Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Athos 1978 έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Οντως ανοιξα μια τωρα και είναι με σπασμένα φτερα στο πιστονι...ανοιξα και μια που αγορασα το καλοκαιρι και δεν ηταν ετσι γιατι ηταν περσινο στοκ...

το θεμα είναι ότι αλλαξε το πιστονι η ιδια η εταιρεια???

όπως και να εχει...μαλλον εκαμαμε τα σκατα...το ιδιο φυσιγγι δεν θα είναι...εφαμε την για ακομα μια φορα
Φίλε μου η άποψη μου είναι ότι θα είναι εξίσου καλή και μπορεί και καλύτερη από της παλιές.

Υ.Γ EXTRA FULL εχει το BAIKAL ? :D :D
αμα σου κατσει ένα φυσιγγι Αθω μου σημαινει σου εκατσε για καποιους λογους...από τη στιγμη που το αλλαξαν μαλλον εκατσαμε πανω... :D

υπ: ε το laurona που να κυνηγησω και επιασα και 6αρη για να ανοιξω τσοκ από 3 σε 4...τωρα τι καμνω λαλεις μου???με δοκιμες με τιποτε...μεν τον σπασω που τα νευρα μου την πρωτη Κυριακη!! :lol:
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Nikos »

miky55 έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΥΚΙΕ, ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΑΠΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΝΤΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΙΣΧΥΕΙ.ΑΝ ΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΤΡΙΑΡΙ.
Κυρ Μιχάλη καλημέρα ...

Για μένα πολύ καλό φυσίγγιο, το ρίχνω σαν πρώτη( με 4*) τα τελευταία δύο χρόνια αλλά με 7 νούμερο.. Προσωπική μ άποψη είναι ότι θα ήταν καλό να πέσεις τουλάχιστο ένα *...


Νίκος
Takic
Full Member
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 07:53

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Takic »

Κ. Μιχάλη, το έχω σαν 1η εδω κ χρονια αλλα σε τσοκ 4 και ν.7 με εξαιρετικα αποτελεσματα στις κοντινες τουφεκιες σε φραγκολινα κ μπεκατσα
ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 11:19

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ »

BAIKAL TEAM έγραψε:Οντως ανοιξα μια τωρα και είναι με σπασμένα φτερα στο πιστονι...ανοιξα και μια που αγορασα το καλοκαιρι και δεν ηταν ετσι γιατι ηταν περσινο στοκ...

το θεμα είναι ότι αλλαξε το πιστονι η ιδια η εταιρεια???

όπως και να εχει...μαλλον εκαμαμε τα σκατα...το ιδιο φυσιγγι δεν θα είναι...εφαμε την για ακομα μια φορα
ε καλά! πήγα και έπιασα και εγω ένα κουτί χαρτουτζιες και αλλάξαν την πηλέ..
Τουλάχιστον, έχει tecna ακόμα μέσα; η αλλάξαν και πυρίτιδα;;;;;
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από KINIGOSS »

παλια εριχνα ενα φυσιγγι εισαγομενο διασποράς ηταν πόμπα! μετα αλλαξε ο αντιπροσωπος το φυσιγγι ιδιο στην φάτσα μόνο .Απο τότε Κυπριακά φτηνά τζαι κανεί.Ξερω κάμνουν και οι δικοι μας πατέντες η Λυση για να μεν εχει πατέντες ειναι η ιδιογομωση ,διαφορετικά εν εχει κανένας εμπιστοσύνη.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Οντως ανοιξα μια τωρα και είναι με σπασμένα φτερα στο πιστονι...ανοιξα και μια που αγορασα το καλοκαιρι και δεν ηταν ετσι γιατι ηταν περσινο στοκ...

το θεμα είναι ότι αλλαξε το πιστονι η ιδια η εταιρεια???

όπως και να εχει...μαλλον εκαμαμε τα σκατα...το ιδιο φυσιγγι δεν θα είναι...εφαμε την για ακομα μια φορα
ε καλά! πήγα και έπιασα και εγω ένα κουτί χαρτουτζιες και αλλάξαν την πηλέ..
Τουλάχιστον, έχει tecna ακόμα μέσα; η αλλάξαν και πυρίτιδα;;;;;
είναι tecna....το παραξενο είναι ότι παλι το πιστονι είναι αποσπωμενου πατου απλα εχουν ανοιξει τα φτερα του...τι να πω...μπορει όπως ειπε και ο Αθως να είναι καλυτερο λογο της μεγαλης συγκέντρωσης που ειχε το προηγουμενο...μπορει να είναι και χειροτερο...αυτό που μενει είναι να το δοκιμάσουμε και ο Θεος βοηθος...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Κυριακος34
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 15 Οκτ 2016, 15:36

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Κυριακος34 »

Nikos έγραψε:
miky55 έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΥΚΙΕ, ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΑΠΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΝΤΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΙΣΧΥΕΙ.ΑΝ ΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΤΡΙΑΡΙ.
Κυρ Μιχάλη καλημέρα ...

Για μένα πολύ καλό φυσίγγιο, το ρίχνω σαν πρώτη( με 4*) τα τελευταία δύο χρόνια αλλά με 7 νούμερο.. Προσωπική μ άποψη είναι ότι θα ήταν καλό να πέσεις τουλάχιστο ένα *...


Νίκος
:!: :!:
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από LEFKIOS »

miky55 έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΥΚΙΕ, ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΑΠΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΝΤΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΙΣΧΥΕΙ.ΑΝ ΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΤΡΙΑΡΙ.
Φίλε miky55 αν κυνηγάς με τσοκ 5-3 και σε βολεύει τότε να ξέρης ότι το 5 τσοκ σου δίνει στα 20μ κύκλο ανοίγματος τουφεκιάς περίπου 90εκ με γεμάτη κατανομή. Συνεπώς το διασποράς θα σε βοηθήσει απλώς σε μικρότερη απόσταση, δηλ στα 15μ. Το 3 τσοκ λογικά θα το χρειάζεσαι σε αποστάσεις 30μ και άνω εφόσον η πρώτη σου θα είναι γύρω στα 20μ. Άρα το διασποράς σε αυτή τη απόσταση δεν θα σε βοηθήσει.
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

To nsi master hp το δοκιμασε καποιος;εντυπωσεις;σε σχεση με την lambro feltro?
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Dimitris »

Dimitris έγραψε:Δοκίμασε κανένας με διευρυμένους αυλούς την NSI Coturnice 37gr?
:roll: :roll:
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”