ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Απάντηση
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από WAFFEN »

κυριοι ειναι οντως αληθεια οτι παλι αναστελλεται η λειτουργια του νεου σκοπευτηριου Λαρνακας λογω του οτι ακυρωθηκαν οι τελευταιες προσφορες μηχανων? Αν πραγματι εχουν ετσι τα πραγματα, τοτε μας χαρακτηριζω σαν μια τριτοκοσμικη χωρα με κατοικους θυματα των καθε κερδοσκοπων. μπραβο σας κυριοι υπευθυνοι των καταστασεων αυτων.
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από mikros »

Εν εχουμε υποθεση σε αυτον τον τομεα!!!
Εχει 2 χρονια που θα ηταν ετοιμο αλλα ουλλο αναστελλετε που το πασχα στο καλοκαιρι και που το καλοκαιρι στον χειμονα!!!


Με την βοηθεια του θεου ελπιζουμε να ανηξει το Πασχα!!!Ετσι ειπαν...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
EVANTHIS LOIZOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 21:54

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από EVANTHIS LOIZOU »

Καλησπερα σε ολους σας και ΚΑΛΟ ΝΕΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ :)
Ο βασικος λογος που μπηκα στο Κυνηγετικο Φορουμ ειναι διοτι θελω να μιλησω για ακριβως αυτο το θεμα που ονομαζεται Σκοπευτηριο Λαρνακας.
Ειμαι απο εκεινους που στησαμε το Σκοπευτηριο και υπηρξα δραστηριο μελος του ΔΣ για αρκετο διαστημα.
Χερι με χερι δουλεψαμε μαζι με τον Ανδρεα τον Πραστιτη, τον Ευπλοιο τον Βορκα (Θεος μακαρισει τες ψυχες τους) και με την ηγεσια του Κου Μιλτη καταφεραμε ΘΑΥΜΑΤΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ, σιγα σιγα καταφεραν να παρεισφρυσουν μεσα στα "Πραματα" τα οικονομικα συμφεροντα, η κακοδιαχειρηση και πολλα αλλα που ειχαν σαν αποτελεσμα την παρακμη του θεσμου και τελικα την διαλυση.
Με πονο ψυχης παρακολουθω τα τελευταια χρονια αυτη την στημενη κοροιδια εκ μερους του Κου Προκοπη Γαβριηλιδη προς εμας και θλιβομαι αφανταστα.
Εχω καταγγειλει επωνυμα στην Γενικη Ελεκτρια τες ενεργειες του που μονο σκοπο εχουν το προσωπικο του οικονομικο ωφελος και ευτυχως εχω εισακουστει.
Στην προσφατη ΓΣ ειχα σκοπο να παρευρεθω, να ψεξω την κατασταση και θα υπεβαλλα υποψηφιοτητα για να μπω στα ποδια του.
Η κακη ωρα ομως (δυστυχως εχασα ενα απο τα αδελφια μου σε ατυχημα με οπλο) με κρατησε μακρια.
Ειμαι πολυ θυμωμενος οχι τοσο με τον Εμπορα τον Προκοπη, στο κατω κατω εκεινος κανει εκεινο που ξερει να κανει, αλλα με ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΚΑΛΛΙΩΤΕΣ που σαν ΑΡΝΙΑ ανεχεστε αυτη την κοροιδια για 10 χρονια.
ΕΙμαι ετοιμος, εστω και τωρα, αν βρεθουν ανθρωποι με ΚΚΟΤΣΙΑ να ζητησουμε νεα ΓΣ και να τον διωξουμε αν θελουμε να δουμε κατι καλο.
Ερωτω Δημοσια. Καλα βρε παιδια :?: Δεν εχουμε επιτελους λιγη αξιοπρεπεια σ'αυτη την Πολη :?:
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από mikros »

ΕΥΑΝΘΗ μου καλος ηρθες!!!!

Πρεπει να παμε οργανομενοι!!! και οχι μονο ΣΚΑΛΙΩΤΕΣ !!!
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από WAFFEN »

κυριε Λοιζου, πως μπορει να συγκαλεστει εκ'νεου συνελευση μιας και δεν ξερουμε πως μπορει καποιος να εγγραφει μελος και να εχει αποψη/ψηφο? που πρεπει να απευθυνθει γι'αυτο?
απ'οσα τυγχανει να γνωριζω, τα περισσοτερα μελη ειναι υποστηρικτες του σημερινου καθεστωτος, τι μπορει να γινει? ειλικρινα η κατασταση ειναι περα για περα γελια και τραγικη ταυτοχρονα. πραγματικα φταιμε εμεις οι σκαλιωτες που τα ανεχομαστε και εγω προσωπικα θα ηθελα ουδετερους και δραστηριους ανθρωπους διαχειρηστες της καταστασης αυτης. φυσικα, και οχι εμπορους και σκοπευτες. μονο στην Ευρωπαικη Κυπρο συμβαινουν αυτα.
η Γενικη ελεγκτρια τι σας ειπε για τις επιστολες σας? εκανε καποιες ενεργειες/ερευνες? εγινε κατι?
EVANTHIS LOIZOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 21:54

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε Ευχαριστω για το Καλωσορισμα :)
Αμα λεω "Σκαλλιωτες" εννοω ΟΛΟΥΣ οσους ΖΟΥΝ στην Πολη και Επαρχια.
Πεζοπορους, Επαητες, Ανορθωσιατες, Αλκεους, Σαλαμινεους, ΟΛΟΥΣ :lol: :lol:
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από mikros »

Εκοπσες λια χρονια πισω... εχουμε μια ομαδα που ονομαζετε Α.Ε.Κιτιον που επεξε και στο Ευροπα... :lol:

Εστηλα σου προσοπικο μυνημα...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
EVANTHIS LOIZOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 21:54

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από EVANTHIS LOIZOU »

Κατ'αρχη χρειαζεται να ζητηθει το ΜΗΤΡΩΟ ΜΕΛΩΝ για να δουμε ποσοι εχουμε μεινει.
Οντως ο Κυριος Γαβριηλιδης φαινεται οτι εφροντισε να διαγραψει σχεδον ολους οσους δεν πληρωναν συνδρομες (να πληρωναν ΠΟΥ και ΠΟΙΟΝ :?: ) ουτως ωστε να μεινει ενας "δικος" του πυρηνας και να κανει οτι θελει.
Γενικη Συνελευση συγκαλειται με αιτημα των μελων. Δεν θυμαμαι τωρα σε ποιο ποσοστο αλλα το προνοει το καταστατικο.
Η Γενικη Ελεκτρια μου εστειλε 2 φορες απαντησεις. Οπως εγινε δημοσια γνωστο, εκανε προσωπικες παρεμβασεις και εψεξε με τον χειροτερο τροπο το γεγονος οτι εμποροι εχουν θεσεις κλειδια στα Σωματα των Ομοσπονδιων.
Υποψιν οτι κατα την ΓΣ ο Κος Προκοπης ειχε σκοπο να με "καταγγειλει" στους "ακολουθους του" οτι εστειλα τες επιστολες. Δεν το εκανε ομως διοτι θα παραβιαζε το απορρητο των ΠΔ μου και φοβηθηκε. Εγω ομως ΔΕΝ εχω να φοβηθω κανεναν και τιποτε και λεεω οτι θα συνεχισω να αγωνιω ΔΗΜΟΣΙΑ για το μελλον του Σκοπευτηριου μας.
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από WAFFEN »

ε, τοτε πως μπορουμε να προωθησουμε την ιδεα αυτη για νεα γ.συνελευση? με εγγραφη νεων μελων?
και αν τα καταφερουμε τοτε ποιοι θα αναλαβουν?
παντως πρεπει να γινει κατι διοτι οπως αντιλαμβανομαι τα πραγματα ουτε μεσα στο 2012 δεν θα λειτουργησει το καταραμενο αυτο σκοπευτηριο.
αν ειναι λογω του κ.Γαβριηλιδη που γινονται ολα αυτα, τοτε ας του δωσουν ειδικη αδεια και ας κανει το δικο του ιδιωτικο σκοπευτηριο καπου αλλου.
τι καταντια ειναι αυτη τελοσπαντων, ποσο απλειστος κοσμος υπαρχει? για να γινει κατι σ'αυτον τον τοπο πρεπει να υπαρχουν συμφεροντα, κερδη και μιζες. ειναι πλεον κοροιδια, καταντησε κουραστικο.
EVANTHIS LOIZOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 21:54

Re: ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δημοσίευση από EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε :!:
Αυτο που καταφερε κατα κυριο λογο ο Προκοπης ειναι να ΔΙΑΛΥΣΗ τον κοσμο του Σκοπευτηριου.
Με το να κρατα τον χωρο κλειστο, αποκλειει την συγκεντρωση του κοσμου, τες συζητησεις και την κριτικη.
Δουλεψε συστηματικα και με προγραμμα.
Οταν του υπεδειξα σε ΓΣ οτι πρεπει να φερει τον κοσμο πισω, με ειρωνευτηκε ο ανθρωπος οτι ο κοσμος δεν ενδιαφερεται.
Εκεινο που χρειαζεται ειναι να μαζευτουμε καμμια 30ρια μελη και να αποφασισουμε για τα επομενα βηματα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ”