Olympia Tordo 28γρ.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Olympia Tordo 28γρ.

Δημοσίευση από Giorgoscy »

admin έγραψε:φέτος είναι ανα ούνα αλα ντούο αλα τρέ.... αν πάει έτσι ΄πως πάει ο ανταγωνισμός σύντομα εν να μας διούν τσε πουπάνω. :D Λεμεσό πουλούν τες 5,70 και αν πάρεις κάσια απο 50-55 ευρώ ανάλογα πως εννα σε κόψει ο πωλητής. Φυσικά υπάρχουν και άλλοι που μένουν στα 6-6.5 καθώς δέν έχουν περιθώρια. .Τώρα απλά για να ξέρετε γιατί εδώ που φτάσαμε πρέπει να το πούμε. Η τιμή αγοράς μιας Κυπριακής χαρτούτσιας το κουτί ΧΟΝΤΡΙΚΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ κυμαίνεται απο 4,70-5,15 ανάλογα με την ποσότητα που αγοράζεις , τα γραμμάρια κ.τ.λ . Τα μεγάλα καταστήματα και αυτό ξεκίνησε απο την Λευκωσία απο 2 συγκεκριμένα καταστήματα για να φέρουν τον κόσμο στα μαγαζιά τους να πουλάνε ρούχα εισαγωγή , πουλούν τα φυσίγγια σχεδόν κόστος.!! Φυσικά ένας μικρός καταστηματάρχης δεν μπορεί να ανταγωνιστεί καθώς
Δέν μπορεί να φέρει όλες τις σειρές φυσιγγίων , με όλα τα νούμερα σκαγιών και να τα πουλά κόστος! Θα χάσει πολλά λεφτά. Ορισμένοι πουλάνε κάτι φυσίγγια δεύτερης επιλογής και ποιότητας σε χαμηλές τιμές για να σταθούν στον ανταγωνισμό. Εγώ θα αναφέρω 2 περιστατικά απλά για κάποιους νεότερους που μπορεί να βοηθήσουν

1) 2001-2 Τσίκλες χιλιάδες. Μετά από παρατηρήσεις ανακαλύψαμε ένα σπουδαίο τσίταστρο με πέραν των 100 πουλιών να μπαίνουν μέσα. Πήγαμε σε ένα κατάστημα και αγοράσαμε μια κάσσια χαρτούτσιες πρός 20 λίρες την κάσσια τότε!!! Πάμε στο τσίταστρο τα συγκεκριμένα φυσίγγια ...που ως όνομα ήταν γνωστά ήταν για τα σκουπίδια... ο αδερφός μου έσυρε 4 πακέτα έπιασε 1 τσίκλα με καμια΄10αριά κουτσόφτερες και αρκετές που έφυγαν μισοσκοτωμένες. Εγώ έπιασα 12 και έσυρα 5 πακέτα και δεν ξέρω πόσες εξυφτέρισα και πόσες ήταν χαμέ κουτσόφτερες και τις έχανα. Η προσπάθεια μας να γλιτώσουμε 5-10 λίρες μου στοίχισε ίσως μια απο τις ευκαιρίες ζωή στο κυνήγι. Άρα μην αγοράζεται κάτι μόνο για την τιμή!
2) Πρίν λίγες μέρες πήγε ένας γνωστός μου σε μεγάλο κατάστημα με χαμηλές τιμές φυσιγγίων . ρωτάει Ευγενικά , πόσα έχετε τις Κυπριακές ; Αμέσως επιθετικά και κοφτά απαντάει ο ιδιοκτήτης ' Πέ μου ενντα που θέλεις' Ξαναρωτάει ο πελάτης, φίλε πόσα εν το πακέτο; και του ξαναλέι ' Πέ μου ενντα που παίζεις τσε έχουμε δουλειές ' Μια τέτοια συμπεριφορά για να γλιτώσω 0,30 σέντ ή ένα ευρώ εγώ προσωπικά δεν την ανέχομαι. Θέλω ο πωλητής να είναι τίμιος καταρχήν και μετά εξυπηρετικός! Αν είναι τότε ευχαρίστως να κερδίσει και ένα και ενάμιση ευρώ το πακέτο απο εμένα. Αλλά να πηγαίνω να μου συμπεριφέρεται ως σκουπίδι και να του δώσω και έστω 0,40 σέντ κέρδος δεν το ανέχομαι.
Σωστότατος.
Όπως τα ειπες την επαθα και εγω όταν ημουν μιτσης τζιε εκρονουμουν τους μαχαζατορες και επετασσαμεν τα ριαλια του αερα σε χαρτουτσιες του στυλ "φιλε μου τουτην επαιξες την ? εν μασιεριν" και πηενναμεν και εβουρουσαν τα πουλια κουτσοφτερα !!!!.
Πλεον παιζω από εισαγωγης RC τα μοντελα που κατεληξα ότι μου καμνουν και από κυπριακες Olympia γιατι μιαν φορα ειπα θα παω να πιασω τα HART μου που τον εισαγωγεαν απ' ευθειας για να εχω ολην την γκαμα μπροστα μου.
Κουβεντιάζοντας με το Γιαννο το Γαβριηλιδη ερωτησα τον ποιες να πιασω που τες χαρτουτσιες του.
Και πριν μου πει μοντελα επιασεν μια κολλα και εγραψεν μου αμαν εν ετσι ο τζιερος τουτην, αμαν εν ετσι τζιηνην κτλ. Ε το λοιπον ότι μου ειπεν εφκηκεν και εχω του εμπιστοσυνη. Την κολλαν εχω την σε file και γλεπω την τζιε σσιεπω την !!!
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Vasospie
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 20 Ιουν 2015, 14:13

Re: Olympia Tordo 28γρ.

Δημοσίευση από Vasospie »

Φίλε μου δημοσίευσε τές να μάθουμε και εμείς.
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Olympia Tordo 28γρ.

Δημοσίευση από Chris B725 »

Vasospie έγραψε:Φίλε μου δημοσίευσε τές να μάθουμε και εμείς.
[emoji106]
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Olympia Tordo 28γρ.

Δημοσίευση από Giorgoscy »

Οlympia GEM30 Ζεστη- Γλυκασια
Οlympia GEM32 Βορκας/ Ξηρασια /Αερας /ΟΧΙ γλυκασια
Οlympia Τordo 28 Κανονικος καιρος, γλυκασια
Olympia Minimax Αερας

Κοπελια τζιηνηω ημιορεινα και πεδιαδες της δυτικης Λευκωσίας με 686 onyx pro 28ρι.

Νομιζω οποιος και να τον πιασει τηλεφωνο το Γιαννο να τον ρωτησει για χαρτουτσιες θα τον βοηθησει, εξαλλου εν το προιον του που προωθα με τουντον τροπον.
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”