Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Απάντηση
BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

Εγινε παιδια ευχαριστω για την βοηθεια.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από marinos.a »

ΟΚ

Εχε υπόψιν σου οτι ο πίνακας ισχύει κατα προσέγγιση για το όπλο σου (εργοστασιακή κατάσταση) με το συγκεκριμένο σφαιρίδιο.

Λεω κατά προσέγγιση διότι δεν εχει μετρηθεί η ταχύτητα εξόδου του όπλου σου και έτσι χρησιμοποιούμε τις εργοστασιακες τιμές
Capture.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από LAGOS »

Παιδιά επειδή βλέπω οτι έχει κάποιους που κατέχουν πολύ καλά το θέμα έχω μια γενική ερώτηση. Πόσα περίπου πρέπει να διαθέσει κάποιος για να αποκτήσει ένα μέτριο-υποφερτό αεροβόλο αέρα με φακό και όλα τα υπόλοιπα που χρειάζεται? Ξέρω οτι εν πολλά γενική η ερώτηση μου αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα αεροβόλο αέρα.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από marinos.a »

LAGOS έγραψε:Παιδιά επειδή βλέπω οτι έχει κάποιους που κατέχουν πολύ καλά το θέμα έχω μια γενική ερώτηση. Πόσα περίπου πρέπει να διαθέσει κάποιος για να αποκτήσει ένα μέτριο-υποφερτό αεροβόλο αέρα με φακό και όλα τα υπόλοιπα που χρειάζεται? Ξέρω οτι εν πολλά γενική η ερώτηση μου αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα αεροβόλο αέρα.

Φίλε αν πιάσεις ένα τίμιο αεροβόλο

AIR ARMS S510: 650 ευρώ
Φακό με βάσεις: 150 ευρώ
μια μπουκάλα να το γεμίζει: 300
Και μια θηκη: 50

Περίπου 1100 απο το μηδέν και ολα καινούρια
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από LAGOS »

marinos.a έγραψε:
LAGOS έγραψε:Παιδιά επειδή βλέπω οτι έχει κάποιους που κατέχουν πολύ καλά το θέμα έχω μια γενική ερώτηση. Πόσα περίπου πρέπει να διαθέσει κάποιος για να αποκτήσει ένα μέτριο-υποφερτό αεροβόλο αέρα με φακό και όλα τα υπόλοιπα που χρειάζεται? Ξέρω οτι εν πολλά γενική η ερώτηση μου αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα αεροβόλο αέρα.

Φίλε αν πιάσεις ένα τίμιο αεροβόλο

AIR ARMS S510: 650 ευρώ
Φακό με βάσεις: 150 ευρώ
μια μπουκάλα να το γεμίζει: 300
Και μια θηκη: 50

Περίπου 1100 απο το μηδέν και ολα καινούρια
Σοβαρό κονδύλι για έτσι εποχές και με δεδομένο οτι εν μπορούμε καν να το μεταφέρουμε απο το σπίτι. .

Σε ευχαριστώ φίλε Μαρίνο.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

φιλε σολον εισαι ευχαριστημενος απο το bsa r10 ? και τι σου στοιχιζει?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

BLUE DE GASCOGNE έγραψε:φιλε σολον εισαι ευχαριστημενος απο το bsa r10 ? και τι σου στοιχιζει?
ΦΙΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ....ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ :P :P :P

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ,ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΤΙΚΑ...ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!!

ΘΕΤΙΚΑ
1)ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΣ)
2)ΓΕΜΙΣΤΗΡΑ ΤΟΝ 10 ΒΟΛΙΔΩΝ(ΔΕΝ ΒΓΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΠΤΡΑΣ ΜΕ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΟΠΤΡΑ ΨΗΛΑ)
3)ΡΕΓΚΙΟΥΛΕΙΤΟΡ(ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΒΟΛΙΔΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ(55-60)
4)ΤΗΝ ΜΠΟΥΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΗΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ(ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ)
5)ΠΟΛΥ ΑΘΟΡΥΒΟ
6)Η ΓΕΜΙΣΤΗΡΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ(ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΠΟΙ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ)
7)Η ΜΠΟΥΚΑΛΑ ΠΕΡΝΕΙ 232ΒΑR ΚΑΙ ΟΧΙ 200 (ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟ, ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΙΔΕΣ)
8)ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΘΥΒΟΛΟ

ΑΡΝΙΤΗΚΑ
1)ΑΣΕ ΝΑ ΣΚΕΥΤΩ :roll: :roll: :roll:

ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 1650 ΕΥΡΩ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΟΛΑ,ΣΚΛΗΡΗ ΘΙΚΗ,ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΠΟΥΚΑΛΑ,ΔΙΟΠΤΡΑ GAMO MATRIΧ 6-24X50,ΤΡΟΜΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΤΗΣ ΜΠΟΥΚΑΛΑΣ....ΤΩΡΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΦΘΗΝΟ
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

ευχαριστω φιλε νομιζω στο bsa θα καταληξω.ειμουν μεταξι bsa,theoben,kai daystate.απο δυναμη φιλε σολον?
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από marinos.a »

Φίλε οτι και να αποφάσεις ψάξε και για αξιολογήσεις στο google

Αποκτάς πρόσβαση στην άποψη χιλιάδων ιδιοκτητών του κάθε όπλου

Απο Daystate και Theoben τι είδες?
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

BLUE DE GASCOGNE έγραψε:ευχαριστω φιλε νομιζω στο bsa θα καταληξω.ειμουν μεταξι bsa,theoben,kai daystate.απο δυναμη φιλε σολον?
ΑΠΟ ΔΥΝΑΜΗ....ΣΟΥΠΕΡ....60-65Μ ΞΕΤΡΥΠΑ ΚΟΡΑΖΙΝΟΥΣ :o ΟΙ ΠΟΙΟ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 95Μ.....ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΘΕΛΕΙ ΜΕΛΕΤΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ.

ΜΕ 10.50 CROSMAN PREMIER ΒΓΑΖΕΙ 300Μ ΑΚΡΙΒΟΣ ΜΕ 7.9 ΒΓΑΖΕΙ 330Μ/Δ(ΜΕΤΡΙΜΕΝΟ)ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕ ΜΙΑ ΒΑΡΕΤΗ ΒΟΛΙΔΑ ΑΠΟ 270-280Μ/Δ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΘΥΒΟΛΙΑ ΠΑΡΑ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ......ΕΝΑ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΥΘΥΒΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ.

ΟΠΩΣ Κ'ΝΑ 'ΧΕΙ ΟΤΙ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ....ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΔΙΟΠΤΡΑ ....ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΕΣ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΣΤΟΧΟΣ”