browning425 light

Απάντηση
andreasor123
Full Member
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2015, 16:52

browning425 light

Δημοσίευση από andreasor123 »

Προτεινόμενα φυσίγγια για browning 425 light ?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: browning425 light

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΦΙΛΕ ΑΝΔΡΕΑ ΣΤΗ ΚΥΝΗΓΟΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
andreasor123
Full Member
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2015, 16:52

Re: browning425 light

Δημοσίευση από andreasor123 »

Να σαι καλά φίλε.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: browning425 light

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

andreasor123 έγραψε:Προτεινόμενα φυσίγγια για browning 425 light ?
Φίλε Αντρέα καλησπέρα, καταρχήν καλωσόρισες στη παρέα μας, επίσης θα ήθελα να σε παρακαλέσω αν μπορείς να γράφεις ελληνικά σε παρακαλώ. Σου διόρθωσα την δημοσίευση.

Όσον αφορά τα φυσίγγια, έχεις δοκιμάσει κάποια φυσίγγια και είσαι/δεν είσαι ευχαριστημένος με αυτά; Τι κυνηγάς και πως; Άλλα φυσίγγια π.χ για φάσσα και άλλα φυσίγγια για τσίχλα. Άλλα φυσίγγια για σηκωτές πέρδικες και άλλα φυσίγγια για μακρυνές βολές.

Καλωσόρισες και ελπίζω να βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις. :)
andreasor123
Full Member
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2015, 16:52

Re: browning425 light

Δημοσίευση από andreasor123 »

κυνηγισα πρωτη φορα προχτεσ με το σιγγεκριμενο οπλο με φυσιγγια 32 γρ nobel sport6 k sagga 7 αλλα κλοτσουσε πολι δεν εχο κσανα κνυγισει με το σιγγεκριμενο οπλο. κυνηγαω ολα τα θυραματα περδικια τζικλεσ κτλ απολογουμαιγια τα ορθογραφικα
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: browning425 light

Δημοσίευση από Dimitris »

andreasor123 έγραψε:κυνηγισα πρωτη φορα προχτεσ με το σιγγεκριμενο οπλο με φυσιγγια 32 γρ nobel sport6 k sagga 7 αλλα κλοτσουσε πολι δεν εχο κσανα κνυγισει με το σιγγεκριμενο οπλο. κυνηγαω ολα τα θυραματα περδικια τζικλεσ κτλ απολογουμαιγια τα ορθογραφικα
Φίλε Αντρέα καλωσόρισες στο Φόρουμ.
Το όπλο σου επειδή είναι light edition είναι ελαφρύ, νομίζω γύρω στα 2.6-2.7 Κg. Επειδή το όπλο σου είναι ελαφρύ, είναι λογικό να σε κλωτσά, με ότι φυσίγγιο βάλεις από 32-33γρ και πάνω. Θα σου πρότεινα, κατά την άποψη μου, φυσίγγια 28-30gr, θα ήταν ιδανικά για το όπλο σου, δεν θα σε κλωτσούν δηλαδή. Σου τα προτείνω να μπαίνουν ειδικά στην 1η κάννη ούτως ώστε αν αστοχήσεις, επειδή δεν θα έχουν μεγάλη ανάκρουση, αυτό θα σου επιτρέψει να είσαι πάνω στον στόχο σου για την 2η βολή.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
andreasor123
Full Member
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2015, 16:52

Re: browning425 light

Δημοσίευση από andreasor123 »

ναι φιλε το ξερω οτι πρεπει να παιζω πιο χαμιλα γραμμαρια απλα αν καπιοσ φιλοσ χρισιμοπιει το ιδιο οπλο θα ιταν καλα να μας ελεγε τι προτιμαει
alexis browning
Full Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 21 Μάιος 2011, 13:58

Re: browning425 light

Δημοσίευση από alexis browning »

Φιλε εγω εχω το 525 lihgt elite και παιζω τες ασπρες 35g και τες scatter 35g και ειμαι οκ...
andreas78

Re: browning425 light

Δημοσίευση από andreas78 »

Καλός όρισες Αντρέα,
Ειναι γεγονός ότι κάποιες κάννες/ όπλα, εχουν προτίμηση συγκεκριμένα φυσίγγια, αλλα αυτό ειναι αποτέλεσμα συνδυασμού και με αυτόν που κρατάει το όπλο.
Άρα δεν σημαινει ότι αν κάποιος κάτοχος παρόμοιου όπλου, σου προτείνει συγκεκριμένο φυσιγγιο πως αυτό θα ειναι σιγουρα ικανοποιητικό και σε εσένα.
Οπως σου προανεφεραν οι φιλοι, το όπλο σου λογο βάρους, έχει ανάγκη απο ελαφριά φυσίγγια, μεχρι 32-33γρ., περιπου, διότι και η ανάκρουση του όπλου πέραν του βάρους του όπλου, της ταχύτητας και της γομωσης του φυσιγγίου, ειναι συνώνυμη και με την αντίληψη του καθενός μας αλλα και με τον σωματότυπο μας.
Θα σου προτείνω να πας μια βόλτα σε σκοπευτήριο και να ρίξεις κανενα πακέτο σε δίσκους για να "μάθεις" και σκοπευτικά το όπλο σου, στο κυνήγι οπως έχει προαναφερθεί βάζε 28-30γρ., φυσίγγια χωρις να τα υποτιμάς, σκοτώνουν με άνεση και χάρη οπως και τα βαριά γραμμάρια, φτάνει να τα στέλνουμε εκεί που πρέπει και στην απόσταση που πρέπει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”