ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
loukas_loux
Full Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 25 Ιαν 2013, 04:01

ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από loukas_loux »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ. ΚΑΤΕΧΩ ΕΝΑ ΑΕΡΟΒΟΛΟ WEIHRAUCH HW90 ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΦΑΚΟ ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΤ ΔΕΝ ΜΕΛΕΤΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΕΡΙ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ ΟΠΛΩΝ, ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΦΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΕΡΟΒΟΛΟ. ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
BROWNING the best there is....
andreas mouzouras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 18:25

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από andreas mouzouras »

Φιλε αγορασα και εγω το HW97K και ο συναδελφος μου στο κυνηγι το HW100 πριν 3 χρονια περιπου απο το airgunhuntingcenter στην Παλλουριωτισσα. Εχουμε τον ιδιο φακο και ειναι παρα πολυ καλος αλλα δεν θυμαμαι το μοντελλο του. Αν περασεις απο το καταστημα θα παρεις μια ιδεα, μπορεις να βρεις διαφορους φακους σε διαφορες τιμες, υπαρχει και η επιλογη του διαδικτυου οπου μπορεις να βρεις φακους σε πολυ καλες τιμες αλλα ειναι καλυτερα να εχεις μια ιδεα για να ξερεις τι ψαχνεις. Μια πολυ καλη ιστοσελιδα ειναι το uttings.co.uk αλλα νομιζω στελνουν τα προιοντα τους μονο σε περιοχες της Αγγλιας, αν εχεις καποιο γνωστο στην Αγγλια μπορει να τον αγορασει και να σου τον στειλει.
Ο κυνηγός σέβεται το φυσικό περιβάλλον επειδή το γνωρίζει καλύτερα απ’ όλους.
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από beretta682 »

loukas_loux έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ. ΚΑΤΕΧΩ ΕΝΑ ΑΕΡΟΒΟΛΟ WEIHRAUCH HW90 ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΦΑΚΟ ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΤ ΔΕΝ ΜΕΛΕΤΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΕΡΙ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ ΟΠΛΩΝ, ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΦΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΕΡΟΒΟΛΟ. ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
΄
Φίλε έχω τζεγώ το HW90 τζε έχω του φακό SIMMONS 3-9 x 40.... Πρέπει όμως να το ψάξεις καλά γιατί το συγκεκριμένο αεροβόλο κλωτσά τζε μπορεί να σου σπάσει τον φακό
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
loukas_loux
Full Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 25 Ιαν 2013, 04:01

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από loukas_loux »

andreas mouzouras έγραψε:Φιλε αγορασα και εγω το HW97K και ο συναδελφος μου στο κυνηγι το HW100 πριν 3 χρονια περιπου απο το airgunhuntingcenter στην Παλλουριωτισσα. Εχουμε τον ιδιο φακο και ειναι παρα πολυ καλος αλλα δεν θυμαμαι το μοντελλο του. Αν περασεις απο το καταστημα θα παρεις μια ιδεα, μπορεις να βρεις διαφορους φακους σε διαφορες τιμες, υπαρχει και η επιλογη του διαδικτυου οπου μπορεις να βρεις φακους σε πολυ καλες τιμες αλλα ειναι καλυτερα να εχεις μια ιδεα για να ξερεις τι ψαχνεις. Μια πολυ καλη ιστοσελιδα ειναι το uttings.co.uk αλλα νομιζω στελνουν τα προιοντα τους μονο σε περιοχες της Αγγλιας, αν εχεις καποιο γνωστο στην Αγγλια μπορει να τον αγορασει και να σου τον στειλει.

ΟΚ ΑΝΤΡΕΑ ΘΑ ΕΧΩ ΥΠ ΟΨΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΝΤΑΞΕΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΠΟΥ 130 ΚΑΙ ΠΑΕΙ 300.ΨΑΧΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΦΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΟΠΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ.
BROWNING the best there is....
Άβαταρ μέλους
loukas_loux
Full Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 25 Ιαν 2013, 04:01

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από loukas_loux »

beretta682 έγραψε:
loukas_loux έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ. ΚΑΤΕΧΩ ΕΝΑ ΑΕΡΟΒΟΛΟ WEIHRAUCH HW90 ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΦΑΚΟ ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΤ ΔΕΝ ΜΕΛΕΤΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΕΡΙ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ ΟΠΛΩΝ, ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΦΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΕΡΟΒΟΛΟ. ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
΄
Φίλε έχω τζεγώ το HW90 τζε έχω του φακό SIMMONS 3-9 x 40.... Πρέπει όμως να το ψάξεις καλά γιατί το συγκεκριμένο αεροβόλο κλωτσά τζε μπορεί να σου σπάσει τον φακό


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑΙ ΚΛΩΤΣΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΟΛΛΑ ΕΝΝΟΩ ΕΝΕΝ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ ΠΟΥ ΤΡΑΝΤΑΖΟΝΤΕ. ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΚΛΩΤΣΗΜΑ. ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΑΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ? ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕΣ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΓΚΡΙΜΕΝΟ?
BROWNING the best there is....
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από WAFFEN »

συναδελφε το συγκεκριμενο αεροβολο με το gas ram system εχει αρκετο λακτισμα περισσοτερο απο τα υπολοιπα αλλα weihrauch elathrioy και ειναι απιθανο να αντεξει διοπτρα για πολυ καιρο. οσον πιο μικρη τοσο το καλυτερο. η 3-9Χ40 ειναι καλη και ελπιζω να κανεις την δουλεια σου. ψαξε για μια καλη επωνυμη βαση μονοκομματη απαραιτητως.
Άβαταρ μέλους
loukas_loux
Full Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 25 Ιαν 2013, 04:01

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από loukas_loux »

WAFFEN έγραψε:συναδελφε το συγκεκριμενο αεροβολο με το gas ram system εχει αρκετο λακτισμα περισσοτερο απο τα υπολοιπα αλλα weihrauch elathrioy και ειναι απιθανο να αντεξει διοπτρα για πολυ καιρο. οσον πιο μικρη τοσο το καλυτερο. η 3-9Χ40 ειναι καλη και ελπιζω να κανεις την δουλεια σου. ψαξε για μια καλη επωνυμη βαση μονοκομματη απαραιτητως.

ΑΜΑΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΜΙΛΑΣ ΜΟΥ ΚΙΝΕΖΙΚΑ. ΧΑΧΑΧΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΑ ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ.
BROWNING the best there is....
Άβαταρ μέλους
loukas_loux
Full Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 25 Ιαν 2013, 04:01

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από loukas_loux »

loukas_loux έγραψε:
WAFFEN έγραψε:συναδελφε το συγκεκριμενο αεροβολο με το gas ram system εχει αρκετο λακτισμα περισσοτερο απο τα υπολοιπα αλλα weihrauch elathrioy και ειναι απιθανο να αντεξει διοπτρα για πολυ καιρο. οσον πιο μικρη τοσο το καλυτερο. η 3-9Χ40 ειναι καλη και ελπιζω να κανεις την δουλεια σου. ψαξε για μια καλη επωνυμη βαση μονοκομματη απαραιτητως.

ΑΜΑΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΜΙΛΑΣ ΜΟΥ ΚΙΝΕΖΙΚΑ. ΧΑΧΑΧΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΑ ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ.[/quote

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΟΠΤΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ. ΕΝΝΟΩ ΣΤΗΝ ΕΓΚΤΑΣΤΑΣΗ. Π.Χ ΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.?
BROWNING the best there is....
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από beretta682 »

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΟΠΤΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ. ΕΝΝΟΩ ΣΤΗΝ ΕΓΚΤΑΣΤΑΣΗ. Π.Χ ΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.?[/quote]


Έν έχει κάποιο πρόβλημα ρε φίλε αν φέρεισ που εξωτερικό... Το μόνο που διαφέρει εν οτι οι βάσεις που εν να σου φέρουν εν ταιρκάζουν πας τα δικά μας αεροβόλα
πχ ένας φακός όπως τούτον http://www.ebay.co.uk/itm/3-9x40-Mil-Do ... 5654c72dcf

και βάσεις όπως τούτες http://www.ebay.co.uk/itm/New-1-25-4mm- ... 53f7c39266
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
loukas_loux
Full Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 25 Ιαν 2013, 04:01

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΦΑΚΟΙ

Δημοσίευση από loukas_loux »

beretta682 έγραψε:ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΟΠΤΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ. ΕΝΝΟΩ ΣΤΗΝ ΕΓΚΤΑΣΤΑΣΗ. Π.Χ ΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.?

Έν έχει κάποιο πρόβλημα ρε φίλε αν φέρεισ που εξωτερικό... Το μόνο που διαφέρει εν οτι οι βάσεις που εν να σου φέρουν εν ταιρκάζουν πας τα δικά μας αεροβόλα
πχ ένας φακός όπως τούτον http://www.ebay.co.uk/itm/3-9x40-Mil-Do ... 5654c72dcf

και βάσεις όπως τούτες http://www.ebay.co.uk/itm/New-1-25-4mm- ... 53f7c39266[/quote]

ΩΡΑΙΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,
BROWNING the best there is....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΣΤΟΧΟΣ”