Θέλω να αλλάξω πλευρά επώμισης /σκόπευσης

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Alfa33s16v
Full Member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 22:21
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Θέλω να αλλάξω πλευρά επώμισης /σκόπευσης

Δημοσίευση από Alfa33s16v »

Εχω προσεξει οταν ειμαι σπιτι και επομιζω σε διαφορα πραγματα με ανοιχτα τα ματια που ειναι σταθερα οτι οταν βλεπω μονο στον στοχο και οχι τα σκοπεφτικα του οπλου ειμαι πανω στον στοχο. τωρα οταν επομισω και προσπαθησω να σημαδεψω με το σκοπεφτικο του οπλου τον στοχο τοτε βλεπω αλλα τον αλλων.
Και αυτο με βαζει σε σκεψεις οτι με πολλη δουλεια και προπονηση θα καταφερω να κυνηγω και με τα δυο ματια ανοιχτα.. απο την αλλη ομος φοβαμαι οτι θα τα κανω χειρωτερα απο το οτι ειναι τωρα.
Πια ειναι η γνωμη σας??
If They don't hunt in heaven, Then I'm not going!!
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: Θέλω να αλλάξω πλευρά επώμισης /σκόπευσης

Δημοσίευση από isimerinos »

Alfa33s16v έγραψε:Εχω προσεξει οταν ειμαι σπιτι και επομιζω σε διαφορα πραγματα με ανοιχτα τα ματια που ειναι σταθερα οτι οταν βλεπω μονο στον στοχο και οχι τα σκοπεφτικα του οπλου ειμαι πανω στον στοχο. τωρα οταν επομισω και προσπαθησω να σημαδεψω με το σκοπεφτικο του οπλου τον στοχο τοτε βλεπω αλλα τον αλλων.
Και αυτο με βαζει σε σκεψεις οτι με πολλη δουλεια και προπονηση θα καταφερω να κυνηγω και με τα δυο ματια ανοιχτα.. απο την αλλη ομος φοβαμαι οτι θα τα κανω χειρωτερα απο το οτι ειναι τωρα.
Πια ειναι η γνωμη σας??
φιλε να σε δει καποιος που καταλαβει να σου πει σιουρα γιατι ετσι εν γινεται δουλεια
Άβαταρ μέλους
Alfa33s16v
Full Member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 22:21
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Θέλω να αλλάξω πλευρά επώμισης /σκόπευσης

Δημοσίευση από Alfa33s16v »

ετσι εν να καμω ρε φιλε! Επιασα τον Πετρο Ιωαννου και εν να παω να μου κανει μαθηματα!
If They don't hunt in heaven, Then I'm not going!!
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Θέλω να αλλάξω πλευρά επώμισης /σκόπευσης

Δημοσίευση από virtualgreek »

Τα μάτια πάντα καρφωμένα στο στόχο.
Το όπλο κλειδωμένο στην αγκαλιά σου. (Εξυπακούει σωστή επώμιση).
Το μάγουλο κλειδωμένο στο κοντάκι.

Με αυτό το τρόπο, και εφόσον το όπλο βάλει εκεί που βλέπουν τα μάτια (που εξυπακούει κοντάκι στα μέτρα σου), τότε το μόνο που έχεις να σκεφτείς, και το μόνο που πρέπει να σκεφτείς σε εκείνα τα λίγα δευτερόλεπτα εάν όχι κλάσματα δευτερολέπτου, είναι πόση προσκόπευση χρειάζεται ο στόχος.

Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
Alfa33s16v
Full Member
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 22:21
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Θέλω να αλλάξω πλευρά επώμισης /σκόπευσης

Δημοσίευση από Alfa33s16v »

Σας ευχαριστω για τες συμβουλες και τον χρονο σας. Η αληθεια ειναι οταν κυνηγω βλεπω τιν ριγα στο οπλο αρα η βολες μου πηγενουν πανω απο τον στοχο και αυτο πιστευω λαθος δικο μου επειδη δεν καθομαι σωστα πανω στο οπλο!! Ελπιζω στο μαθημα με τον κυριο Πετρο να μαθω 5 πραματα στην πρακτικη για να τα εφαρμοζω και στην πορεια.
If They don't hunt in heaven, Then I'm not going!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΚΟΠΕΥΣΕΙΣ”