Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από Koutsofteros »

marinos.a έγραψε: Να απαγορευσουμε και τα ψαροντουφεκα
Τζαι τες μυξιές, γιατί χρησιμοποιούν τες για να κάμνουν βερκά...
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από Anthimos »

Μες τουτνο τοπο με τα προβλήματα που έχουμε τα οπλα εν θα επρεπε να φκαινουν που τα χερια μας.
Με τις σωστες νομοθεσίες φυσικα
Αλλα, αποικιοκρατικα καταλοιπα στην νομοθεσια δεν μας επιτρεπουν !!!

Αμα θέλεις να καμεις φονο και ληστεια μπορεις να καμεις και με το δικανο και με το νεροπίστολο

Το θέμα με τα αεροβολα και την λαθροθηρία?....... οτι μπορεις να κάμεις με την ματσουκα καμνεις το και με το αεροβολο αμα εχεις πρόθεση να το κάμεις θα σκαρφιστεις 1000 τροπους για να λαθροθηρησεις .....απλα προστεθηκε ακομα ενα εργαλειο στο οπλοστασιο τους

Εν αποφασεις και νομοθεσιες που χρειαζεται ........... ανθρωπους μ @ρH!D!@ να μεριμνουν οτι εφαρμοζονται και ΗΘΙΚΟΥΣ και σωστους ανθρωπους να τους εφαρμοζουν
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από vti-chris »

Όταν όμως τέτοιοι άνθρωποι δεν υπάρχουν τι κάνουμε???
Απο τη στιγμή που αν κάποιος ήθελε να ασχοληθεί με αεροβόλο πιστόλι μπορούσε να πάρει σκοπευτικό δεν βλέπω το λόγω πέραν οικονομικών συμφερόντων να βγεί τέτοια νομοθεσία. Πόσο μάλλον σε μια περίοδο που και η κοινωνία αλλά και το κυνήγι νοσούν.
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Δαμε επιτρεπεται η εισαγωγη ηχομιμητικων και φλοπερ. Τα αεροβολα ειναι παιχνιδακι!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από vti-chris »

Συμφωνω...μικρο, αθορυβο και θανατηφορο οπλο τζεπης.
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από Γιατρός »

Στην έκθεση πουλούσαν αεροβόλα με night vision σκοπευτικά. No problem koumbare
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από marinos.a »

vti-chris έγραψε:Συμφωνω...μικρο, αθορυβο και θανατηφορο οπλο τζεπης.
Chris φιλε μου. Ποσο ποιο φονικο μπορει να ειναι απο την ποσότητα πυρίτιδας που μπορεί να κατέχει ενας ιδιογομωτης ας πούμε.
Να την απαγορευσουμε;;; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ

Πηγα στην αστυνομία έδωσαν μου μιαν επιστολή οτι ειμαι καλο παιδι επηρα την σε αλλη αστυνομία εγραψαν ενα οπλακι που συρνει μια σφαιρουα στο βαρος τριων σκαγιων με ενα κλασμα της ταχύτητας ενος κανονικού οπλου και θα παω να γραφτώ και στη σκολευ να καμνω και σκοποβολή.

Ειναι τοσο μεγαλο το αμάρτημα;
Si vis pacem, para bellum
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από vti-chris »

Μα κ εγω θελω ενα!!! Ειχα ρωτησει για αυτα πριν μερικους μηνες στο φορουμ. Απλα θεωρω πως στην συγκεκριμενη χρονικη στιγμη το τελευταια που θελουμε σαν κυνηγετικη κοινοτητα ειναι τα αεροβολα πιστολι. Ας φτιαξουμε πρωτα τους νομους για τις ποινες στους λαθροθηρες και ολα τα αλλα...και μετα ας επιτρεψουν και τα RPG.
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από Pathfinder »

ειναι και τουτο ακομα μια πατεντα για αυτους με τα μεσα και τις γνωριμιες για να τσεπωθουν που τον κοσμακη τα ευρουλακια του...οπως και με τα κανονικα αεροβολα οπλα που επιτρεπονται να εισαγονται να πωλουνται αλλα να μην χρησιμοποιουνται στο κυνηγι...γιατι ρε φιλε αφου το επιτρεπεις να ερτει και να το αγορασει ο αλλος να μην του επιτρεπεται να το χρησιμοποιησει (παντα με την αποκτηση αδειας κλπ).
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αεροβόλο πιστόλι (Νομοθεσία)

Δημοσίευση από marinos.a »

Αλεξη, είναι πολλής κόσμος που απολαμβάνει τη σκοποβολή σε σταθερό στόχο.
Το Αεροβόλο πιστόλι ΔΕΝ προορίζετε για κυνήγι. Δεν είναι εξάλλου εύκολο να πετύχεις στόχο με το πιστόλι είτε εν κίνηση είτε κάτω από κυνηγετικό στρες.
Si vis pacem, para bellum
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΣΤΟΧΟΣ”