Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Απάντηση
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από WAFFEN »

φιλε εννοεις 750 ευρω με διοπτρα?
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από beretta682 »

WAFFEN έγραψε:φιλε εννοεις 750 ευρω με διοπτρα?
Nαι μαζί με τη διόπτρα
http://www.airgunhunting.com/walther_1250_dominator.htm
Φιλικά,
Χρήστος
aggelos ANO G10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 02 Φεβ 2011, 21:07

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από aggelos ANO G10 »

παιδια καλιμερα.......μποριται να μου σχολιασεται λιγο τα αεροβολα ελατιρηο webley vulcan οσον αφορα (διναμη πιοτητα αξιοπηστια) και τα καλα και τα κακα αυτου το αεροβολου :?: :!:

ευχαριστω αγγελοσ :!:
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από WAFFEN »

φιλε λιγο υποπτη μου φανταζει η τιμη 750 για αεροβολο pcp με ολα αυτα. εγω θα προτιμουσα ενα weihrauch hw100 το οποιο τυγχανει να εχω και και ειναι πολυ ποιοτικο. νομιζω οτι το εχει προσφορα ο εισαγωγεασ τησ μαρκασ που ειναι στην λαρνακα. www.oploemboriki.com
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από beretta682 »

[quote="WAFFEN"]φιλε λιγο υποπτη μου φανταζει η τιμη 750 για αεροβολο pcp με ολα αυτα. εγω θα προτιμουσα ενα weihrauch hw100 το οποιο τυγχανει να εχω και και ειναι πολυ ποιοτικο. νομιζω οτι το εχει προσφορα ο εισαγωγεασ τησ μαρκασ που ειναι στην λαρνακα. http://www.oploemboriki.com[/quote

έψαξα το hw100 και μπορω να πω οτι είναι μέσα στη "λίστα" μου μαζί με ένα BSA kai to Walther
Φιλικά,
Χρήστος
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από WAFFEN »

φιλε BERETTA 682 να απαιτησεις να δοκιμασεις να τα παιξεις και μετα αποφασησε, εγω ετσι εκανα.
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από beretta682 »

WAFFEN έγραψε:φιλε BERETTA 682 να απαιτησεις να δοκιμασεις να τα παιξεις και μετα αποφασησε, εγω ετσι εκανα.
οπως είπα και πιο πάνω εδοκίμασα το walther και μου άρεσε πολύ, για τα άλλα 2 έχω ακούσει καλά λόγια αλλά αν πρόκειται να τα αγοράσω σίγουρα θα ακούσω τη συμβουλή σου
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από marinos.a »

beretta682 έγραψε:
WAFFEN έγραψε:φιλε BERETTA 682 να απαιτησεις να δοκιμασεις να τα παιξεις και μετα αποφασησε, εγω ετσι εκανα.
οπως είπα και πιο πάνω εδοκίμασα το walther και μου άρεσε πολύ, για τα άλλα 2 έχω ακούσει καλά λόγια αλλά αν πρόκειται να τα αγοράσω σίγουρα θα ακούσω τη συμβουλή σου
φίλε, διίστανται οι απόψεις για αυτό το όπλο. Είναι αυτοί που το λατρεύουν και αυτοί που το μισούν. Γενικά είναι ένα όπλο πολύ καλό για τα λεφτά του άλλα όταν πας στο σκοπευτήριο και το βάλεις με τα άλλα όπλα θα σου φανεί... διαφορετικό. Στα πλην το κοντάκι του είναι κούφιο που και επηρεάζει το ζύγισμα, η σκανδάλη του που είναι κάπως βαρετή και η κάννη του που δεν είναι Floating δηλαδή ακουμπά στο κοντάκι. Στα συν η καλή σταθερότητα στην αρχική ταχύτητα του βλήματος, η καλή ευθυβολία και η μεγάλη αυτονομία ένεκα του μπουκαλιού το που είναι 300 bar (αυτό σε περιορίζει στην αγορά της μπουκάλας)
Αν κρίνω από τα υπόλοιπα σου αεροβόλα, μπορεί το Walther να σταματήσει να σου κάνει κλικ σύντομα μετά την αγορά σου.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από marinos.a »

aggelos ANO G10 έγραψε:παιδια καλιμερα.......μποριται να μου σχολιασεται λιγο τα αεροβολα ελατιρηο webley vulcan οσον αφορα (διναμη πιοτητα αξιοπηστια) και τα καλα και τα κακα αυτου το αεροβολου :?: :!:

ευχαριστω αγγελοσ :!:
Άγγελε το webley vulcan ειναι ενα πολυ καλό οπλακι. Οι Εγγλέζοι πίνουν νερο στο ονομα του. Νομιζω βγήκε σε δυο εκδώσεις, μια με σκανδάλη ενός σταδίου και μια δυο σταδίων. Εσύ ποιο έχεις?

Απο δύναμη πρέπει να είναι περίπου στις 12 ποδόλιβρες. Αμα γουστάρεις να μάθεις ακριβώς, έρχεσαι μια μέρα στο σκοπευτήριο και μετρούμε το. Το ίδιο ισχύει για όποιο θέλει να μετρήσουμε το όπλο του
Si vis pacem, para bellum
aggelos ANO G10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 02 Φεβ 2011, 21:07

Re: Αεροβόλα (γενική συζήτηση)

Δημοσίευση από aggelos ANO G10 »

με σκανδάλη ενός σταδίου
12 ποδόλιβρες ti enois file :?: i taxitita posa m/s an 3eris :?: :?:

euxaristo aggelos :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΣΤΟΧΟΣ”