κυπριακο σκεετ

Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από kypros »

Οσοι παρακολουθουσαν τους αγωνες και το αποτελεσμα λαιβ σημερα στο σκεετ αντρων πηραν ενα τρανο παραδειγμα για δυο απιστευτες πτηχες της σκοποβολης. Πρωτο , το ποσο πισω μπορει να σε αφισει η παραμικρη αποτυχια και ποσο σημαντιμο ειναι να εισαι απολυτα σωστος σε καθε λεπτομερια ( ο γιωργος εμεινε εκτος τελικου λογο των πρωτο δυο 25 αριων του που εχασε 5 στπυς 50 δισκους και πλεον τιποτα δεν ηταν ανατρεψιμο εστο και αν εφτασε μια ανασα απο το σκορ του τελικου)

Και δευτερο ποσο ρολο παιζει η αυτοπεπιθηση. Ο αμερικανος νικητης απο το προηγουμενο βραδυ εγραψε στο φασεβοοκ "εκανα 74/75 και παω για το χρυσο" . Στους βατηρες ανεβαινε και τα ματια του εβγαζαν φωτια. Εσπαζε ολους τους δισκους ενα μετρο πριν τους υπολοιπους με τρομερες ταχυτητες. Ηταν ενα παραδειγμα για το ποσο ρολο παιζει η θετικη ψυχολογια στη σκοποβολη και ποσο πολυ πνευματικο αθλημα ειναι.

Χιλια μπραβο στους αθλητες μας , κυπριους και ελλαδητες για την εκπροσωπιση μας στους ολυμπιακους και να ξερουν οτι μας κανουν περηφανους
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από WAFFEN »

πραγματι ο αμερικανος εναι πολυ πολυ καλος και γρηγορος με τρομερη αυτοπεποιθηση. ειναι αυτο που χρειαζετε ενας αθλητης για να φτασει σε ενα ολυμπιακο μεταλλειο. δεν ξερω τι συναιβει στους δικους μας αθλητες αλλα και αλλα μεγαλα ονοματα εμειναν εκτος τελικου οπως Terras, Brovold κ.α. ευχομαι να επανελθουμε συντομα.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από admin »

Χωρίς να ξέρω σίγουρα αν και θέλω πολύ να μάθω τον λόγω πιστεύω ότι έπαιξε πολύ σημασία ο καιρός για την άσχημη απόδοση των αθλητών μας. Είδα κάποια στιλμιότυπα απο την πρώτη μέρα και είδα την Π;αναγιώτα να παίζει μέσα στην βροχή. Η Παναγιώτα φέτος είχε μέσο όρο 68/75 δίσκους και έκανε 59/75. Το ίδιο και ο Γιώργος και ο Αντώνης μάλλον έφαν μας ο κολωτσερός της Αγγλίας αφού τα παιθκιά δακάτω επροπονιούνταν 90% σε καλές συνθήκες. :roll:
Προσέχουμε...για να έχουμε
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από isimerinos »

admin έγραψε:Χωρίς να ξέρω σίγουρα αν και θέλω πολύ να μάθω τον λόγω πιστεύω ότι έπαιξε πολύ σημασία ο καιρός για την άσχημη απόδοση των αθλητών μας. Είδα κάποια στιλμιότυπα απο την πρώτη μέρα και είδα την Π;αναγιώτα να παίζει μέσα στην βροχή. Η Παναγιώτα φέτος είχε μέσο όρο 68/75 δίσκους και έκανε 59/75. Το ίδιο και ο Γιώργος και ο Αντώνης μάλλον έφαν μας ο κολωτσερός της Αγγλίας αφού τα παιθκιά δακάτω επροπονιούνταν 90% σε καλές συνθήκες. :roll:
φιλε νομιζω εν το αγχος που εκαμε τη ζημια. τριτος ηρτε ενας αραβας ο αλ αλττιγια ο οποιος φανταζομαι προπονειται σε ακομα πιο καλοκαιρινες συνθηκες. εν το μεταξυ ο αραβας εν ο οδηγος ραλλυ της σιτροεν, περσυ ηρτε πρωτος στο ραλλυ ντακαρ, εν αθλητης της ιππασιας και ολυμπιονικης του σκεετ.respect
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από Anthimos »

isimerinos έγραψε:
admin έγραψε:Χωρίς να ξέρω σίγουρα αν και θέλω πολύ να μάθω τον λόγω πιστεύω ότι έπαιξε πολύ σημασία ο καιρός για την άσχημη απόδοση των αθλητών μας. Είδα κάποια στιλμιότυπα απο την πρώτη μέρα και είδα την Π;αναγιώτα να παίζει μέσα στην βροχή. Η Παναγιώτα φέτος είχε μέσο όρο 68/75 δίσκους και έκανε 59/75. Το ίδιο και ο Γιώργος και ο Αντώνης μάλλον έφαν μας ο κολωτσερός της Αγγλίας αφού τα παιθκιά δακάτω επροπονιούνταν 90% σε καλές συνθήκες. :roll:
φιλε νομιζω εν το αγχος που εκαμε τη ζημια. τριτος ηρτε ενας αραβας ο αλ αλττιγια ο οποιος φανταζομαι προπονειται σε ακομα πιο καλοκαιρινες συνθηκες. εν το μεταξυ ο αραβας εν ο οδηγος ραλλυ της σιτροεν, περσυ ηρτε πρωτος στο ραλλυ ντακαρ, εν αθλητης της ιππασιας και ολυμπιονικης του σκεετ.respect

Ρε φίλε ο Αραβας εν πριγκιπας δεν ξερει πόσα βαστα τζαι εν εχει καμια εννοια εκτος που τα χομπυ του και προπονειτε απο τους καλυτερους όλη μέρα.
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από isimerinos »

Anthimos έγραψε:
isimerinos έγραψε:
admin έγραψε:Χωρίς να ξέρω σίγουρα αν και θέλω πολύ να μάθω τον λόγω πιστεύω ότι έπαιξε πολύ σημασία ο καιρός για την άσχημη απόδοση των αθλητών μας. Είδα κάποια στιλμιότυπα απο την πρώτη μέρα και είδα την Π;αναγιώτα να παίζει μέσα στην βροχή. Η Παναγιώτα φέτος είχε μέσο όρο 68/75 δίσκους και έκανε 59/75. Το ίδιο και ο Γιώργος και ο Αντώνης μάλλον έφαν μας ο κολωτσερός της Αγγλίας αφού τα παιθκιά δακάτω επροπονιούνταν 90% σε καλές συνθήκες. :roll:
φιλε νομιζω εν το αγχος που εκαμε τη ζημια. τριτος ηρτε ενας αραβας ο αλ αλττιγια ο οποιος φανταζομαι προπονειται σε ακομα πιο καλοκαιρινες συνθηκες. εν το μεταξυ ο αραβας εν ο οδηγος ραλλυ της σιτροεν, περσυ ηρτε πρωτος στο ραλλυ ντακαρ, εν αθλητης της ιππασιας και ολυμπιονικης του σκεετ.respect

Ρε φίλε ο Αραβας εν πριγκιπας δεν ξερει πόσα βαστα τζαι εν εχει καμια εννοια εκτος που τα χομπυ του και προπονειτε απο τους καλυτερους όλη μέρα.
φιλε ανθιμε οσα λεφτα και να βαστας αν δεν εχεις ταλεντο και αν δεν εισαι λυκος τιποτε εν καμνεις. οι αλλοι δηλαδη εν προπονουνται ουλλη μερα με τους καλυτερους?
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από Rai »

ΑΝ ΜΑΘΕΤΕ ΠΟΣΑ ΜΑΣ ΣΤΟΙΧΗΣΑΝ ΟΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ ΕΜΦΑΝΗΣ.
Ο ΠΡΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ. ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΡΕΖΙΛΙ......
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από vti-chris »

Ρε παιδιά μην το εξευτελίζουμε τελείως το πράγμα.
Γράφει πάνω στο μέτωπο τους δικούς μας "χρυσό"?
Οι άλλοι δεν άξιζαν να πάρουν μετάλλιο?
Απλώς οι δικοί μας δεν έχουν την ψυχολογία των άλλων αθλητών...
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
editor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 09:16

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από editor »

ΚΑΠΟΤΕ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ :x ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΘΛΗΤΗΣ ΠΟΥ ΠΡΟΠΟΝΕΙΤΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΤΑΛΙΟ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΡΕΖΙΛΙ?ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΟΜΩΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ, ΟΥΤΕ ΑΠΟΔΟΣΗ, ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ Ο ΑΘΛΗΤΗΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΙΧΗΣΑΝ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ...ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΣ MICHAEL PHELPS ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΟΣΟ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΕΧΕΙ ΜΠΑΤΖΕΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ,ΟΣΟ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΦΕΤΟΣ!!!!ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: κυπριακο σκεετ

Δημοσίευση από Anthimos »

Το σχολιο μου για τον πριγκιπα και πρωταθλητη σκοποβολης και αλλων αθληματων ειχε να κάνει με την επιτυχια και διακρισεις του αθλητη σε περισσοτερα απο ενα αθληματα και οχι για να τον συγκρινω με τους δικους μας αθλητες και τους προυπολογισμους τους σε προετοιμασιες. :?
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “SKEET”