Φυσιγγι για μπεκατσα

Απάντηση
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από 12345678 »

Καλησπερα .Μπορειτε να προτινετε ενα φυσιγγι για το κυνηγι της μπεκατσας στο πυκνο, συγκεκριμενα πουρναρι.
Δυστηχως η παρατεταμενη καλοκαιρια εχει σπρωξη τα λιγοστα πουλια να βρισκοντε σε πολυ πυκνα.
μιλαμε για βολες των 15 και λιγοτερων μετρων.
και δεν ξερω αν ενα διασπορας μπορει να δουλεψη με σταθερα τσοκαρισματα κυλινδρου που εχει το δικανακι μου.
Ευχαριστω εκ των προτερων :)
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Για βολές έτσι αποστάσεων θα σου προτείνω το Direct της Lambro με χίλια. To 32 είναι μια πιο οικονομική λύση από το 34γρ καθώς είναι πακέτο των 25.
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από 12345678 »

spyrosspyrou851 έγραψε:Για βολές έτσι αποστάσεων θα σου προτείνω το Direct της Lambro με χίλια. To 32 είναι μια πιο οικονομική λύση από το 34γρ καθώς είναι πακέτο των 25.
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
το ντιρεκτ το34 αρι το ριχνα με τη καραμπινα με τσοκ 4αρι, με καλα αποτελεσματα ,αλλα πλεων κυνηγαει ο αδερφος μου με αυτο το οπλο.
Ειχα ενδοιασμους οτι το ντιρεκτ μπορει να δουλεψη και με τους κυλινδρους του δικανου.
και παλι ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

12345678 έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Για βολές έτσι αποστάσεων θα σου προτείνω το Direct της Lambro με χίλια. To 32 είναι μια πιο οικονομική λύση από το 34γρ καθώς είναι πακέτο των 25.
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
το ντιρεκτ το34 αρι το ριχνα με τη καραμπινα με τσοκ 4αρι, με καλα αποτελεσματα ,αλλα πλεων κυνηγαει ο αδερφος μου με αυτο το οπλο.
Ειχα ενδοιασμους οτι το ντιρεκτ μπορει να δουλεψη και με τους κυλινδρους του δικανου.
και παλι ευχαριστω.
Και στην ιστοσελίδα τους αναφέρουν ότι δουλεύει ακόμα και με κύλινδρο. Δοκιμάσαμε με τον Λεύκιο το 32γρ σε τσιοκ 4, αν ενδιαφέρεσαι να σου βρω τη δοκιμή.
nikos17
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011, 09:06

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από nikos17 »

δοκιμασε saga dispersande σε 34 η 36 gr.
Άβαταρ μέλους
Konstantinos beretta
Full Member
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 20 Μαρ 2014, 23:46

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από Konstantinos beretta »

Cheddite Regina 34 gr no 7!


Sent from my iPhone using Tapatalk
karatzaferis11
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 20:35

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από karatzaferis11 »

Super free shots chettide 36 vo7 διασπορας με αναποδο κωνο
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από KINIGOSS »

12345678 έγραψε:Καλησπερα .Μπορειτε να προτινετε ενα φυσιγγι για το κυνηγι της μπεκατσας στο πυκνο, συγκεκριμενα πουρναρι.
Δυστηχως η παρατεταμενη καλοκαιρια εχει σπρωξη τα λιγοστα πουλια να βρισκοντε σε πολυ πυκνα.
μιλαμε για βολες των 15 και λιγοτερων μετρων.
και δεν ξερω αν ενα διασπορας μπορει να δουλεψη με σταθερα τσοκαρισματα κυλινδρου που εχει το δικανακι μου.
Ευχαριστω εκ των προτερων :)
labro direct 34
olympia skatter 35!
scatter 31 βγεννει και σε λεπτα σκαγια
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από 12345678 »

Ευχαριστω για της απαντησεις. μπεκατσες φετος εχει, το κεφι γινετε,το κακο ειναι η φοβερη καλοκαιρια που επικρατη, και εχει σπρωξη της μπεκατσες ,σε ζουγκλες απο βατα- πουρναρια.
Η ΝΤΟΥΦΕΚΙΕς γινοντε μεσα στο πυκνο, στη σκια που λεμε ,και μαλλινοταπες -μεσοταπες δεν δινουν καλα αποτελεσματα.αυριο θα δοκιμασω και τα ντιρεκτ παροτι εχω κυλινδρικες κανες :?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Φυσιγγι για μπεκατσα

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

12345678 έγραψε:Ευχαριστω για της απαντησεις. μπεκατσες φετος εχει, το κεφι γινετε,το κακο ειναι η φοβερη καλοκαιρια που επικρατη, και εχει σπρωξη της μπεκατσες ,σε ζουγκλες απο βατα- πουρναρια.
Η ΝΤΟΥΦΕΚΙΕς γινοντε μεσα στο πυκνο, στη σκια που λεμε ,και μαλλινοταπες -μεσοταπες δεν δινουν καλα αποτελεσματα.αυριο θα δοκιμασω και τα ντιρεκτ παροτι εχω κυλινδρικες κανες :?
Φιλε να το παρεις σε 32γρ 9.5 για να γεμισεις τα κενα σου οσο το δυνατο περισσοτερο γιατι ειναι σουπερ διασπορας το φυσιγγι........ εαν παρεις το 34γρ παρτω σε 8&9....οι αποστασεις σου ειναι μια χαρα γι'αυτα τα νουμερα σε μπεκατσα δεν χρειαζεσε πιο χοντρα σκαγια!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”