Σκοπευτήριο Ως Χόμπυ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Σκοπευτήριο Ως Χόμπυ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Αν και το ξανασυζητησαμε νομιζω.

To σκοπευτηριο πραγματικα ειναι ενα πολυ ωραιο hobby αλλα και προπονηση κατα τη νεκρα περιοδο κυνηγιου.

Μιλω για ενα απλο κυνηγο και οχι σκοπευτη που πεζει σε παγκυπριους επισημους αγωνες.

Αλλα οσον αφορα το κοστος? Περιπου θελεις 20 ευρω για μια φορα και να πεξεις 2 πουλες μαζι με τα φυσιγγια σου.

Θεωρειτε οτι ειναι καλη η τιμη της πουλας (25 δισκοι)? Λατσια: 5 ευρω, Παλαιομετοχο: 4 ευρω , για τα αλλα σκοπευτηρια δεν γνωριζω.

Θελεις να πηγαινεις συνεχεια αλλα το κοστος σε αποτρεπει σε ετσι εποχες.

Επισης εχει ατομα που θα τους ελεγα "αρρωστους" με την καλη εννοια, που οποτε παεις σκοπευτηριο θα τους δεις εκει. Πλεον εκει το σκοπευτηριο γινεται στεκι - καφενειο - παρεα και κυνηγετικες κουβεντες.

Επισης μπορεις να δοκιμασεις ετοιμα φυσιγγια αλλα και ιδιογομωσεις στον πινακα και σε καταλογους.

Εμενα το μονο που με προβληματιζει ειναι το κοστος.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από Savvas »

Δυστυχως οχι μονο εσενα φιλε. Τωρα για τα 20 ευρω νομιζω ειναι λιγα που δηλωνεις. Τι υπολογιζεις?

Οπως και να εχει νομιζω θα επρεπε να βρουν τροπο να μειωσουν τις τιμες.Θα μου πεις μα εχουν ψηλο κοστος. Ναι φυσικα, αλλα οταν μειωθει το συνολικο ποσο που δαπανα καποιος τοτε εχω την εντυπωση οτι θα διπλασιαστει η κινηση στα σκοπευτηρια και ετσι θα επελθει συνεργεια.

Ομως φαινεται οτι και σε αυτον τον τομεα υστερουμε πολυ σε επαγγελματισμο, αν και ειναι απο τα κορυφαια αθληματα στη χωρα μας και θα επρεπε να τυγχανει περετερω προσοχης.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από Γιατρός »

Είναι τζόγος για πολλούς. Ρωτάτε και τις οικογένειες τους
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Savvas έγραψε:Δυστυχως οχι μονο εσενα φιλε. Τωρα για τα 20 ευρω νομιζω ειναι λιγα που δηλωνεις. Τι υπολογιζεις?
Εβαλα το ελαχιστο κοστος. Αν παρεις 2 πουλες προς 4 ευρω = 8 ευρω και 3 πακετα φυσιγγια προς 4 - 4.20 το πακετο καπου στο 20ευρο εισαι.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από Savvas »

Στο πολυ ελαχιστο συμφωνουμε φιλε, ομως για να ειμαι μεσα εγω υπολογιζω ενα 30ευρω γιατι ειπαμε θα το κανουμε σαν χομπι ετσι θα εχει και καμια ποκουα καμια σιοκολατουα κτλ. ;)
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από giorgos80 »

Savvas έγραψε:Στο πολυ ελαχιστο συμφωνουμε φιλε, ομως για να ειμαι μεσα εγω υπολογιζω ενα 30ευρω γιατι ειπαμε θα το κανουμε σαν χομπι ετσι θα εχει και καμια ποκουα καμια σιοκολατουα κτλ. ;)
Ε και λιγη πεζινουα :)
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από christy2000 »

2 πουλες δεκα ευρω,φυσιγγια δεκα ευρω,ετα εικοσι,πεζινες να παεις τζε ν'αρτις που εσσο αλλα πεντε εξι ευρο ετα 26,καμια ποκκα κανενα σουξου μουξου,ετα 30,για να εχει ουσια και να ανεβεις σε ενα επιπεδο τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα,ετα 60 την εφτομα,επι τεσσερα τον μηνα ετα 240........γοραζεις εξοχικο τζε διαστα στη δωση! :lol: 8-)
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από Artemis G. »

christy2000 έγραψε:2 πουλες δεκα ευρω,φυσιγγια δεκα ευρω,ετα εικοσι,πεζινες να παεις τζε ν'αρτις που εσσο αλλα πεντε εξι ευρο ετα 26,καμια ποκκα κανενα σουξου μουξου,ετα 30,για να εχει ουσια και να ανεβεις σε ενα επιπεδο τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα,ετα 60 την εφτομα,επι τεσσερα τον μηνα ετα 240........γοραζεις εξοχικο τζε διαστα στη δωση! :lol: 8-)
ρε φιλε εν πιστευκω να παει καποιος και να πιασει 2 ππουλες και 2 κουτια χαρτουτσιες.... αφου η ππουλα εν 26 δισκους που δια...αρα και καποιος που και σκοπευτης να ειναι σιγουρα θα χασει εστω και ενα δισκο.... αρα βαλε αλλο +4-5 ευρω.... ενε τα 4 ευρω ομως.... εγω προσφατα που επεια εκατσεν μου 28 ευρω η κουβεντα....
βασικα ειτε σκοπευτηριο παεις ειτε καπου για 3 ποτα το ιδιο σου ερκετε.... :lol:
οντως θα συμφωνησω οτι ειναι κατι σαν εθισμος... οταν εθιστεις τρωεις πολλα λεφτα οπως το τζογο....

εμενα αποψη μου ειναι οτι εν ψηλες οι τιμες... ειδικα στα λατσια....
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

Σκοπ. Παφου για μελη €5 και μη μελη €8 ...
Τουτοι εν ακριβοι και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο να προσφερει... 5 γηπεδα ολες οι μηχανες ιδιες πορειες ...
The best there is
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΣKOΠΕΥΤΗΡΙΟ ως Hobby

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Οταν πηγενα ετσι εντατικα 2 με 3 φορες την εφτομα ( ΠΚ .προ κρισεις :) )εθελα 100 με 150 την εφτομα και κατι ποτα βαλε ολα 200 , βρισκομουν στο οριο που ξεκινα ο εθισμος, με εκεινα τα λεφτα επιανα οπλο των 5000 ευρο εναν καθε χρονο , για να μεν πω παραπανω , ευτυχως νομιζω :) επρολαβατο .
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ”