Χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο ο Αχιλλέως

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο ο Αχιλλέως

Δημοσίευση από GiorgosT »

Ο Ολυμπιονίκης μας, Γιώργος Αχιλλέως κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Σκοποβολής που διεξήχθη στο Λονάτο της Ιταλίας. Ο αθλητής μας πέρασε στον τελικό με 122/125, όπου έκανε το απόλυτο 25/25 και στη διαδικασία του σουτ οφ μαζί με τον Ρώσο, Shomin Valeriy, που ισοβαθμούσαν στα 147/150, τον κέρδισε έχοντας 14 έναντι 13 του Ρώσου αθλητή και κατέκτησε την πρώτη θέση.

Ο σκοπευτής μας δείχνει με τον τρόπο αυτό αφενός την ετοιμότητά του ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου το καλοκαίρι και αφετέρου τη σωστή προετοιμασία που γίνεται με τους προπονητές του όλο αυτό το διάστημα.

Ο Γιώργος Αχιλλέως επιστρέφει αύριο (08/05) στην Κύπρο όπου θα συνεχίσει σε εντατικότερους ρυθμούς τις προπονήσεις του για τη συνέχεια.

Η δήλωση του Γιώργου Αχιλλέως, μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου: «Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και ευτυχισμένος με την απόδοσή μου και την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στη διοργάνωση. Όσο περνάει ο καιρός πρέπει να ανεβάζω ρυθμούς ώστε να παρουσιαστώ έτοιμος στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Γίνεται εκπληκτική δουλειά από όλους τους προπονητές μου και τους συνεργάτες μου και αυτό φαίνεται και στην πράξη. Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω για ακόμα μια φορά όλους τους χορηγούς μου γιατί σε αυτούς οφείλω ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της επιτυχίας μου καθώς είναι δίπλα μου και με στηρίζουν σε κάθε μου βήμα».
http://www.sigmalive.com/sports/shooting/cyprus/487618
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο ο Αχιλλέως

Δημοσίευση από marinos.a »

Μπράβο και πάλι μπράβο
Si vis pacem, para bellum
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο ο Αχιλλέως

Δημοσίευση από AU-79 »

Ετο που εν το ταλεντο της Κυπρου στην σκοποβολη οι Βραζιλιανοι εν στη μαππα οι Τζαμαικανοι στο σπριντ οι Κινεζοι να σπαζουν ρεκορ στο ποιος τρωει ποιο γληορα humberger :lol: Και εμεις αντι να δωκουμε βαση και χρημα να προβαλουμε τα ταλεντα μας τσαμε που το εχουμε βουρουμε τα ττενις και τους Παγδατιες

Μπραβο Γιωργο ελπιζω για το χρυσο στους Ολυμπιακους!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο ο Αχιλλέως

Δημοσίευση από Anthimos »

AU-79 έγραψε:Ετο που εν το ταλεντο της Κυπρου στην σκοποβολη οι Βραζιλιανοι εν στη μαππα οι Τζαμαικανοι στο σπριντ οι Κινεζοι να σπαζουν ρεκορ στο ποιος τρωει ποιο γληορα humberger :lol: Και εμεις αντι να δωκουμε βαση και χρημα να προβαλουμε τα ταλεντα μας τσαμε που το εχουμε βουρουμε τα ττενις και τους Παγδατιες

Μπραβο Γιωργο ελπιζω για το χρυσο στους Ολυμπιακους!
+1
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ”