ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΒΟΛΗ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΒΟΛΗ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Φιλε καλημερα,

Εγω θα συμφωνησω με τον Κυπρο. Η μεθοδος pull away και swing through ειναι κατα τη γνωμη μου αυτες που πρεπει να χρησιμοποιουνται για αυτη τη βολη. Εαν βλεπεις το πουλλι να ερχεται απο μακρυα και προυπο8ετει βασιλικη βολη σου συστεινω να λες απο μεσα σου 3 μικρες λεξεις. ΠΙΣΩ-ΜΠΡΟΣΤΑ-ΜΠΑΜ. Βασικα το σκουπιζεις. Ξεκινα απο πισω για να παρεις τη σωστη πορεια και γραμμη.....μετα το προσπερνας αναλογα με τη ταχυτητα (προσκοπευση) και πυροβολας. Εγω πιστευω οτι κανεις λα8ος στη προσκοπευση και βαζεις αρκετη προσποσκευση χωρις να χρειαζεται. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΨΗΛΩΜΕΝΕΣ ΝΑΙ. Σε αυτες που ερχονται σαν κοιμισμενες, ας πουμε το υψος ενος πασαλου της ηλεκτρικης δεν χρειαζεται προσκοπευση, αλλα na σκεπαζεις το πουλλι και να μην το βλεπεις καθολου στις καννες, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ΟΠΛΟΥ.

Επισης η βασιλικη βολη οπως ολες τις αλλες βολες που κανεις σε διαφορες γωνιες, δεν παυει να ειναι μια βολη ,με τη διαφορα ομως οτι στη βασιλκη το 8ηραμα 8α πεσει μπροστα στα ποδια σου. Συνεπως η πρωτη σου ντουφεκια δεν πρεπει να ειναι κατακορυφη. Κατακορυφη σχεδον πρεπει ειναι η δευτερη σου ντουφεκια. Η πρωτη σου βολη 8α γινει οταν το πουλλι ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΕΧΕΙ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΄Η ΑΠΕΧΕΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 SEC(απλα για να καταλαβεις σε ποια γωνια θα ριξεις τη πρωτη ντουφεκια). ΑΝ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΒΟΛΗ ΤΟ ΠΟΥΛΛΙ 8Α ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ.(βασιλικη βολη). ΑΝ ΟΧΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΒΟΛΗ 8Α ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ 8Α ΠΕΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΟΥ.
Επισης TO SHMEIO 3 ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕ Ο ΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΚΟΠΕΥΣΕΙΣ”