ο πιό έμπειρος κυνηγός να αλλάξει όπλο θέλει κι αυτός τον χρόνο προσαρμογής του....
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: ,,κυνηγετικη σκοπευση

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

πανικος έγραψε:Να μην βλεπεις την ριγα να ανηφοριζει ουτε να μην την βλεπεις καθολου κατα την επομιση.
ΦΙΛΕ ΕΠΙΔΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΣΕΝΑ ΤΗ ΡΙΓΑ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΙΔΑ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑΜΠΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΟΣΤΟ ΚΑΤΕ ΕΜΕΝΑ ,,ΘΑΜΠΑ..
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ”