Διδακρα

Άβαταρ μέλους
panayiotis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 23:35

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από panayiotis »

kypros έγραψε:
Μοδεστος έγραψε:παιδια ξερει κανενας ποσα πληρονεις στο ολυμπιακο σκοπευτιριο για μαθηματα??
και αν ξερετε τις μερες που εχει μαθημα
φιλικα Μοδεστος

επειδη ειδα αυτο το ποστ τωρα τυχαια θα ηθελα να πω οτι η ημημαθια ειναι πολυ χειροτερη απο την αμαθεια. καλυτερα να μην πηγαινει καποιος σκοπευτηριο παρα να πηγαινει και να ακουει οποινδηποτε δεν ειναι καθηγητης σκοποβολης. οποτε αν θα το κανεις να το κανεις με καποιον που διδασκει σκοποβολη η καποιον σκοπευτη που διδασκει ερασιτεχνικα. και αν εισαι νεαρος προτιμα το σκεετ.
Και γιατι ρε φιλε να προτιμησει το skeet ???
HUNTING FOR EVER
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από Costas_ »

Συμφωνώ με τον Κύπρο για το σκέετ.

Επειδή είναι το μόνο άθλημα στο σκοπευτήριο στο οποίο εάν βελτιωθείς έστω και λίγο θα δείς πολλή βελτίωση και στις κυνηγετικές σου εξωρμήσεις. Το σπόρτινγ είναι περισσότερο για να περνάς ευχάριστα την ώρα σου και όχι τόσο βοηθητικό όσο το σκέετ.
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από tracker686 »

μια μερα οταν ημουν σκοπευτηριο και περιμενα καποια παιδεια να τελειωσουν για να αρχισουμε εμεις,ειχε ενα ρε παιδεια μιλουμε ηταν καθηγητης εκανε κατι πεξυματα σε κατι ταχυτητς,σε κατι αποστασεις μου εκανε φοβερη εντυπωση....τελειωσαν τα παιδεια και παω κοντα στο τυπο και του λεω 'μπραβο ρε φιλε εισαι παρα πολυ καλος στη σκοπευση,εσυ σπανια πρεπει να χανεις θηραμα' και μου απαντα ο τυπος 'ρε φιλε μου λεει ασε που στο σκοπευτηριο με βλεπεις ετσι και εχω τετοιες καλες αποδοσεις,εμενα να μου βαλεις γαιδαρο να πετα στο κυνηγη δεν θα τον πετυχω' και μου ξαναειπαν αυτη την κουβεντα οτι και να εισαι καλος στους δισκους δεν σημαινει απαρετιτα να σε και καλος στο κυνηγη...
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από kypros »

panayiotis έγραψε:
kypros έγραψε:
Μοδεστος έγραψε:παιδια ξερει κανενας ποσα πληρονεις στο ολυμπιακο σκοπευτιριο για μαθηματα??
και αν ξερετε τις μερες που εχει μαθημα
φιλικα Μοδεστος

επειδη ειδα αυτο το ποστ τωρα τυχαια θα ηθελα να πω οτι η ημημαθια ειναι πολυ χειροτερη απο την αμαθεια. καλυτερα να μην πηγαινει καποιος σκοπευτηριο παρα να πηγαινει και να ακουει οποινδηποτε δεν ειναι καθηγητης σκοποβολης. οποτε αν θα το κανεις να το κανεις με καποιον που διδασκει σκοποβολη η καποιον σκοπευτη που διδασκει ερασιτεχνικα. και αν εισαι νεαρος προτιμα το σκεετ.
Και γιατι ρε φιλε να προτιμησει το skeet ???
το σκεετ για ενα ατομο το οποιο ακομα διαμορφωνει την σκοπευτικη του ταυτοτητα ειναι φοβερα βοηθητικο ενα διδακτει απο ενα εμπειρο ατομο. τα οφελη ειναι πολλαπλα και αν θελεις μπορουμε να τα αναλησουμε. δεν ειναι τυχεο που ολοι οι σκεετερ ειναι ατομα που δεν μπορει να συναγονιστει στο κυνηγι κανενας αλλοσ. δεν υπαρχει οτιδηποτε που μπορει να σε καμει τοσο καλο στο κυνηγι οσο το σκεετ και αυτο ειναι αποδεδιγμενο
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
andros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010, 18:19

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από andros »

'ρε φιλε μου λεει ασε που στο σκοπευτηριο με βλεπεις ετσι και εχω τετοιες καλες αποδοσεις,εμενα να μου βαλεις γαιδαρο να πετα στο κυνηγη δεν θα τον πετυχω' και μου ξαναειπαν αυτη την κουβεντα οτι και να εισαι καλος στους δισκους δεν σημαινει απαρετιτα να σε και καλος στο κυνηγη...

