Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Απάντηση
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από cyprohunter »

Δημιουργώ αυτό το θέμα για να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε τα αποτελέσματα κάποιων απο των 3 αγωνισμάτων. (Ειδικά σκητ-τραπ αντρών) παρακολούθησα τον τελικό σκητ των γυναικών το Σάββατο όπου η 2η Άντρη και η 2η Παναγιώτα αντιπροσώπευσαν επάξια το νησί μας. Δυστηχώς ηττήθηκαν απο μια Ταηλανδέζα όπου δεν κατάφεραν να την κρατήσουν στην 3η θέση όπου την είχαν κατα την περισσότερη δειάρκεια του αγώνα. Δυστηχώς δεν κατάφερα να παρακολουθήσω τον τελικό σκητ αντρών λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων. Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας.
Α.Καβαλλάρης
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από admin »

Φίλε στην Αρχική σελίδα του περιοδικού υπάρχουν όλα τα νέα για την σκοποβολή και ενημερώνεται η σελίδα πολύ έγκαιρα εκεί μπορε΄ςι να βρείς αυτό που ζητάς http://www.cyprushuntingmagazine.com/
Προσέχουμε...για να έχουμε
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από cyprohunter »

Πότε θα ενημερωθεί η σελίδα;
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από admin »

είναι ενημερωμένη
Προσέχουμε...για να έχουμε
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από cyprohunter »

Ευχαριστώ πολύ... Μας τίμησαν οι αθλητές μας πάλι! Συγχαρητήρια και σε αυτούς και στην ομάδα της Ελλάδας :D
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από kypros »

Μπραβο σε ολα τα παιδια του κυπριακου σκεετ. Βγαζουν συνεχεια την κυπρο στο βαθρο των μεταλλειων οπου και αν αγωνιζονται. Ενα αθλημα με πολυ ψηλο επιπεδο στη κυπρο που πρεπει να αποτελει παραδειγμα.

Πολυ καλοι σκοπευτες και ακομα καλυτεροι κυνηγοι!! Προσωπικοι μου φιλοι και σειραες στο στρατο, τους ευχομαι να συνεχισουν να κερδιζουν τα παντα και θα ρθει και το ολυμπιακο, που θα παει!

ΥΓ. Αν δειτε ενα σκετερ να κυνηγα θα καταλαβεται τι πραγματικα σημαινει πεζω καλα στο κυνηγι!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από cyprohunter »

kypros έγραψε:Μπραβο σε ολα τα παιδια του κυπριακου σκεετ. Βγαζουν συνεχεια την κυπρο στο βαθρο των μεταλλειων οπου και αν αγωνιζονται. Ενα αθλημα με πολυ ψηλο επιπεδο στη κυπρο που πρεπει να αποτελει παραδειγμα.

Πολυ καλοι σκοπευτες και ακομα καλυτεροι κυνηγοι!! Προσωπικοι μου φιλοι και σειραες στο στρατο, τους ευχομαι να συνεχισουν να κερδιζουν τα παντα και θα ρθει και το ολυμπιακο, που θα παει!

ΥΓ. Αν δειτε ενα σκετερ να κυνηγα θα καταλαβεται τι πραγματικα σημαινει πεζω καλα στο κυνηγι!
Oh, stop it you... :oops: 8-) :lol:
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από admin »

kypros έγραψε:Μπραβο σε ολα τα παιδια του κυπριακου σκεετ. Βγαζουν συνεχεια την κυπρο στο βαθρο των μεταλλειων οπου και αν αγωνιζονται. Ενα αθλημα με πολυ ψηλο επιπεδο στη κυπρο που πρεπει να αποτελει παραδειγμα.

Πολυ καλοι σκοπευτες και ακομα καλυτεροι κυνηγοι!! Προσωπικοι μου φιλοι και σειραες στο στρατο, τους ευχομαι να συνεχισουν να κερδιζουν τα παντα και θα ρθει και το ολυμπιακο, που θα παει!

ΥΓ. Αν δειτε ενα σκετερ να κυνηγα θα καταλαβεται τι πραγματικα σημαινει πεζω καλα στο κυνηγι!
Πάς τούτι την κουβέντα ρε Κύπρο να σου πώ μιαν ιστορία να γελάσουμε....

Το 2000 είμασταν κολέγιο και κάναμε πολύ παρέα με τον Γιώργο Αχιλέων. επέσαν τσίκλες λυθροδόντα και εγώ ως συνήθως έκαμα την γή πηγή να μάθω που αν και ήμουν εκτός τον περιοχών μου. Έμαθα τελικά και είπα και του Γιώργο να τον πάρω μαζί μου. Πάμε λοιπόν το πρωί ο Γιώργος με τον Berazzi του τον αγωνιστικό εγώ με τον Beretta μου τον 30 άρι..Στεκούμαστε ποφύσημα φκαίνει ένα φάντασμα γυρίζω το όπλο μπάμ έπεσε η πρώτη. Μπάμ έπεσε ακόμη μια πίσω της.. Ο Γιώργος όσπου να καταλάβει πόθεν έρκουνταν είχα πιάσει 4. Ξημερώνει εξεκινήσαν να κινούνται περνά μιά έτσι που μακριά του Γιώργου φωνάζω του ήταν καμιά 50 άρια μέτρα απόσταση φακά της 2 πάει έρκετε σε έμένα καμια΄70 μέτρα απόσταση φακώ της μια πέφτει. Τέλοσπάντων εκρατούσα καμια΄10 αριά και ο Γιώργος έν έπαιξε κυρίως γιατί τα περισσότερα πουλιά ψηλοπετούσαν. Σε μία φάση έπαιξε μιαν και ήταν κουτσοφτερη , εφώναξε μου να πάω να τον βοηθήσω να την έβρει. Πάω τσαμε΄ανακατώναμε τα χόρτα σε κάποια φάση ακούω ένα τσίπ γυρίζω μια ψηλή πουπάνω μας, γυρίζω το όπλο φακώ της μια έπεσε. Θωρεί την ο Γιώργος και βούρά να πάει να την πιάσει. 'Πιάνω την εγώ τούτη λαλεί μου τσαι πιάσε εσύ τούτι που γυρεύκουμε.... :D Τέλοσπάντων επέρασε ο καιρός πέρσι εβρέθηκα με τον Γιώργο και τον προπονητή του τον Beneli λαλεί του ο Γιώργος This is my friend Aristos he is very good shooter in Tsikles :lol: :lol:

Ωραίες εποχές τότε ήμουν κάτι σαν τον Σωρτήρι 129 , αθκιασερός τσινή , πιλότα, σκοπευτήρια , αγώνες την μέρα ... την νύχτα :twisted:

Αλλά πράγματι ορισμένη σκοπευτές που ασχολούνται με το κυνήγι είναι φοβεροί κυρίως σκοπευτές του sporting θα έλεγα ΄. Οι αθλητές του skeet και του τραπ πολλές φορές οι προπονητές τους , τους απαγορεύουν αν κυνηγούν είναι κακή επιρροή γιατί αλλάζει η ταχύτητα σκόπευσης...' Αλλά πάνω στα σχιστά και τα γρήγορα ποκαπνίζουν τα!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

Φιλε Αριστε δεν ξερω για τον Αχιλλεως δεν τον ειδα προσωπικα σε κυνηγι..απλα δεν μπορεις να πεις οτι ενας αθλητης του σκεετ εχει προβλημα στις μακρινες βολες νομιζω.επεζα κ εγω σκεετ αλλα δεν εχω προβλημα.εγω ειδα τον Αντωνη Νικολαιδη που τον ξερω προσωπικα σε κυνηγι τζικλας...κοντα μακρια μεσουρανα η ποινη της εν κομμενη.ειναι απηστευτος.εν η κουβεντα που λαλουν περνουν 2 τζικλες και παιζει 3!συμφωνο ομως φιλε Αριστε οτι ενας σκεετερ εχει μεγαλο πλεονεκτημα στις γρηγορες βολες αλλα δεν στερει στις μακρινες.
Φιλικα αυτη ειναι η αποψη μου..
dimitris savva

Re: Αποτελέσματα Cyprus Grand Prix 2013

Δημοσίευση από dimitris savva »

απο οσο γνωριζω ο Αχιλλεως δεν ειναι κυνηγος
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ”