Συμβουλές σε αρχάριο

Απάντηση
spyrosbrowning
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 19 Σεπ 2011, 19:11

Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από spyrosbrowning »

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ..Είμαι αρκετά καινούριος στο sporting και θα ήθελα παιδιά να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις.Είμαι κάτοχος μιας καραμπίνας browning gold.
Τα τσοκάκια που έχω είναι:
BRILEY INVPXL DIFFUSION
BROWNING PLUS MOD
BROWNING PLUS SKEET
BROWNING PLUS FULL
Ποιο είναι κατάληλο για sporting ?
Τι φυσίγγια να χρησιμοποιώ?(νούμερο..γόμωση..κάποια μάρκα ίσως?)
Κάποιο πρόγραμμα προπόνησης για το σπίτι?dryfire
Πως θα καταλάβω αν επωμίζω σωστά?
Ξέρω ότι είναι καλό να πάω σε δάσκαλο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει η οικονομική άνεση..Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και συγνώμη για τις πολλες ερωτήσεις μου
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από virtualgreek »

spyrosbrowning έγραψε:Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ..Είμαι αρκετά καινούριος στο sporting και θα ήθελα παιδιά να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις.Είμαι κάτοχος μιας καραμπίνας browning gold.
Τα τσοκάκια που έχω είναι:
BRILEY INVPXL DIFFUSION
BROWNING PLUS MOD
BROWNING PLUS SKEET
BROWNING PLUS FULL
Ποιο είναι κατάληλο για sporting ?
Τι φυσίγγια να χρησιμοποιώ?(νούμερο..γόμωση..κάποια μάρκα ίσως?)
Κάποιο πρόγραμμα προπόνησης για το σπίτι?dryfire
Πως θα καταλάβω αν επωμίζω σωστά?
Ξέρω ότι είναι καλό να πάω σε δάσκαλο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει η οικονομική άνεση..Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και συγνώμη για τις πολλες ερωτήσεις μου
Φίλε Spyrosbrowning,

στο άθλημα του sporting οι σκοπευτές συνήθως χρησιμοποιούν τσοκάκια με 3 άστρα, το λεγόμενο Modified. Υπάρχει και η τάση για συνδιασμό 2-1 άστρα αλλά δεν είναι ο κανόνας. (Τα τσοκάκια Diffusion και Skeet είναι πολύ ανοικτά για το άθλημα του sporting ενώ το Full είναι πολύ στενό).
Όσο αφορά φυσίγγια υπάρχουν κανονισμοί που σου επιτρέπουν μέχρι 28γρ φυσίγγια και αν δεν λανθάνομαι μέχρι και νούμερο 7.5 σκάγια.

Το πρόγραμμα dryfire στοιχίζει αρκετά λεφτά και δεν θα σου το συνιστούσα στην παρούσα φάση. Θα σου το σύστηνα εάν είχες μερικά χρόνια εμπειρίας ως σκοπευτής, εάν είχες επενδύσει σε πιο σκοπευτικό όπλο και εάν μετά από όλα αυτά έχεις φτάσει σε ένα σημείο όπου ένας έξτρα δίσκος θα άξιζε τα λεφτά του.

Θα σου σύστηνα να αγοράσεις φυσίγγια με ακτίνα λέιζερ για να κάνεις τις επωμίσεις σου στο σπίτι. Είναι φτυνά (γύρω στα 20-25 ευρώ) και θα σε βοηθήσουν αρκετά.

Την στιγμή που δεν μπορείς να προσλάβεις δάσκαλο θα σου σύστηνα να αγοράσεις 1-2 DVD με θέμα την σκοποβολή. Θα μάθεις αρκετά και θα γλυτώσεις πολύ χρόνο αλλά κυρίως πολύ χρήμα.

Τέλος, όσο αφορά το εάν επωμίζεις σωστά ή όχι είναι τεράστιο κεφάλαιο. Σε δύο γραμμές θα σου πώ καταρχάς ότι η σκοπευτική ρήγα πρέπει να είναι ελαφρός ανηφορική και τα μάτια πάνω από την ακίδα του όπλου και όχι πάνω στην ακίδα. Τα μάτια πρέπει να βλέπουν πάνω από την ακίδα και τον στόχο μόνο και όχι την ευθυγράμμιση του στόχου, ακίδας και κόρης του ματιού. Η ευθυγράμμιση είναι σωστή για το κυνήγι αλλά πολύ λανθασμένη για την σκοποβολή. Νέοι σκοπευτές χρησιμοποιούν αυτή την μέθοδο διότι έτσι έμαθαν από τον πατέρα/παππού τους για να μπορούν να σκοπεύουν ορθά στο κυνήγι. Στο δε σκοπευτήριο τα μάτια πρέπει να είναι πάνω στον στόχο και αγνοούμε πλήρως την ακίδα. Εφόσον το κοντάκι είναι ακριβώς στα μέτρα μας, τότε το όπλο θα ακολουθεί τα μάτια και τα μάτια τον στόχο. Τότε θα έχουμε επιτυχίες. Καλύτερα να μάθεις σωστά από την αρχή παρά μετά από 3-5 χρόνια, όπου θα δυσκολευτείς κιόλας να 'ξεχάσεις' την παλιά συνήθεια.

Δεν μένει παρά να σου ευχηθώ καλές επιτυχίες

Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

virtualgreek έγραψε:
spyrosbrowning έγραψε:Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ..Είμαι αρκετά καινούριος στο sporting και θα ήθελα παιδιά να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις.Είμαι κάτοχος μιας καραμπίνας browning gold.
Τα τσοκάκια που έχω είναι:
BRILEY INVPXL DIFFUSION
BROWNING PLUS MOD
BROWNING PLUS SKEET
BROWNING PLUS FULL
Ποιο είναι κατάληλο για sporting ?
Τι φυσίγγια να χρησιμοποιώ?(νούμερο..γόμωση..κάποια μάρκα ίσως?)
Κάποιο πρόγραμμα προπόνησης για το σπίτι?dryfire
Πως θα καταλάβω αν επωμίζω σωστά?
Ξέρω ότι είναι καλό να πάω σε δάσκαλο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει η οικονομική άνεση..Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και συγνώμη για τις πολλες ερωτήσεις μου
Φίλε Spyrosbrowning,

στο άθλημα του sporting οι σκοπευτές συνήθως χρησιμοποιούν τσοκάκια με 3 άστρα, το λεγόμενο Modified. Υπάρχει και η τάση για συνδιασμό 2-1 άστρα αλλά δεν είναι ο κανόνας. (Τα τσοκάκια Diffusion και Skeet είναι πολύ ανοικτά για το άθλημα του sporting ενώ το Full είναι πολύ στενό).
Όσο αφορά φυσίγγια υπάρχουν κανονισμοί που σου επιτρέπουν μέχρι 28γρ φυσίγγια και αν δεν λανθάνομαι μέχρι και νούμερο 7.5 σκάγια.

Το πρόγραμμα dryfire στοιχίζει αρκετά λεφτά και δεν θα σου το συνιστούσα στην παρούσα φάση. Θα σου το σύστηνα εάν είχες μερικά χρόνια εμπειρίας ως σκοπευτής, εάν είχες επενδύσει σε πιο σκοπευτικό όπλο και εάν μετά από όλα αυτά έχεις φτάσει σε ένα σημείο όπου ένας έξτρα δίσκος θα άξιζε τα λεφτά του.

Θα σου σύστηνα να αγοράσεις φυσίγγια με ακτίνα λέιζερ για να κάνεις τις επωμίσεις σου στο σπίτι. Είναι φτυνά (γύρω στα 20-25 ευρώ) και θα σε βοηθήσουν αρκετά.

Την στιγμή που δεν μπορείς να προσλάβεις δάσκαλο θα σου σύστηνα να αγοράσεις 1-2 DVD με θέμα την σκοποβολή. Θα μάθεις αρκετά και θα γλυτώσεις πολύ χρόνο αλλά κυρίως πολύ χρήμα.

Τέλος, όσο αφορά το εάν επωμίζεις σωστά ή όχι είναι τεράστιο κεφάλαιο. Σε δύο γραμμές θα σου πώ καταρχάς ότι η σκοπευτική ρήγα πρέπει να είναι ελαφρός ανηφορική και τα μάτια πάνω από την ακίδα του όπλου και όχι πάνω στην ακίδα. Τα μάτια πρέπει να βλέπουν πάνω από την ακίδα και τον στόχο μόνο και όχι την ευθυγράμμιση του στόχου, ακίδας και κόρης του ματιού. Η ευθυγράμμιση είναι σωστή για το κυνήγι αλλά πολύ λανθασμένη για την σκοποβολή. Νέοι σκοπευτές χρησιμοποιούν αυτή την μέθοδο διότι έτσι έμαθαν από τον πατέρα/παππού τους για να μπορούν να σκοπεύουν ορθά στο κυνήγι. Στο δε σκοπευτήριο τα μάτια πρέπει να είναι πάνω στον στόχο και αγνοούμε πλήρως την ακίδα. Εφόσον το κοντάκι είναι ακριβώς στα μέτρα μας, τότε το όπλο θα ακολουθεί τα μάτια και τα μάτια τον στόχο. Τότε θα έχουμε επιτυχίες. Καλύτερα να μάθεις σωστά από την αρχή παρά μετά από 3-5 χρόνια, όπου θα δυσκολευτείς κιόλας να 'ξεχάσεις' την παλιά συνήθεια.

Δεν μένει παρά να σου ευχηθώ καλές επιτυχίες

Σ. Μακρής
ΦΙΛΕ ΜΑΚΡΗ (VIRTUALGREEK) ΟΥΤΕ ΣΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ . ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΟΣΤ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΣΕ ΘΕΜΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΙΤΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΣΤΟΧΕΣ . ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΟΣ ΟΤΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΦΙΛΟΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΠΟΛΥ . ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ .
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ, Χ.Κ. :)
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
spyrosbrowning
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 19 Σεπ 2011, 19:11

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από spyrosbrowning »

LOUIS SETTER έγραψε:
virtualgreek έγραψε:
spyrosbrowning έγραψε:Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ..Είμαι αρκετά καινούριος στο sporting και θα ήθελα παιδιά να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις.Είμαι κάτοχος μιας καραμπίνας browning gold.
Τα τσοκάκια που έχω είναι:
BRILEY INVPXL DIFFUSION
BROWNING PLUS MOD
BROWNING PLUS SKEET
BROWNING PLUS FULL
Ποιο είναι κατάληλο για sporting ?
Τι φυσίγγια να χρησιμοποιώ?(νούμερο..γόμωση..κάποια μάρκα ίσως?)
Κάποιο πρόγραμμα προπόνησης για το σπίτι?dryfire
Πως θα καταλάβω αν επωμίζω σωστά?
Ξέρω ότι είναι καλό να πάω σε δάσκαλο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει η οικονομική άνεση..Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και συγνώμη για τις πολλες ερωτήσεις μου
Φίλε Spyrosbrowning,

στο άθλημα του sporting οι σκοπευτές συνήθως χρησιμοποιούν τσοκάκια με 3 άστρα, το λεγόμενο Modified. Υπάρχει και η τάση για συνδιασμό 2-1 άστρα αλλά δεν είναι ο κανόνας. (Τα τσοκάκια Diffusion και Skeet είναι πολύ ανοικτά για το άθλημα του sporting ενώ το Full είναι πολύ στενό).
Όσο αφορά φυσίγγια υπάρχουν κανονισμοί που σου επιτρέπουν μέχρι 28γρ φυσίγγια και αν δεν λανθάνομαι μέχρι και νούμερο 7.5 σκάγια.

Το πρόγραμμα dryfire στοιχίζει αρκετά λεφτά και δεν θα σου το συνιστούσα στην παρούσα φάση. Θα σου το σύστηνα εάν είχες μερικά χρόνια εμπειρίας ως σκοπευτής, εάν είχες επενδύσει σε πιο σκοπευτικό όπλο και εάν μετά από όλα αυτά έχεις φτάσει σε ένα σημείο όπου ένας έξτρα δίσκος θα άξιζε τα λεφτά του.

Θα σου σύστηνα να αγοράσεις φυσίγγια με ακτίνα λέιζερ για να κάνεις τις επωμίσεις σου στο σπίτι. Είναι φτυνά (γύρω στα 20-25 ευρώ) και θα σε βοηθήσουν αρκετά.

Την στιγμή που δεν μπορείς να προσλάβεις δάσκαλο θα σου σύστηνα να αγοράσεις 1-2 DVD με θέμα την σκοποβολή. Θα μάθεις αρκετά και θα γλυτώσεις πολύ χρόνο αλλά κυρίως πολύ χρήμα.

Τέλος, όσο αφορά το εάν επωμίζεις σωστά ή όχι είναι τεράστιο κεφάλαιο. Σε δύο γραμμές θα σου πώ καταρχάς ότι η σκοπευτική ρήγα πρέπει να είναι ελαφρός ανηφορική και τα μάτια πάνω από την ακίδα του όπλου και όχι πάνω στην ακίδα. Τα μάτια πρέπει να βλέπουν πάνω από την ακίδα και τον στόχο μόνο και όχι την ευθυγράμμιση του στόχου, ακίδας και κόρης του ματιού. Η ευθυγράμμιση είναι σωστή για το κυνήγι αλλά πολύ λανθασμένη για την σκοποβολή. Νέοι σκοπευτές χρησιμοποιούν αυτή την μέθοδο διότι έτσι έμαθαν από τον πατέρα/παππού τους για να μπορούν να σκοπεύουν ορθά στο κυνήγι. Στο δε σκοπευτήριο τα μάτια πρέπει να είναι πάνω στον στόχο και αγνοούμε πλήρως την ακίδα. Εφόσον το κοντάκι είναι ακριβώς στα μέτρα μας, τότε το όπλο θα ακολουθεί τα μάτια και τα μάτια τον στόχο. Τότε θα έχουμε επιτυχίες. Καλύτερα να μάθεις σωστά από την αρχή παρά μετά από 3-5 χρόνια, όπου θα δυσκολευτείς κιόλας να 'ξεχάσεις' την παλιά συνήθεια.

Δεν μένει παρά να σου ευχηθώ καλές επιτυχίες

Σ. Μακρής
ΦΙΛΕ ΜΑΚΡΗ (VIRTUALGREEK) ΟΥΤΕ ΣΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ . ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΟΣΤ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΣΕ ΘΕΜΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΙΤΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΣΤΟΧΕΣ . ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΟΣ ΟΤΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΦΙΛΟΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΠΟΛΥ . ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ .
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ, Χ.Κ. :)
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και την βοήθεια σου.Μήπως μπορείς να μου συστήσεις κάποιο σωστό dvd?Υπάρχει κάτι στο ιντερνετ που αξίζει να δώ?
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ YOUTUBE ΦΙΛΕ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ LINKS

http://youtu.be/SD-bkkPDiCI
http://youtu.be/T3sRYy_uo8s
http://youtu.be/YuUBjUekK6Q
http://youtu.be/YLT-LrT-0Fc
http://youtu.be/AE5aY5BZF_o
http://youtu.be/CHdtx4rrcsk
http://youtu.be/r3mf8CJdols
http://youtu.be/Ak99sFroHI4

ΔΕΣ ΤΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ . ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από virtualgreek »

[/quote]
ΦΙΛΕ ΜΑΚΡΗ (VIRTUALGREEK) ΟΥΤΕ ΣΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ . ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΟΣΤ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΣΕ ΘΕΜΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΙΤΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΣΤΟΧΕΣ . ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΟΣ ΟΤΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΦΙΛΟΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΠΟΛΥ . ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ .
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ, Χ.Κ. :)[/quote]

Φίλε Louis Setter,

προσπαθώ να βοηθώ όσο μπορώ. Δεν με βλέπεις να λαμβάνω μέρος σε συζητήσεις και αντιπαραθέσεις. Θα με δεις όμως να λαμβάνω μέρος σε θέματα που γνωρίζω αρκετά καλά, έτσι ώστε να μπορώ να μοιράζομαι τις γνώσεις μου αλλά και να μην δίνω λανθανσμένες πληροφορίες. Αν δεν γνωρίζω κάποιο θέμα πολύ καλά, προτιμώ να κρατώ το στόμα μου κλειστό.

Καλή σου μέρα
Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από virtualgreek »

[/quote]
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και την βοήθεια σου.Μήπως μπορείς να μου συστήσεις κάποιο σωστό dvd?Υπάρχει κάτι στο ιντερνετ που αξίζει να δώ?[/quote]

Φίλε Spyrosbrowning,
αντιλαμβάνομαι ότι μας γράφεις από το εξωτερικό. Δεν γνωρίζω αν έχεις πρόσβαση στο περιοδικό Hunt & Shoot από όπου πηγάζει και αυτή η ιστοσελίδα.

Τα παιδιά που έχουν το περιοδικό δουλεύουν σκληρά και μεθοδικά προσφέροντας στον Κύπριο Κυνηγό πολύ χρήσιμες πληροφορίες μέσα από τις σελίδες τους. Παράλληλα προσφέρουν και δωρεάν DVD με κάθε έκδοση του περιοδικού όπου πάντα υπάρχει και κάποια αναφορά για την σκοποβολή.

Είναι μιά αρχή.
Καλή σου μέρα
Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
spyrosbrowning
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 19 Σεπ 2011, 19:11

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από spyrosbrowning »

virtualgreek έγραψε:
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και την βοήθεια σου.Μήπως μπορείς να μου συστήσεις κάποιο σωστό dvd?Υπάρχει κάτι στο ιντερνετ που αξίζει να δώ?[/quote]

Φίλε Spyrosbrowning,
αντιλαμβάνομαι ότι μας γράφεις από το εξωτερικό. Δεν γνωρίζω αν έχεις πρόσβαση στο περιοδικό Hunt & Shoot από όπου πηγάζει και αυτή η ιστοσελίδα.

Τα παιδιά που έχουν το περιοδικό δουλεύουν σκληρά και μεθοδικά προσφέροντας στον Κύπριο Κυνηγό πολύ χρήσιμες πληροφορίες μέσα από τις σελίδες τους. Παράλληλα προσφέρουν και δωρεάν DVD με κάθε έκδοση του περιοδικού όπου πάντα υπάρχει και κάποια αναφορά για την σκοποβολή.

Είναι μιά αρχή.
Καλή σου μέρα
Σ. Μακρής[/quote]
Δυστυχως δεν εχω πρόσβαση στο περιοδικό..είμαι απο ακριτικο νησι του Β.Α. Αιγαίου το Αι-Στράτη και εδω δεν εχουμε πρόσβαση σχεδον σε τίποτα τέτοιο..έχω αγοράσει μια μικρη χειροκίνητη μηχανή που πετάει πιατάκια και προσπαθώ μόνος μου...κάτι κάνω λάθος όμως και δεν μπορώ να έχω σταθερή απόδοση...γιαυτό θέλω να μάθω σωστά κάποια πράγματα τώρα που είμαι στην αρχή του sporting
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από virtualgreek »

Φίλε spyrosbrowning

τα Αγγλικά σου πώς είναι ?
Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
spyrosbrowning
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 19 Σεπ 2011, 19:11

Re: Συμβουλές σε αρχάριο

Δημοσίευση από spyrosbrowning »

Τα αγγλικά μου είναι καλά...όχι τέλεια αλλά το παλεύω
Απάντηση

Επιστροφή στο “SPORTING”