ε λογικό ρε κοπέλια αν βάλω 10 μηχανάες των δίσκων πάνο στο βουνό τζαι πώ ενός καλου σκοπευτή να ξεκινήσει που τον ποταμό να φκεί τον κρεμμό να ρέξει που μες τα αρκάτζια τζαι μες τα λατζιερά τζαι να του διά ο ήλιος πας την κκελλέν τζαι να του σίρνω τους δίσκους όποτε θέλω εγώ πε μου πόσους εν να έβρει :?: οι φατσιές τζαι τα χτάρματα εν να παραπάνο που τους δίσκους που εν να πέξει :lol: εν τζαι θέλω να θίξω κανένα αλλά άλλο να στέκεσε άνετος τζαι ωραίος πάνο στον βατήρα τζαι να έχεις τον χρόνο σου να προετοιμαστείς για το χτύπημα σου τζαι άλλο να τρέχουν που πάνο σου τα δρώματα που μόλις εφκήκες που ένα δίσβατο μέρος τζαι τζιαμέ που προσπαθείς να πάρεις μια θκιυο αναπνοές :o φρρρουουουο! φέφκει που μες τα πόθκια σου ο πέρτικος τζαι σου μάσιεσε να καταλάβεις εν να που εγίνικεν πόσο μάλλον να τον παίξεις :!:
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από NIKOLAS »

ενας καλος και προπονημενος σκοπευτης που εχει και την εμπιρια του κυνηγιου δηλ ξερει τις τεχνικες του καλα σιγουρα εχει πολλα υπερ(ετυχε να δω τετια ατομα και πραγματι ειναι φοβεροι!!)
υπαrχουν ατομα φυσικα που δεν εχουν ιδεα απο σκοπευτηριο και παλι ειναι τοπ κυνηγοι ,ειναι ολα μες το παιχνιδι :D
Άβαταρ μέλους
andros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010, 18:19

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από andros »

NIKOLAS έγραψε: υπαrχουν ατομα φυσικα που δεν εχουν ιδεα απο σκοπευτηριο και παλι ειναι τοπ κυνηγοι ,ειναι ολα μες το παιχνιδι :D
εφώναξες μου? :lol: :lol: :lol: :lol:
οκ πέρα της πλάκας εγώ πιστεύω οτι το σκοπευτήριο και το κυνήγι έχουν ορισμένες ομοιώτητες αλλά έχουν και πάρα πολλες διαφορές τώρα αν κάποιος καταφέρνει και τα συνδιάζει αυτά τα δύο τότε είναι πολυ τυχερός
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από NIKOLAS »

andros έγραψε:
NIKOLAS έγραψε: υπαrχουν ατομα φυσικα που δεν εχουν ιδεα απο σκοπευτηριο και παλι ειναι τοπ κυνηγοι ,ειναι ολα μες το παιχνιδι :D
εφώναξες μου? :lol: :lol: :lol: :lol:
οκ πέρα της πλάκας εγώ πιστεύω οτι το σκοπευτήριο και το κυνήγι έχουν ορισμένες ομοιώτητες αλλά έχουν και πάρα πολλες διαφορές τώρα αν κάποιος καταφέρνει και τα συνδιάζει αυτά τα δύο τότε είναι πολυ τυχερός
:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από BECCACCIA »

εγω παιδεια δεν μπορω να πιστεψω οτι ενας πολυ καλος σκοπευτης δεν θα σταυρωνη θηραμα στο κυνηγι.αμα δεν τρεμουν τα ποδια του την ωρα που σημαδευκη ειναι φουτζεκι τζαι κατω.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Διδακρα

Δημοσίευση από admin »

Πάντος όταν είμασταν φοιτητές επήγαμε με τον Γ. Αχιλλέως στις τσικλες στον Λυθροδόντα αμμα είσχε καμιά πάνω απο 25 μέτρα εν τις εκούτσιαν τσε έπαιζα τις εγώ με τον τριανταρι μου τσαι έκαμνα του και πλάκα μετά. Έτσι ένει για να καταλάβεται ο προπονητής του , του είχε απαγορεύσει να πηγαίνει κυνήγι για να μην μπερδευεται στην ταχύτητα του
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ”