ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

BAIKAL TEAM έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Breda Pegaso έγραψε:Οσο για τη φασσα σου Σολων εν πολλα παραξενο!

Σκεφτου ποση δυναμη εχουν τα πουλια και ποση περισσοτερη βαζουν οταν κινδυνευουν ή οταν πληγωθουν.

Επισης χωρις να λεω οτι αυτα φταινε, εγω στο κυνηγι προτιμω τα απλα μολυβδινα σκαγια παρα νικελ κλπ.

Ποση ταχυτητα ειχε το φυσιγγι σου?
Παραξενο Στεφανε μου δεν λεει τιποτα....πριν καθαρισω το πουλι και με την φαση που εγινε εαν με ρωτουσες ποσα σκαγια ειχε πανω του,θα σου ελεγα οτι πηρε 2-3 και οχι σε καιριο σημειο....για να καταλαβεις χτυπηθηκε ακριβως με τον ιδιο τροπο που χτυπηθηκε αυτο που εβαλα στο φιλμακι και το πουλι επεσε πισω μου στα 25 μετρα οπου αρχισε η πλαγια προς τα κατω....εαν το εβαζα σε ευθεια θα ηταν τουλαχιστο 18-20μ...εγω ειπα 10μ για να μην φανω υπερβολικος.....παντως θα το παρω μαζι μου τουτο φιλε....εχω δει πολλα αλλα τουτο ειναι ανω ποταμων :shock:

Το φυσιγγι μου ειναι το αγαπημενο 34gr που εχω μαζι μου απο το καιρο που κανω ιδιογομωση σε κρυο/ζεστη/υγρασια/ξυρασια/βορκα/ομιχλη :D με καλοκαιρινες(35c) ταχυτητες των 400m/s...το χειμωνα ειναι περιπου στα 390m/s στους 10c!
Να εισασταν μονο εκεινη την καταραμενη μερα πριν καποιες εβδομάδες...να ζουσατε το φαινομενο που ζησαμε 3 οπλα...να βλεπω τη φασα χωρις ματια...και με τα κοκκαλα εξω...και αυτή να προσπαθει να πεταξει και σχεδόν να τα καταφερει αν δεν ειχε το κάθε κοκκαλο των φτερουγων της σπασμενο...

Να βλεπω τον ανθρωπο 50+ χρονων να ριχνει 2 πακετα φυσίγγια και να μην μπορει να κατεβασει πουλι...να μου λεει φιλε εγω φευκω για να μεν πελλανω...

Ανεξηγητο...να ριχνεις 4 τουφεκιες σε μπουλουκι 50 πουλιων...25 μετρα υψος και το μονο που βλέπεις είναι πούπουλα από δω και από κει...
Φανηκα ατυχος και εγω και εσεις γιατι θα το ειχαμε και το φιλμακι της φασης :evil: ....πατησα το σταρτ αλλα δεν αντεξε μεχρι τα πουλια ερθουν σε μενα γιατι εκαναν γυρο.....η αληθεια ειναι οτι νομιζα οτι το απιασα αλλα οταν ηρθα σπιτι δεν :( .....πηρα αλλες 2 μπαταριες προχθες και τις εβαλα να γεμησουν αλλα μαλλον κατι δεν πηγε καλα και την επαθα...επρεπε μαλλον να δουλεψουν και να ξαναγεμιστουν για να πιασουν το μεγιστο....τωρα ειναι οκ.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”